Samsung GALAXY S5 - Czy Wiesz ile Czujników Posiada?

Samsung GALAXY S5 - Czy Wiesz ile Czujników Posiada?

Samsung GALAXY S5 to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych obecnie smartfonów. Oprócz dużego ekranu i zaawansowanej specyfikacji, został on wyposażony w innowacyjne technologie, a także masę czujników. Warto wymienić te najważniejsze.

Pewnie niejeden posiadacz smartfona Samsung GALAXY S5, jeszcze nie odkrył jego wszystkich możliwości i np. czujników, które posiada. Na wstępie warto więc zaznaczyć, że obecny flagowiec Samsunga ma ich aż 10.

Poprzedni flagowiec, czyli GALAXY S4, posiadał między innymi czujniki temperatury i wilgotności, ale w S5 zostały one zastąpione czytnikiem linii papilarnych i czujnikiem tętna. Oba te narzędzia cieszą się sporą popularnością i bardzo się przydają.

Ranking smartfonów! >>>

Czujnik tętna to absolutna nowość w serii GALAXY. Oznacza możliwość lepszej kontroli stanu zdrowia. Czujnik ściśle współpracuje z aplikacją S Health. Wyniki takiego pomiaru są bardzo precyzyjne i wyświetlane są na ekranie telefonu. Pomogą np. w organizacji naszych ćwiczeń i do monitoringu stanu zdrowia.

Czytnik linii papilarnych zwiększa natomiast bezpieczeństwo naszego telefonu i dodatkowo ułatwia jego obsługę. Wykorzystuje się go głównie do blokowania głównego ekranu telefonu, ale też wykonywania płatności mobilnych czy zastrzegania dostępu do plików.

s5

Samsung ścisłe współpracuje z serwisem PayPal i dzięki temu jeden odcisk palca umożliwi wykonanie transakcji bez wpisywania hasła. Tożsamość jest potwierdzana za pośrednictwem danych biometrycznych a nie informacji osobistych. Zwiększa to bezpieczeństwo naszych danych i nie naraża na ich wyciek.

Oczywiście informacje o naszym odcisku są przechowywane w bezpiecznym obszarze pamięci i odpowiednio szyfrowane.

Pozostałe czujniki zastosowane w S5:

  • Czujnik ciśnienia atmosferycznego: pozwala dokładnie obliczyć liczbę kalorii spalanych podczas wspinania się na podstawie wyniku pomiaru ciśnienia.

  • Czujnik Halla: wykrywa, czy pokrywa jest w danym momencie otwarta, czy nie i odpowiednio automatycznie włącza bądź wyłącza ekran.

  • Czujnik światła RGB: redukuje zmęczenie oczu, automatycznie dostosowując intensywność podświetlenia ekranu do warunków oświetleniowych.

  • Czujnik gestów: pozwala użytkownikom bezdotykowo sterować telefonem za pomocą gestów.

  • Czujnik zbliżeniowy: wyłącza ekran podczas rozmowy.

  • Żyroskop: ułatwia na przykład czytanie tekstu, umożliwiając przewijanie przez pochylenie urządzenia.

  • Akcelerometr: spełnia funkcję podobną do krokomierza oraz inne związane z aktywnym trybem życia.

  • Czujnik geomagnetyczny: precyzyjnie określa ustawienie mapy w oparciu o wyznaczone kierunki stron świata.

Jakie telefony komórkowe są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu telefonów komórkowych z 8/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które telefony komórkowe warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Doogee Mix 4GB/64GB Dual Sim Czarny Doogee Mix 4GB/64GB Dual Sim CzarnyBest of the best!
2Xiaomi Mi Mix 128GB Dual Sim Czarny Xiaomi Mi Mix 128GB Dual Sim Czarny Sprawdź sam
3Samsung Galaxy S8 G950F 64GB Czarny Samsung Galaxy S8 G950F 64GB Czarny Ten ma niezłą cenę!
4Philips V377 Philips V377 Polecany model
5Apple iPhone 7 32GB czarny Apple iPhone 7 32GB czarny Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: Wyjątkowy Ranking TOP 30 Smartfonów!

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more