PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

xBoost - Przyśpiesz Procesor Jednym Klawiszem!

xBoost - Przyśpiesz Procesor Jednym Klawiszem!

Podkręcanie procesora nigdy nie należało do łatwych i bezpiecznych czynność. Dla wielu zakup nowego procesora nie jest łatwy. Przedstawię wam jedno bardzo proste i bezpieczne rozwiązanie tego problemu.

Do tradycyjnego overclockingu wymagany jest mocny markowy zasilacz, wydajne chłodzenie oraz dobra płyta główna. Cała operacja przebiega w ten sposób, że wchodzimy w biosa i tam zmieniamy odpowiednie wartości. Jest to dosyć ryzykowne, ponieważ, gdy za bardzo podkręcimy możemy spalićprocesor lub zasilacz.

Podkręcanie procesora a pobór prądu

X-Boost : Broń do automatycznego podkręcania procesora

Wystarczy jeden klawisz aby nasz procesor stał się szybszy i mocniejszy. Podczas startu komputera wystarczy wcisnąć "X" i magia się zacznie. W moim przypadku: przed xBOOST 2,9GHz po zastosowaniu xBOOST 3,1GHz. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które potrzebują mocniejszego procesora nie tracąc na tym ani grosza oraz dla osób, które boją się lub nie potrafią przeprowadzić OC. Warto wspomnieć, że jeśli procesor posiada ukryte rdzenie xBOOST automatycznie je odblokuje.

x-boost

Na koniec chcę dodać, że po zastosowaniu tej opcji na moim procesorzekomputer pracował szybciej. Temperatura na CPU była taka sama jak przed zastosowaniem xBoost, a jeśli procesor byłby podkręcony tradycyjnie temperatura byłaby znacznie wyższa. Rezultat w grach jest dobry - w Battlefield 3 zyskałem 5 klatek jest to dobry wynik, a co najlepsze nie wydałem żadnej dodatkowej gotówki.

Ranking Płyt Głównych

Jakie płyty główne są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu płyt głównych z 8/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które płyty główne warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Gigabyte GA-B250M-DS3H Gigabyte GA-B250M-DS3HBest of the best!
2ASRock B250M-HDV ASRock B250M-HDV Sprawdź sam
3MSI B250M PRO-VH MSI B250M PRO-VH Ten ma niezłą cenę!
4MSI B250M GAMING PRO MSI B250M GAMING PRO Polecany model
5ASRock B250M PRO4 ASRock B250M PRO4 Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: TOP 5 Budżetowych Płyt Głównych

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
xBoost - Przyśpiesz Procesor Jednym Klawiszem!
Autor: Dominik