PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Absurdalny Podatek Od Pobranych Gigabajtów

Absurdalny Podatek Od Pobranych Gigabajtów

Polacy ciągle narzekają na zbyt wysokie podatki oraz inne opłaty. Rzeczywiście, nie mamy łatwo w tym aspekcie, ale co mają powiedzieć obywatele Węgier, którzy być może będą musieli płacić od każdego pobranego gigabajta?! To dopiero absurd. Więcej informacji o tym dziwnym podatku znajdziecie w poniższym newsie.

Politycy nie są zbyt lubianą grupą, szczególnie w Polsce. Co chwilę podnoszą podatki oraz napędzają biurokrację. Musimy sobie jednak zdać sprawę, że zawsze może być gorzej, szczególnie, że podatek może być praktycznie od wszystkiego.

Prawdziwym absurdem są najnowsze doniesienia z Węgier. Mówi się, że już niedługo węgierski rząd opodatkuje każdy gigabajt pobrany z sieci. Taką informację potwierdza nawet The Wall Street Journal. Kwota, o której się mówi to 150 forintów, czyli 2,06 zł za każdy gigabajt.

Laptop ASUS X551 + Drukarka CANON za 1099zł. Zobacz Promocję ►

Warto dodać, że na Węgrzech obowiązuje podatek od wysłanych SMS-ów oraz rozmów telefonicznych. Internet daje jednak sporo możliwości w komunikowaniu się, więc korzystanie z rozmów telefonicznych i wiadomości tekstowych typu SMS bardzo na Węgrzech spadła.

podatki

Politycy mają jednak zawsze jakieś sposoby do sięgnięcia do kieszeni podatników i stąd pomysł na ściąganie opłat od pobranego gigabajta. Pocieszeniem może być fakt, że opłaty te będą miały limity. Limit ma wynosić w przeliczeniu na naszą walutę około 10 zł. Można więc wyliczyć, że wszystko powyżej 5 GB będzie kosztować nie więcej niż właśnie 10 zł.

Czy Można Być Za Starym Na Facebooka?

Jest to jednak marne pocieszenie. Co z cyfrowymi wersjami gier? Węgierski gracz kupując dany tytuł na Originie czy Steamie będzie musiał dodatkowo płacić politykom za ściąganie legalnie nabytych gigabajtów. Prawdziwy absurd, który oburzył węgierskich internautów.

Oby w Polsce któryś polityk nie wpadł na podobny pomysł, który tylko wyciąga od ludzi pieniądze.

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
Absurdalny Podatek Od Pobranych Gigabajtów
Autor: Łukasz