PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Podłączenie Kinecta Xbox One Do PC Będzie Możliwe

  • Dodano: 3 lata, 7 miesięcy temu
  • Ocena: (0) (0)
Podłączenie Kinecta Xbox One Do PC Będzie Możliwe

Kinect to bardzo ciekawe urządzenie o sporych możliwościach, które wykorzystywać może wiele aplikacji czy gier. Okazuje się, że będzie możliwość korzystania z Kinecta od Xboxa One w połączeniu z PC. W poniższym newsie znajdziecie więcej informacji o tym.

Microsoft zaprojektował specjalny adapter, który umożliwi podłączenie Kinecta od konsoli Xbox One do komputera. Warto wspomnieć, że adapter kosztuje 49 dolarów i łączy się za pomocą portu USB. Urządzenie działa z systemem Windows 8, Windows 8.1, a w przyszłości prawdopodobnie także z Windows 10.

Laptop ASUS X551 + Drukarka CANON za 1099zł. Zobacz Promocję ►

Na takim rozwiązaniu zyskają użytkownicy oraz developerzy, którzy będą mogli tworzyć ciekawe aplikacje wykorzystujące Kinecta. Oczywiście poprzedni Kinect (od konsoli Xbox 360) był już dostępny na rynku PC, ale teraz mowa o najnowszej wersji omawianej kamerki.

kinect

Udostępniono już wraz z adapterem szereg aplikacji. Jest to na przykład program dla najmłodszych użytkowników, wspomagający naukę chodzenia czy 3D Builder. Ten drugi program, pozwala na zeskanowanie obiektu lub osoby i stworzenie jego trójwymiarowego modelu.

Xbox 360 Kinect idealnym pomysłem na prezent dla dziecka

Trzeba też powiedzieć, że Microsoft jest niesłowny. W czerwcu 2013 roku twierdził, że Kinect z Xbox One nie jest kompatybilny z PC i nie będzie w przyszłości możliwości wykorzystania go w połączeniu z komputerem. Można jednak przymknąć na to oko, bo zawsze lepiej jak dany producent mówi, że czegoś nie będzie i to wprowadza, a nie jak obiecuje coś i nic z tego nie wychodzi.

blog comments powered by Disqus
Podłączenie Kinecta Xbox One Do PC Będzie Możliwe
Autor: Łukasz