PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Eksplozja Rakiety Antares Uwieczniona Na Filmiku - Miliony Poszły Z Dymem

  • Dodano: 3 lata, 7 miesięcy temu
  • Ocena: (0) (0)
Eksplozja Rakiety Antares Uwieczniona Na Filmiku - Miliony Poszły Z Dymem

Misje związane z kosmosem nie są łatwe. Niejednokrotnie zdarza się, że kończą się niepowodzeniem, a w skrajnych przypadkach giną ludzie, najczęściej astronauci. Pech dotknął rakietę Antares, która wybuchła krótko po starcie. Nikt na szczęście nie ucierpiał, a całe zajście zostało sfilmowane.

Rakieta Antares wystartowała, a raczej miała wystartować, z kosmodromu Wallops Flight Facility w Wirginii. Wszystko odbyło się 28 października. Czemu napisałem, że rakieta "miała wystartować"? Doszło bowiem do pokaźnej eksplozji, krótko po oderwaniu się rakiety od ziemi.

A jaki w ogóle był jej cel? Rakieta miała dostarczyć na Międzynarodową Stację Kosmiczną bezzałogowy statek Cygnus. Na statku znajdowały się aż 2 tony żywności, które w przyszłości miały być dla astronautów przebywających na stacji kosmicznej. Wyobrażacie sobie 2 tony jedzenia?

Czy Pierwsi Koloniści Na Marsie Szybko Umrą?

Wszystko niestety poszło z dymem, i to dosłownie. Sami zobaczcie to zdarzenie z bliska:

Ogrom zdarzenia pokazuje filmik z falą uderzeniową:

Co było powodem eksplozji? Okazuje się, że decyzja kontroli naziemnej. Po starcie, coś z rakietą było nie tak i szybko zapadła decyzja o odpaleniu ładunków wybuchowych, które znajdowały się w rakiecie. Rakieta ważyła aż 240 ton i szybko zbaczając ze swojego kursu mogła zagrozić przebywającym w otoczeniu ludziom.

Lepiej żeby przyszłe misje z rakietami były bardziej udane, bo z dymem poszło mnóstwo żywności oraz pieniędzy...

blog comments powered by Disqus
Eksplozja Rakiety Antares Uwieczniona Na Filmiku - Miliony Poszły Z Dymem
Autor: Łukasz