PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Recenzja Destiny 2: Porzuceni – Najlepszy dodatek?

Nie dla Wszystkich Mobilny Windows 10…

  • Dodano: 2 lata, 6 miesięcy temu
  • Ocena: (0) (0)
Nie dla Wszystkich Mobilny Windows 10…

Premiera stacjonarnej wersji systemu Windows 10 miała miejsce… 10 miesięcy temu, natomiast mobilna odsłona ukazać się miała z niewielkim odstępem czasu. Obecni wówczas użytkownicy Windows Phone 8.1 zostali zapewnieni o dostępności aktualizacji mobilnych okienek dla każdego z nich, niezależnie od posiadanego sprzętu, ale tylko w teorii…

Zarówno stacjonarna jak i mobilna “dziesiątka”,wprowadza kilka rewolucyjnych zmian w stosunku do swoich poprzedników. Łatwiejsza obsługa, nieco poprawiony interfejs, zwiększenie wydajności pracy systemu, to zaledwie kilka elementów z całej gamy zmian jakie przyniosła premiera Windows 10. Dodatkowo można jeszcze wspomnieć o wyjątkowym asystencie głosowym zwanym Cortana,  a także o flagowej usłudze Continuum! Najgorsze jest jedna to, że nie do wszystkich trafią te elementy.

Sprawdź cenę najbardziej zaawansowanych technologicznie gogli VR od Sony!Przez ostatnie lata Microsoft przedstawiał nam swoją nową politykę, w której to koncentruje się na jednej platformie. Wszystkie główne usługi posiadane przez giganta z Redmond, mają wspólny mianownik zwany Windows 10! Smartfony, tablety, komputery klasy PC, a teraz nawet konsola Xbox One! Wszystko powoli zaczęło się układać jak należy, aż wreszcie nadszedł czas upragnionego update-u słuchawek z Windows Phone 8.1. Amerykańska firma oznajmiła już kilka miesięcy temu, że nawet model posiadający jedynie 512 MB RAM-u, otrzyma aktualizację do Windowsa 10. Gigant jednak nie dotrzymał słowa, a posiadacze chociażby Nokii Lumii 520 mogą czuć się poszkodowani. 

Zobacz obszerny materiał o goglach rozszerzonej rzeczywistości Sony PlayStation VR!

Najgorsze w tym jest to, iż telefony wyposażone w tak niewielką ilość pamięci podręcznej stanowią większość zarejestrowanych urządzeń z Windows Phone 8.1! Rezygnacja ze wsparcia tych urządzeń może wiązać się dla firmy nie miłymi konsekwencjami. Co prawda, Microsoft na początku wspominał o pominięciu tego typu słuchawek w procesie aktualizacyjnym, ale chwilę później się z tego wycofał. Chyba zdał sobie z tego sprawę, że byłby to gwóźdź do trumny ich mobilnej platformy. Pozostałą więc konieczność odpowiedniej optymalizacji systemu pod słabszy sprzęt. Ostatecznie telefony pokroju Lumii 520 miały nie otrzymać możliwości skorzystania z usługi Continuum, co było całkowicie zrozumiałe.


Wakacje od rat.

Wczoraj nareszcie ruszył spóźniony o kilka dobrych miesięcy, proces aktualizacji smartfonów z Windows Phone 8.1. Pewien zniecierpliwiony oczekiwaniem użytkownik zapytał na Twitterze o update telefonów z 512 MB RAM-u. Firma odpowiedziała dość znacząco, iż nie ma w planach aktualizowania tego typu urządzeń! Ja się pytam, to dlaczego zarzekali się o takiej możliwości? Dlaczego ostatecznie z tego nie zrezygnowali, jeśli uważali ten proces za całkowicie niemożliwy? Po co posiadacze słuchawek z 512 MB RAM mogli swobodnie korzystać z programu Insider Preview?! Dużo pytań i zero konstruktywnych odpowiedzi!
Obawiam się, że takim gestem MS wykopał właśnie mobilnemu Windowsowi grób. Aktualizując słabsze urządzenia, które stanowią bezwzględną większość, MS pokazał by swój szacunek do klientów i byłby to nie mały plus niego. Jeśli jednak wcześniej zapewniając i obiecując coś, później się z tego wycofuje… dobrze to się skończyć nie może. Mobilna platforma Windows to naprawdę sympatyczna i posiadająca nie mały potencjał platforma, która jest zarządzana w stosunkowo niewłaściwy sposób. Przynajmniej przez niewłaściwie osoby, które niejednokrotnie bardziej ją ciągną w dół niżeli ku górze! Mam jednak jeszcze promyczek nadziei, że coś się odmieni. Postaram się śledzić dalej wydarzenia dot. Windows 10 Mobile i na bieżąco o niej Was informować. Proszę jednak, byście w komentarzach poniżej, odnieśli się do całej sprawy mobilnych okienek. ;)

blog comments powered by Disqus
Nie dla Wszystkich Mobilny Windows 10…