PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Sanyo przedstawia projektory instalacyjne PLC-XM150L i PLC-XM100L

Sanyo przedstawia projektory instalacyjne PLC-XM150L i PLC-XM100L

Firma Sanyo rozszerza ofertę profesjonalnych projektorów dla biznesu i edukacji. Nowe modele PLC-XM150L i PLC-XM100L charakteryzuje wysoka jasność (odpowiednio 6000 i 5000 ANSI lumenów), rozdzielczość XGA (1024 x 768 pikseli) i realistyczne odwzorowanie barw. Model PLC-XM150L to obecnie najjaśniejszy projektor w kategorii poniżej 10 kg, świetnie spisujący się nawet w trudnych warunkach oświetleniowych.

W obu projektorach zastosowano nieorganiczne panele LCD, które zapewniają długą i bezproblemową eksploatację. Oba modele charakteryzuje uproszczona obsługa techniczna, między innymi dzięki systemowi automatycznej wymiany filtrów oraz prostej procedurze wymiany lampy i obiektywu.

Połączenie wysokiego kontrastu 1000:1 z rozdzielczością XGA pozwala uzyskać obraz naturalny kolorystycznie i ostry jak brzytwa. Użyte panele LCD pochłaniają niewiele wytwarzanego przez lampę promieniowania UV, co znacząco zwiększa ich trwałość. Mechaniczna przysłona umożliwia całkowite zablokowanie strumienia światła wychodzącego z obiektywu, chroniąc wzrok prelegenta. Funkcja ta jest szczególnie ważna, jeśli projektory wykorzystujemy do tworzenia cyfrowej scenografii. Wbudowany głośnik o mocy 7 W sprawia, że urządzenia idealnie nadają się do prezentacji multimedialnych.

Opracowany przez Sanyo system AMF (Active Maintenance Filter) skutecznie zapobiega gromadzeniu się kurzu w filtrze, zapewniając tym samym optymalną wydajność chłodzenia lamp. Wbudowany czujnik samoczynnie sygnalizuje potrzebę wymiany wkładu filtra powietrza. Kolejny z dziesięciu odcinków filtra jest wówczas automatycznie pobierany ze specjalnej kasety z filtrem; proces ten nie wymaga żadnej dodatkowej osobistej interwencji użytkownika. Jedna taka kaseta z filtrami wystarcza projektorowi PLC-XM150L lub PLC-XM100L nawet na 10 tys. godzin bezobsługowej pracy. Rozwiązanie to podnosi też niezawodność urządzeń i obniża koszty ich utrzymania. Możliwość kontroli projektorów poprzez sieć komputerową pozwala zdalnie monitorować ich działanie. Specjalne oprogramowanie niezwłocznie powiadamia administratora przez e-mail o wszelkich zakłóceniach pracy, takich jak zbyt wysoka temperatura lub przerwy w dostępności sygnału wejściowego.

Sanyo PLC-XM150L

Oba modele pozwalają na dostosowanie do warunków panujących w miejscu ich użycia. System korekty poziomych i pionowych zniekształceń trapezowych oraz funkcja Power Zoom/Focus ułatwiają błyskawiczną optymalizację geometrii obrazu. Za pomocą funkcji Corner Keystone Correction, projektory można ustawiać nawet ukośnie względem płaszczyzny ekranu bez wpływu na równoległość boków obrazu. Dodatkowa funkcja przesuwania obiektywu (lens-shift) jest realizowana za pomocą silniczków elektrycznych i jest dostępna z pilota. Funkcje korygujące są przy tym osiągalne zarówno za pomocą przycisków na panelu sterowania, jak i z pilota.

Opcjonalnie dostępnych jest pięć różnych, wymiennych obiektywów, których instalacja nie nastręcza najmniejszych trudności, bowiem wykorzystano złącze bagnetowe. Dzięki nim i wspomnianym funkcjom korekty geometrii obrazu, użytkownik ma dużą swobodę w ustawieniu projektora w najbardziej odpowiadającym mu miejscu i w różnej odległości od ekranu. Z kolei funkcja Direct Power On/Off umożliwia natychmiastowe włączenie/wyłączenie projektora, skracając czas rozpoczęcia prezentacji dosłownie do pojedynczych sekund i to bez najmniejszego wpływu na trwałość lampy. Po zainstalowaniu, projektor można zabezpieczyć przed kradzieżą i użyciem przez osoby nieupoważnione za pomocą kodu PIN i linki antykradzieżowej.

Na polski rynek projektory trafią w grudniu br. w sugerowanej cenie detalicznej odpowiednio 11 500 zł z VAT za model PLC-XM100L i 16 000 zł z VAT za model PLC-XM150L. Gwarancja wynosi trzy lata na projektor i rok (maks. 1000 h) na lampę. Dystrybutorem projektorów Sanyo w Polsce jest ViDiS Sp. z o.o.

blog comments powered by Disqus
Sanyo przedstawia projektory instalacyjne PLC-XM150L i PLC-XM100L