PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Buffalo DriveStation HD-HXU3 – pierwszy dysk zewnętrzny z USB 3.0

Buffalo DriveStation HD-HXU3 – pierwszy dysk zewnętrzny z USB 3.0

Ponoć niejeden producent przygotowuje podobną premierę, ale to firmie Buffalo przypadła palma pierwszeństwa w prezentacji pierwszego dysku zewnętrznego korzystającego z interfejsu USB 3.0. Model DriveStation HD-HXU3 jest w stanie osiągnąć transfer do 130 MB/s.

Wraz z tak szybkim urządzeniem Buffalo przygotowało także własny, dwuportowy kontroler USB 3.0 montowany w złączu PCI Express. Oczywiście HD-HXU3 jest też zgodny wstecznie z USB 2.0, więc nie można żywić obaw o poprawność jego działania po podłączeniu do komputera niedysponującego portem zgodnym z najnowszą specyfikacją USB.

Po wyłączeniu komputera urządzenie także automatycznie się wyłącza, a gdy współpracuje z komputerem PC potrafi przechodzić w stan oszczędzania energii. Producent dołącza do dysku oprogramowanie do automatycznego backupu – Memeo AutoBackup (zarówno dla Windows, jak i Mac OS).

Buffalo DriveStation HD-HXU3

Nowa linia dysków Buffalo DriveStation HD-HXU3 będzie się na początku składała z trzech modeli różniących się wyłącznie pojemnością. Będą to kolejno urządzenia umożliwiające składowanie 1 TB (koszt: 200 dolarów), 1,5 TB (koszt: 250 dolarów) i 2 TB danych (koszt: 400 dolarów).

blog comments powered by Disqus
Buffalo DriveStation HD-HXU3 – pierwszy dysk zewnętrzny z USB 3.0