PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Najciekawsze zegarki na świecie

Najciekawsze zegarki na świecie

Zegarki na rękę potrafią osiągać astronomiczne ceny, światowy rekord należy do Word Timera z 1939 roku, firmy Patek Philippe, którego cena wynosi ponad 4 mln dolarów. Wiele współczesnych zegarków również osiąga niebotyczne ceny sprzedaży, ale większość z nich to modele konwencjonalne. Co roku, na świecie pojawiają się też zegarki, które oferują o wiele więcej niż zwykły czasomierz, a nie kosztują tyle, co kilka Mercedesów S klasse. Oto kilka takich modeli.

LG-GD910

Model z dotykowym ekranie o przekątnej 1,43 cala. Zegarek wyposażono w kamerę oraz modem 3G i HSDPA umożliwiające wideokonferencję. Urządzenie posiada funkcję TextToSpeech , czyli zegarek mówi nam, jaki mamy aktualnie czas. GD910 posiada również odtwarzacz… mp3.

lg-gd9101

Phosphor E-Ink

Phosphor to prawie zwyczajny czasomierz, ale wyróżnia go zastosowana technologia E-Ink, którą masowo wykorzystuje się w ekranach e-booków. Oznacza to, że ekran zegarka, poza tym, że jest wysoko kontrastowy, posiada trzy opcje błyskawicznej rekonfiguracji znaczników godzinowych i kilkunastu propozycji stylów wyświetlania. Inną cechą tego modelu jest możliwość kontrolowania drugiej strefy czasowej, niezależnie od czasu lokalnego. Phosphor kosztuje ok. 1000 zł.

phosphor_eink_watch

Wrist Watch Walkie Talkie

Jak łatwo się domyślić jest to zegarek umożliwiający komunikację radiową. Po wysunięciu antenki, uzyskujemy dostęp do krótkofalówki, która obsługuje 22 kanały i pozwala na komunikację w odległości do 6 km. Urządzenie umożliwia ciągłą rozmowę przez 5 godzin. Oczywiście za połączenie nic nie płacimy. Zegarek jest dostępny w Internecie za około 50 dolarów.

wristwatch-walkie-talkie-two-way-radio

W968 Watch Phone

Urządzenie posiada wbudowaną kamerę o rozdzielczości 1,3 Mpix oraz dotykowy ekran o przekątnej 1,3 cala. To jeszcze nie wszystkie możliwości W968. Czasomierz może umilić czas właścicielowi dzięki wbudowanemu odtwarzaczowi multimedialnemu i radiu FM. Poza tym, Watch Phone to również telefon działający na trzech częstotliwościach GSM: 900/1800/1900 MHz. Nie zapomniano też o GPRS i Bluetooth. Cena tego modelu to około 450 dolarów.

W968 Watch Phone

Podsumowując…

Zegarki nie zmieniają się tak szybko, jak np. telefony komórkowe, które stały się w przeciągu kilku lat podręcznymi komputerami. Zegarek naręczny jest częścią tradycji, ale nawet ona kruszeje pod naporem nowoczesności, a czasomierze stopniowo wzbogacane są o nowe możliwości. Na razie są to raczej tylko gadgety, jednak, kto wie, czego możemy spodziewać się za kilka lat?

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
Najciekawsze zegarki na świecie