PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
TOP 10 Niezawodnych pralko-suszarek

BenQ MP 782ST – pierwszy panoramiczny projektor Short Throw

BenQ MP 782ST – pierwszy panoramiczny projektor Short Throw

Firma BenQ prezentuje kolejny projektor o krótkim dystansie projekcji – BenQ MP 782 ST – który z odległości metra od ekranu generuje obraz o przekątnej 95" (237,5 cm). Jest to jedyny projektor, który umieszczony na typowym wysięgniku 95" tablicy interaktywnej daje obraz na całą jej powierzchnię.

Modele z funkcją z krótką projekcją obrazu rozwiązują odwieczny problem wyświetlania obrazu dużego formatu w niewielkich pomieszczeniach i krótkim dystansie między ścianami. Odbiorcy domowi – gracze komputerowi, fani filmów mogą korzystać swobodnie z projektora bez obawy o zakłócanie wyświetlania obrazu np. przez osoby chodzące po pokoju. Projekcja Short Throw – która wymaga połowy dystansu w porównaniu z konwencjonalnymi projektorami – otwiera nowe możliwości dla małych klas szkolnych i sal konferencyjnych. Oglądający obraz, ale również prezenter lub prezenterzy, mogą swobodnie przemieszczać się po sali. Stojąc za projektorem jednocześnie zapobiega się pojawieniu na ekranie cienia danej osoby. Konstrukcja ta chroni także prezentera od ostrego światła lampy projektora, które może razić wzrok. Wbudowane głośniki o mocy 5 W i funkcje ustawień wpasowują się w zapotrzebowanie odbiorców z sektora SMB, SOHO oraz edukacji.

BenQ MP 782ST

Model MP 782ST ma jasność 2500 ANSI lumenów oraz kontrast 2400:1, który w pełni wystarcza do szerokiego zakresu zastosowań w biznesie, kinie domowym czy w edukacji. Obraz generowany jest w zakresie przekątnych od 71" (180 cm) do 300" (762 cm) w rozdzielczości WXGA (1280 x 800 pikseli). Obraz zgodny ze standardem HDTV do 1080i jest wyświetlany w formacie 16:10, z możliwością ustawienia formatu 4:3. Projektor obsługuje rozdzielczości od VGA (640 x 480 pikseli) do SXGA (1280 x 1024 piksele).

Ten model BenQ ma gniazda wejściowe wideo D-Sub , DVI-D, S-Video i kompozytowe, a audio RCA x 2 oraz stero mini jack. Z kolei gniazda wyjściowe to D-sub oraz audio. Dzięki zastosowaniu technologii BrilliantColor jasność jest zwiększona o 50% przy lepszym odwzorowaniu średnich tonów kolorów, co jest szczególnie dobrze zauważalne przy odtwarzaniu filmów oraz wyświetlaniu zdjęć. Zastosowanie rozwiązania pod nazwą 3D Color Management to stosowana w najnowszych modelach projektorów BenQ funkcja pozwalająca na niezależną zmianę kolorów żółtego, zielonego, niebieskiego, czerwonego i fioletowego w zakresie nasycenia, intensywności barwy itp. Daje to użytkownikowi bardzo szeroki zakres możliwości ingerencji w kolorystykę wyświetlanego na ekranie obrazu. Wysoka jasność wyświetlanego obrazu umożliwia prezentację bez zaciemniania pomieszczenia. Jednocześnie zestaw łatwych w użyciu funkcji takich jak np. ustawienia parametrów dla konkretnych aplikacji i zastosowań, pozwala na natychmiastową optymalizację jasności, nasycenie kolorów i kontrastu, wysoką wydajność np. w wykorzystaniu do gier komputerowych.

BenQ MP 782ST

BenQ MP782 ST oferuje niskie całkowite koszty użytkowania m.in. dzieki zamkniętemu torowi projekcyjnemu urządzenie nie wymaga stosowania filtrów – wnętrze się nie kurzy. Kolory zawsze są na tym samym poziomie jakości, bez strat w wyniku starzenia i zużywania się lampy i innych podzespołów elektronicznych. System ochrony lampy wydłuża bezawaryjny czas pracy urządzenia przez zarządzanie temperaturą żarówki. Standardowo projektor zapewnia pracę lampy o mocy 210 W przez 3000 godzin (tryb Normal) lub 4000 godzin (tryb ekonomiczny). Łatwy system monitoringu i ochrony, szczególnie przydatny w szkołach, zawiera Crestron RoomView LAN. Z poziomu pojedynczej stacji można kontrolować (indywidualnie lub jako grupę) działanie lub status wszystkich podłączonych do sieci projektorów BenQ w zakresie obecności, stanu zasilania oraz zdalnego sterowania. Projektor jest również energooszczędny (w stanie czuwania pobiera poniżej 1 W) i jest łatwy w instalacji (automatyczna korekcja trapezu, wbudowane głośniki, wysoki współczynnik powiększenia).

BenQ MP782 ST dostępny jest w Polsce w sugerowanej cenie detaliczne 5999 zł (z VAT). Gwarancja wynosi 36 miesięcy (6 miesięcy na lampę), a ewentualne naprawy są realizowane w trybie door-to-door.

blog comments powered by Disqus
BenQ MP 782ST – pierwszy panoramiczny projektor Short Throw