PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Lark FreeBird 35AT – outdoorowa nawigacja GPS

Lark FreeBird 35AT – outdoorowa nawigacja GPS

Lark FreeBird 35AT to outdoorowa nawigacja GPS z 3,5-calowym dotykowym ekranem o rozdzielczości 320x240 pikseli, modułem Bluetooth, 1GB wbudowanej pamięci flash i gniazdem microSD. W komplecie ze sprzętem użytkownik otrzymuje zapasową baterię i dwa uchwyty: metalowy do motocykla i standardowy do samochodu.

Lark FreeBird 35AT to najnowszy model nawigacji GPS z systemem LarkMap bazującym na mapach Copernicus. Urządzenie charakteryzuje się bardzo solidną, odporną na uderzenia i warunki atmosferyczne obudową (wodoszczelność, pyłoszczelność IP54) o wymiarach 104 mm x 89mm x 23mm, wydajnym i szybkim procesorem Samsung 2416 (zegar 400 MHz) i wielokanałowym odbiornikiem GPS. Jego podstawową cechą jest wielozadaniowość: może być nawigacją do samochodu, motocykla, roweru, skutera i dla pieszego.

Szczególną uwagę na ten model powinni zwrócić posiadacze motocykli i skuterów, a także zwolennicy dalekich wypraw rowerowych i pieszych. Lark FreeBird 35AT ma bowiem odporną na kurz i wilgoć obudowę i uchwyt do mocowania na kierownicy jednośladu, którego mocowanie kulowe z regulowaną siłą docisku gwarantuje pewne mocowanie i chroni przed wstrząsami. Dzięki temu w trakcie jazdy na motocyklu czy rowerze drgania z podłoża są tylko w niewielkim stopniu przenoszone na urządzenie, co podnosi komfort i wygodę użytkowania.

Lark FreeBird 35AT 01

Poza tym urządzenie można podłączyć do instalacji elektrycznej motocykla – w komplecie są odpowiednie przewody do podłączenia go do akumulatora, a wygodny wtyk pozwala na odłączanie uchwytu od instalacji elektrycznej bez konieczności jej demontowania. Dodatkowo Lark FreeBird 35AT umożliwia wymianę akumulatora litowo-jonowego – w zestawie są dwie baterie, a kolejne można dokupić. Dzięki technologii transmisji bezprzewodowej Bluetooth komunikaty głosowe można odsłuchiwać podczas jazdy za pośrednictwem zestawu słuchawkowego, dlatego warto dokupić stereofoniczne słuchawki Bluetooth (powszechnie dostępne na rynku). Lark FreeBird 35AT pełni także funkcję odtwarzacza multimedialnego. W tym zakresie można korzystać z urządzenia jako odtwarzacza plików muzycznych, filmów oraz zdjęć.

Nawigacja Lark FreeBird 35AT korzysta z najnowszego oprogramowania nawigacyjnego LarkMap. Zasoby mapowe LarkMap (bazują na mapach Copernicus) to blisko 500 000 km dróg z numeracją (praktycznie wszystkie przejezdne drogi w Polsce), 2,2 mln punktów adresowych, pełna baza miejscowości (ok. 53 000), ponad 2200 dokładnych planów miejscowości, w tym wszystkie miasta z pełną bazą ulic oraz blisko 100 000 aktualnych, sprawdzonych i faktycznie użytecznych obiektów POI, takich jak urzędy, centra handlowe, hotele, banki, bankomaty, stacje benzynowe czy atrakcje turystyczne. Użytkownik może dodawać własne punkty POI, eksportować je i importować.

Lark FreeBird 35AT 02

Ponadto o radarach i niebezpiecznych miejscach na drodze ostrzega komunikat głosowy,a mapy pokazują obrysy (w widoku 3D – bryły) i numerację budynków oraz nazwy obiektów (np. Muzeum Narodowe, Wolny Obszar Celny, Park Bródnowski). Nawigacja do konkretnych punktów adresowych wskazuje rzeczywiste położenie celu przy budynku, nawet jeśli jest on odsunięty od ulicy. Jest to możliwe, gdyż poszczególne numery budynków i posesji nie są automatycznie wyliczane, a odpowiadają fizycznemu położeniu obiektu, bo są sprawdzone w terenie.

Nowoczesny algorytm nawigacyjny działa bardzo szybko, umożliwia ustalenie parametrów wyboru trasy najszybszej, najkrótszej, dla samochodu, roweru, pieszego, a dla fanów off-roadu – terenowej 4x4. Trasa może być wyznaczana z wykluczeniem dróg gruntowych, dróg ekspresowych, dróg płatnych itd. Użytkownik ma również wpływ na działanie algorytmu wyszukującego trasę (można definiować własne dopuszczalne prędkości na poszczególnych kategoriach dróg i ulic) i po zakupie ma prawo do bezpłatnej aktualizacji mapy. Każda kolejna aktualizacja to wydatek jedynie 9,76 zł (z VAT).

Lark FreeBird 35AT 03

Urządzenie Lark FreeBird 35AT umożliwia korzystanie z wielu systemów nawigacyjnych i map, do jakich przyzwyczaił się użytkownik – np. jeden system nawigacyjny do motocykla, inny do samochodu, a jeszcze inny do wędrówek pieszych. Instalacja jest bardzo prosta – wystarczy tylko wybrać dodatkowe mapy, kupić je i zainstalować w urządzeniu (na dodatkowej karcie pamięci). Jest to o tyle ważne w przypadku tego prawdziwie wielofunkcyjnego urządzenia, że użytkownik ma otwartą drogę do korzystania z bardzo specjalistycznych aplikacji, o ile tylko są one zgodne z systemem Windows CE.

Lark FreeBird 35AT 04

Lark FreeBird 35AT kosztuje tylko 499 zł brutto. W komplecie użytkownik dostaje urządzenie z systemem nawigacyjnym LarkMap (mapa Polski), uchwyt do mocowania do motocykla, przewody do podłączenia do instalacji elektrycznej oraz dodatkowo uchwyt samochodowy i ładowarkę samochodową oraz zapasowy akumulator.

Zobacz poniżej prezentację 360 stopi nawigacji Lark FreeBird 35AT

blog comments powered by Disqus
Lark FreeBird 35AT – outdoorowa nawigacja GPS