PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Recenzja Destiny 2: Porzuceni – Najlepszy dodatek?

Sony prezentuje kolorowe dyktafony cyfrowe z funkcją odtwarzacza MP3

Sony prezentuje kolorowe dyktafony cyfrowe z funkcją odtwarzacza MP3

Teraz nigdy nie zapomnisz tego, co usłyszysz. Najnowsze, stylowe dyktafony cyfrowe Sony (modele ICD-UX200, ICD-UX300 i ICD-UX300F) swobodnie mieszczą się w kieszeni albo małej torebce, a ważą mniej niż telefon komórkowy – zaledwie 48 g. Mimo małych wymiarów mają szereg funkcji ułatwiających rejestrowanie rozmów w znakomitej jakości i zarządzanie takimi nagraniami.

4-gigabajtowa pamięć flash w modelach ICD-UX300 i ICD-UX300F pozwala na zapis ponad 1000 godzin dźwięku (w trybie LP). Zapełnienie jej wymagałoby ciągłego nagrywania przez ponad miesiąc. Ale to dopiero początek. Dzięki dużej pamięci i wygodnemu, zintegrowanemu złączu USB, małe dyktafony UX200, UX300 i UX300F znakomicie nadają się do przechowywania i przenoszenia plików z komputera.

Osoby, które lubią odrobinę rozrywki w ruchu, mogą skorzystać z funkcji odtwarzacza muzycznego MP3 i słuchać ulubionych nagrań przez wbudowany głośnik bądź dostarczane w komplecie słuchawki douszne.

Nagrania głosu o wysokiej jakości dokonywane są w wersji stereofonicznej i zapisywane w plikach MP3. W razie potrzeby użytkownik może skorzystać z funkcji redukcji szumów i filtra niskich częstotliwości, które eliminują dźwięki z tła, by zapewnić czystość nagrania. 21-stopniowa cyfrowa regulacja prędkości odtwarzania ułatwia usłyszenie tego, co zostało powiedziane podczas wykładu, seminarium czy wywiadu, i bardzo przydaje się w czasie transkrypcji.

Sony ICD-UX200

Bardzo długi czas pracy pozwala mówić – i słuchać – przez dłuższy czas bez obaw o wyczerpanie źródła zasilania. Przy korzystaniu z baterii alkalicznej maksymalny czas nagrywania wynosi do 15 godzin (w trybie LP), a odtwarzania do 83 godzin – aż nadto, by wysłuchać serii nagrań z wykładów.

Zarządzanie nagraniami ułatwia duży i czytelny, 5-wierszowy wyświetlacz. Zarejestrowane pliki można zapisywać w pięciu folderach; pomaga to w odszukaniu właściwego nagrania wśród wielu notatek czy wywiadów. Dla dodatkowej wygody, użytkownik ma do dyspozycji takie funkcje jak dzielenie, kasowanie, wybieranie i przenoszenie plików do innego folderu.

Aby przenieść przechowywane pliki albo utwory muzyczne do komputera, wystarczy posłużyć się techniką „zaznacz i wklej”. Wysuwane złącze USB dyktafonu zabezpieczone jest ruchomą osłoną.

Model ICD-UX200 (2 GB) oferowany jest w wersjach czarnej, srebrnej, różowej i czerwonej, natomiast dyktafon ICD-UX300 (4 GB) będzie dostępny czarny i czerwony. Oferta obejmuje również model ICD-UX300F (4 GB) w kolorze czarnym, który jest wyposażony w radio FM.

Dane techniczne

 • Rozmiar pamięci: 2 GB (model ICD-UX200) lub 4 GB (modele ICD-UX300 i ICD-UX300F)
 • Maksymalny czas nagrania (w trybie LP): 535 h (model ICD-UX200) lub 1072 h (modele ICD-UX300 i ICD-UX300F)
 • Formaty zapisu dźwięku: MP3
 • Formaty odtwarzanego dźwięku: MP3, WMA, AAC
 • Funkcje nagrywania i odtwarzania: redukcja szumów, filtr niskich częstotliwości
 • Funkcje edycyjne: dzielenie, kasowanie, przesuwanie do innego katalogu
 • Kontrola prędkości odtwarzania: 21-stopniowa
 • Głośnik: 90 mW
 • Maksymalny czas pracy na baterii alkalicznej (zapis/odtwarzanie): 15 / 83 h
 • Maksymalny czas pracy na akumulatorze NiMH (zapis/odtwarzanie): 14,5 / 53,5 h
 • Połączenie z komputerem: złącze USB 2.0 Hi-speed
 • Obsługiwane systemy operacyjne: Windows 2000, Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Mac OS X (v. 10.2.8-10.6)
 • Rozmiar ekranu: 21x 25,3 mm
 • Dołączone akcesoria: akumulator, słuchawki stereofoniczne, kabel USB, futerał
blog comments powered by Disqus
Sony prezentuje kolorowe dyktafony cyfrowe z funkcją odtwarzacza MP3