PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Lenovo ThinkPad SL410 i SL510 już w Polsce

Lenovo ThinkPad SL410 i SL510 już w Polsce

Wczoraj odbyła się polska premiera komputerów Lenovo ThinkPad SL410 i SL510 z nowym systemem operacyjnym Windows 7. Notebooki te skierowane są głównie do małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP). Dzięki zwiększonej wydajności i cennym dodatkom zapewniają one wyraźny obraz o wysokiej rozdzielczości na wyświetlaczach o proporcjach 16:9, umożliwiają prowadzenie rozmów VoIP, a ponadto mają nowy wygląd z matowym wykończeniem.

Nowe notebooki ThinkPad SL to idealne narzędzia pracy dla bardzo zajętych małych i średnich przedsiębiorców. Te wielofunkcyjne urządzenia wyposażone w procesory Intel Core2Duo sprawdzą się doskonale na spotkaniu biznesowym oraz jako źródło rozrywki po godzinach pracy. Ich ekrany o proporcjach 16:9 wyświetlają jasne kolory i ograniczają odbicia światła dzięki technologiom VibrantView oraz Anti-glare. Notebooki te mają także wyjścia HDMI i VGA do monitorów zewnętrznych HD i standardowych. Za pomocą multidotykowego panelu do obsługi dwoma palcami można łatwo powiększać i minimalizować obiekty na ekranie.

W celu zapewnienia stałego kontaktu ze współpracownikami, rodziną i znajomymi niektóre modele mają wbudowany moduł 3G. Dostępna jest także łączność poprzez Wi-Fi, Ethernet i opcjonalnie Bluetooth. W celu zapewnienia komfortowych połączeń VoIP firma Lenovo zwiększyła rozdzielczość kamer, dodała na klawiaturze przycisk do wyłączania mikrofonu oraz ulepszyła cyfrowy mikrofon, aby prowadzone rozmowy były wyraźniejsze i lepiej brzmiały. Nowe notebooki należą także do najbardziej ekologicznych w ofercie Lenovo. Są to pierwsze modele, w których wykorzystano materiały z recyklingu pokonsumenckiego w celu zmniejszenia ilości odpadów na wysypiskach. Uzyskały one złote logo EPEAT oraz Energy Star 5.0.

Lenovo ThinkPad SL510

W celu zapewnienia łączności, ochrony i wydajności w pracy notebooki te wyposażono w Lenovo ThinkVantage Technologies (TVTs) — zestaw narzędzi sprzętowych i programowych, szczególnie przydatnych dla użytkowników MŚP, którzy nie mają własnego specjalisty IT. Narzędzia te ułatwiają wykonywanie najważniejszych czynności, takich jak łączność z Internetem, zarządzanie hasłami, odzyskiwanie danych i aktualizacja notebooka. Nowe modele zawierają różne narzędzia TVT – na przykład do nawiązywania połączeń, zabezpieczeń, odzyskiwania danych i systemu, prezentacji i aktualizacji systemu. Jeżeli okaże się potrzebna fachowa pomoc, Lenovo oferuje MŚP takie usługi, jak pomoc priorytetowa (Priority Support) oraz archiwizacja w Internecie (Online Data Backup).

Komputery z certyfikatem Lenovo Enhanced Experience zapewniają szybszą pracę, większe możliwości i łatwiejszą obsługę niż niezoptymalizowane komputery o identycznej konfiguracji. Na przykład na wybranych modelach serii Think Windows 7 uruchamia się nawet o 56% szybciej w porównaniu z systemami Windows XP i Vista, a wyłącza się w zaledwie pięć sekund.

Lenovo ThinkPad SL410

Komputery ThinkPad SL410 i 510 są już dostępne w sprzedaży za pośrednictwem partnerów biznesowych Lenovo oraz witryny www.lenovo.com. ThinkPad SL410 występuje w jednej konfiguracji i będzie kosztował 2735 zł brutto, natomiast ThinkPad SL510 będzie dostępny w 5 wersjach w cenie od 1899 do 3050 zł brutto.

blog comments powered by Disqus
Lenovo ThinkPad SL410 i SL510 już w Polsce