PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Rynek projektorów rośnie, Epson bryluje

Rynek projektorów rośnie, Epson bryluje

Według najnowszych badań rynku, przeprowadzonych przez Futuresource Consulting, sprzedaż projektorów w Polsce, w okresie trzech pierwszych kwartałów tego roku, wzrosła o 31 procent.

Wiadomości dobre, szczególnie z perspektywy polskiego oddziału Epsona. Po trzech pierwszych kwartałach bieżącego roku firma może pochwalić się 95 procentowym udziałem w rynku projektorów multimedialnych (wyposażonych we wbudowany odtwarzacz CD/DVD oraz głośniki). Wyników takich dostarczyły badania przygotowane przez Futuresource Consulting. Z udostępnionych danych możemy ponadto dowiedzieć się, że znaczny wzrost sprzedaży – sięgający 31 procent – zanotował cały segment rynku projektorów.

123

„Mieliśmy nadzieję, że po dość trudnym 2009 roku sytuacja na rynku ustabilizuje się. Powiem jednak szczerze, że nawet w bardzo optymistycznych prognozach nie spodziewaliśmy się aż takiego wzrostu. Pomimo, że Epson od wielu lat pozostaje globalnym liderem, w Polsce musieliśmy budować swoją pozycję praktycznie od początku. Tak znaczące wzrosty motywują nas do dalszego działania i pokazują, że rynek się zmienia. Klienci cenią jakość i komfort użytkowania, a cena przestaje być czynnikiem determinującym zakup”, komentuje Tomasz Jaroszewicz, prezes polskiego oddziału firmy Epson.

23

Potwierdzeniem dynamicznego rozwój rynku jest szybki wzrost sprzedaż projektorów o ultrakrótkim rzucie, które do oferty trafiły zaledwie przed kilkoma miesiącami. Także i na tym polu Epson odniósł znaczny sukces, zdobywając prawie połowę rynku – 48 procent. Na tym jednak nie koniec dobrych informacji dla Epsona. W przypadku trzeciego kwartału br. Firma zanotowała bardzo duży wzrost sprzedaży modeli do kina domowego. W tym okresie udział Epsona wzrósł do 46 procent. Do tego należy jeszcze dodać 36 procent udziału i niemal trzykrotny wzrost sprzedaży, w porównaniu do roku ubiegłego, w kategorii projektorów z panoramicznym obrazem.

12

Podsumowując powyższe informacje należy cieszyć się ze wzrostu sprzedaży i przede wszystkim pogratulować firmie Epson znakomitych wyników, na które z pewnością wpływ miało znaczne zróżnicowanie produktów zarówno cenowe, jak i funkcjonalne. Bogata oferta i atrakcyjne ceny sprawiają, że coraz więcej firm czy klientów indywidualnych, może sobie pozwolić na zakup projektora.

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
Rynek projektorów rośnie, Epson bryluje