PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Giełdowy sukces City Interactive

Giełdowy sukces City Interactive

Giełda i gry komputerowe – ktoś może zapytać co ma jedno do drugiego? Jak się okazuje całkiem sporo za sprawą m.in. City Interactive, wydawcy i producenta gier przeznaczonych na komputery i konsole.

Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna firmą, która w ubiegłym roku mogła przynieść największe zyski na giełdzie papierów wartościowych, był wydawca i producent gier przeznaczonych na komputery i konsole – City Interactive. W przeciągu roku zysk z zakupu akcji producenta m.in. gry Sniper: Ghost Warrior, wyniósł aż 643,7 procent. Ten niebywały wynik to przede wszystkim zasługa wspomnianej wcześniej gry, która mimo nienajlepszych recenzji cieszyła się dużą popularnością na całym świecie. Według informacji producenta dotychczasowa sprzedaż gry Sniper: Ghost Warrior sięgnęła blisko pół miliona egzemplarzy.

Snajper

Dzięki temu zysk firmy wzrósł z 12,7 mln zł w 2009 roku, do odpowiednio 23 mln zł w roku ubiegłym (wynik za pierwsze trzy kwartały 2010 roku). Z powyższych danych jasno wynika, że na produkcji gier komputerowych można zarobić i w Polsce. Co więcej, warto również inwestować w tego typu firmy. Na koniec pozostaje jeszcze pogratulować City Interactive rewelacyjnych wyników i życzyć dalszych sukcesów całej branży. Trzeba mieć nadzieję, że kolejne dobre wiadomości będziemy mogli opublikować po premierze innej polskiej produkcji – gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów, przygotowanej przez studio CD Projekt RED. Za co oczywiście już dzisiaj trzymamy kciuki.

blog comments powered by Disqus
Giełdowy sukces City Interactive