PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Samsung MobilePrint - drukarka na wyciągnięcie... palca

Samsung MobilePrint - drukarka na wyciągnięcie... palca

Samsung zaprezentował na targach CES 2011 aplikację o nazwie Samsung MobilePrint, która umożliwia bezprzewodowe podłączenie drukarek do telefonów komórkowych oraz tabletów. W dzisiejszych czasach kiedy praktycznie każdy posiada telefon komórkowy, a tablety zdobywają rynek aplikacja tego typu może być bardzo pomocna (nie tracimy czasu na zrzucanie danych z telefonu na komputer aby coś wydrukować).

Firma Samsung udostępnia aplikację Samsung MobilePrint przeznaczoną dla telefonów komórkowych i tabletów obsługujących takie systemy operacyjne jak Android i iOS. Aplikacja Samsung MobilePrint umożliwia bezpośrednie podłączenie urządzeń do bezprzewodowych drukarek firmy Samsung poprzez sieć Wi-Fi. Dzięki temu możliwe jest bezpośrednie drukowanie zdjęć, plików PDF i stron internetowych wprost z telefonów i tabletów. Nowa aplikacja umożliwia również skanowanie obrazu bezpośrednio do telefonu komórkowego.

CES 2011 logo

Samsung MobilePrint została zaprezentowana po raz pierwszy na tegorocznych, międzynarodowych targach Consumer Electronics Show (CES) 2011 w Las Vegas. Dzięki temu, że nie wymaga instalacji sterowników ani skomplikowanej konfiguracji w celu przyłączenia do sieci, umożliwia natychmiastowe drukowanie bezpośrednio po jej pobraniu ze sklepu. Nowa aplikacja automatycznie wyszukuje wszystkie drukarki firmy Samsung znajdujące się w okolicy telefonu lub tabletu, tym samym zwiększając wygodę użytkowania urządzeń.

W urządzeniach z systemem iOS zdjęcia mogą być drukowane bezpośrednio ze znajdującego się w telefonie albumu fotograficznego lub nawet natychmiast po wykonaniu zdjęcia. Użytkownicy Androida mają z kolei możliwość drukowania z galerii zdjęć wielu obrazów w tym samym czasie.

Pracownikom mobilnym aplikacja Samsung MobilePrint pozwala na dużą oszczędność cennego czasu, przykładowo umożliwiając im szybkie drukowanie elektronicznych biletów lotniczych czy dokumentów umożliwiających wstęp na pokład samolotu. Na wygodne zarządzanie dokumentami pozwala również możliwość dzielenia się plikami w urządzeniach z system iOS oraz drukowanie dokumentów PDF zapisanych na karcie SD z telefonów obsługujących system Android.

Dodatkowo Samsung Mobile Print gwarantuje przechwycenie, przesyłanie i edytowanie dokumentów zeskanowanych na wielofunkcyjnych urządzeniach Samsung. Użytkownicy programu mogą dowolnie modyfikować jakość skanowania, zmieniać typy plików i dokonywać wyboru pomiędzy kolorowym i czarno-białym skanem.

blog comments powered by Disqus
Samsung MobilePrint - drukarka na wyciągnięcie... palca