PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Raport specjalny - aparaty cyfrowe

Raport specjalny - aparaty cyfrowe

Porównywarka cen Skąpiec.pl wraz z serwisami partnerskimi przygotowała po raz kolejny ciekawy raport odnośnie urządzeń. Tym razem mowa jest o aparatach cyfrowych. Z raportu dowiemy się między innymi na co warto zwracać uwagę przy zakupach aparatów do 500 zł, 1500 zł lub powyżej oraz jakie produkty cieszą się zainteresowaniem.

Logo Skapiec

Aparaty cyfrowe cieszą się niezwykłą popularnością wśród Polaków. Lubimy fotografować rodzinne spotkania, robić zdjęcia podczas wakacyjnych wyjazdów czy też uwieczniać ważne wydarzenia w naszym życiu. Porównywarka Skąpiec postanowiła sprawdzić, jakimi kryteriami kierują się polscy internauci poszukujący w sieci aparatu cyfrowego i które modele budzą ich największe zainteresowanie. Wyniki tej analizy opublikowane zostały w najnowszym raporcie specjalnym, do którego również dodaliśmy kilka słów od siebie (strona 30).

Raport specjalny

To już trzeci raport specjalny, który powstał w oparciu o analizę ruchu niemal miliona internautów, którzy w okresie od 1 stycznia do 31 maja 2011 roku odwiedzili w serwisie dział poświęcony aparatom cyfrowym. „W niniejszym opracowaniu za cel wzięliśmy sobie sprawdzenie, czym kierują się internauci przy wyborze sprzętu do fotografowania. Stawiają na znane i cenione marki? Sugerują się rozdzielczością aparatu, wielkością matrycy czy też zoomem optycznym? A może ważna jest dla nich przede wszystkim cena? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań czytelnicy znajdą w naszym raporcie”, mówi Marta Bilińska, specjalista ds. PR serwisu Skąpiec.pl.

Pierwsza część raportu obejmuje analizę preferencji zakupowych użytkowników porównywarki, omówienie wybieranych przez nich filtrów oraz zestawienie TOP10, zawierające opis najpopularniejszych aparatów cyfrowych. W drugiej części znalazły się mini poradniki zakupowe przygotowane przez serwis JakKupować.pl, komentarze dotyczące trendów w dziedzinie aparatów cyfrowych, a także dział zatytułowany „Aparaty na każdą kieszeń”, w którym zapoznać się można z przeglądem najlepszego sprzętu w wybranych kategoriach cenowych, np. do 500 czy 1500 zł.

Wyniki mogą zaskakiwać…

Jakie wnioski płyną z najnowszego raportu? Otóż e-konsumenci poszukujący aparatów cyfrowych za pośrednictwem porównywarki, w swoich wyborach kierowali się przede wszystkim ceną (filtr ten wybierało 63,56% internautów), marką producenta (15,96%) i rodzajem aparatu (9,56%). Co ciekawe, dużo mniejsze znaczenie miały dla nich takie parametry aparatów, jak rozdzielczość, zoom optyczny czy rozmiar matrycy. Jeśli chodzi o konkretne produkty to w analizowanym okresie największym uznaniem cieszyły się aparaty firm Canon (22,77%) i Nikon (22,47%) - czy kogoś to dziwi? Interesujące jest jednak, że najpopularniejszym modelem nie został sprzęt żadnej z tych marek, ale aparat Fuji HS10.

Fuji HS10

Wszystkich zainteresowanych raportem, zapraszamy do lektury: raport specjalny - aparaty cyfrowe

blog comments powered by Disqus
Raport specjalny - aparaty cyfrowe