PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Trzy gadżety na wakacje

  • Dodano: 6 lat, 11 miesięcy temu
  • Ocena: (0) (0)
Trzy gadżety na wakacje

Co prawda wakacje już trochę trwają jednak jeżeli urlop dopiero jest przed Wami, przyjrzyjcie się trzem gadżetom, które warto wziąć ze sobą wraz z innymi akcesoriami każdego urlopowicza. Tymi gadżetami jest aplikacja do robienia zdjęć, nawigacja GPS z przewodnikiem oraz czytnik e-booków.

Aplikacja do robienia zdjęć

Trudno sobie obecnie wyobrazić wyjazd na wymarzony urlop bez zabrania ze sobą aparatu fotograficznego. Jednak obecnie funkcję aparatu mogą zastąpić nam nowoczesne smartfony wyposażone w kamery. Obecnie najnowsze telefony posiadają naprawdę dobre aparaty wbudowane. Dodatkowo jeżeli zainstalujemy specjalne oprogramowanie – dostaniemy w pełni samowystarczalny sprzęt fotograficzny, który zapewni nam dużo zabawy.

Camera360

Ciekawym oprogramowaniem pod system Android jest Camera360. Program pozwala na dodawanie efektów do zdjęć, a także na poprawę jakości robionych zdjęć. W programie znajdziemy około 30 różnych efektów pogrupowanych w 6 głównych trybów zdjęciowych (Effect, Scenary, Funny, Tilt-shift, Colour-shift, Normal). Fotografowanie staje się czystą przyjemnością.

Nawigacja GPS z przewodnikiem

Wyjeżdżając na urlop, zwłaszcza w nieznane nam dotychczas rejony, warto zabrać ze sobą nawigację GPS. Współczesny sprzęt tego typu posiada szereg przydatnych funkcji, które mogą umilić zarówno podróż, jak i czas pobytu poza domem.

Mio Spirit 685

Zanim dokonamy zakupu nawigacji dobrze jest sprawdzić, czy posiada ona przewodniki miast, które planujemy zwiedzać. Nawigacja Mio Spirit 685 została zaopatrzona w przewodniki turystyczne  wraz z informacjami dotyczącymi atrakcji turystycznych w większych miastach Europy. W przewodnikach znaleźć możemy także dane dotyczące bazy hotelowej i gastronomicznej, adresy centrów handlowych i rozrywkowych, a także ambasad i konsulatów. W ten sposób, wyposażony w nawigację GPS podróżny, sam sobie staje się pilotem i przewodnikiem. Ważne jest również posiadanie aktualnej mapy w naszej nawigacji. Jeżeli nie posiadamy nowej mapy, niektóre trasy mogą być nieaktualne.

Czytnik e-booków

Często wyjeżdżając na wakacje planujemy ze sobą zabrać różne zaległe lektury. Przed wyjazdem gromadzimy książki, żeby i tak z większości z nich zrezygnować, ponieważ brakuje nam na nie miejsca w torbie. Jak sobie z tym brakiem miejsca na książki w naszym bagażu poradzić. Otóż możemy skorzystać z czytnika e-booków. W takim urządzeniu możemy umieścić setki książek, a jeżeli i tak to będzie dla nas za mało, inne pozycje możemy dokupić przez internet. Czytnik e-booków o przekątnej 6 cali i wadze ok. 300 gramów może zmieścić się w każdej torbie podróżnej. E-book oferuje doskonałą jakość tekstu i sprawia, że tekst czyta się łatwo, oczy nie męczą się, a obraz jest dobrze widoczny nawet pod dużym kątem i w silnym oświetleniu. Baterie w czytnikach działają bardzo długo – jedno ładowanie wystarcza na wyświetlenie 6 – 8 tys. stron,  dzięki czemu trzeba zabierać dodatkowej ładowarki.

e book

blog comments powered by Disqus
Trzy gadżety na wakacje