PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Aspire 5738PG - Acer z ekranem dotykowym

 • Dodano: 8 lat, 10 miesięcy temu
 • Ocena: (0) (0)
Aspire 5738PG - Acer z ekranem dotykowym

Manipulowanie obiektami, przesuwanie obrazów, granie przy użyciu palców, a nawet pisanie ręką jest łatwiejszym i bardziej intuicyjnym sposobem interakcji z komputerem - pod warunkiem, że będzie nim Acer Aspire 5738PG, czyli notebook z ekranem dotykowym obsługiwany przez system operacyjny Microsoft Windows 7. Laptop wyposażony jest w interfejs Acer TouchPortal, który daje dostęp do plików multimedialnych oraz urządzeń, pozwala na przeciąganie i upuszczanie zdjęć, odtwarzanie plików wideo, oglądanie nagrań DVD oraz przełączanie formatów poprzez dotknięcie wirtualnego przycisku.

Interfejs ten łączy urządzenia, dzięki czemu w celu wydrukowania zdjęć wystarczy przeciągnąć je do ikony drukarki. Umożliwia ponadto przeglądanie stron WWW oraz poznawanie nowych miejsc na wirtualnej kuli ziemskiej w programie Microsoft Surface Globe, którą obraca się jak prawdziwy globus. Oprócz tego aplikacja pozwala na odręczne pisanie lub rysowanie notatek.

Notebook Aspire 5738G został zaprojektowany zgodnie z koncepcją Acer Gemstone. Dlatego ma błyszczącą szafirową pokrywę oraz podpórkę pod dłonie NeoWeave o złożonej strukturze powierzchni, które podkreślają styl i funkcjonalność. W notebooku zastosowano też touchpad typu multidotykowego, który umożliwia sterowanie przewijaniem poprzez koliste ruchy, a także funkcją zoom poprzez zsuwanie i rozsuwanie palców. Takie rozwiązanie pozwala użytkownikowi na szybkie i płynne obsługiwanie programów oraz na intuicyjną zmianę powiększenia obrazu. Touchpad ma blokadę zapobiegającą przypadkowym ruchom kursora.

Nowe notebooki są wyposażone w wyświetlacz o przekątnej 15,6" dużej jasności, rozdzielczości HD i formacie 16:9. Panel LCD Acer CineCrystal jest podświetlany diodami LED, co pozwala zarówno na uzyskanie wyjątkowo realistycznego obrazu o intensywnych brawach i wyraźnych szczegółach, jak i na zmniejszenie zużycia energii. Zoptymalizowany system Dolby Home Theater trzeciej generacji umożliwia odtwarzanie realistycznych efektów dźwiękowych, a w celu zapewnienia najwyższej jakości rozrywki, wybrane modele notebooków są oferowane z napędem Blu-ray Disc.

 Acer Aspire 5738PG

Technologia Intel Centrino 2 z najnowszymi procesorami zapewnia notebookowi Aspire 5738PG wydajność umożliwiającą efektywną pracę z najbardziej wymagającymi aplikacjami. Dyski twarde o dużej pojemności zapewniają użytkownikom mnóstwo miejsca do przechowywania plików, a także pozwalają na szybsze uruchamianie systemu oraz aplikacji. Umieszczony z przodu wielofunkcyjny czytnik kart pamięci obsługuje najpopularniejsze formaty kart i umożliwia łatwe przenoszenie plików. Dwukanałowa pamięć DDR3 o pojemności do 8GB gwarantuje natomiast płynne działanie systemu, umożliwiając efektywną pracę wielozadaniową.

Notebook Aspire 5738PG jest wyposażony w bezprzewodową kartę sieciową Intel Wireless Wi-Fi oraz gigabitową kartę Ethernet. Wybrane modele Aspire 5738PG mogą być wyposażone w moduł Wi-Fi/WiMAX oraz interfejs Bluetooth 2.1. Komputery mają też wbudowaną kamerę internetową Acer Crystal Eye, współpracującą z technologią Acer Primalite.

Charakterystyka techniczna Aspire 5738PG i Aspire 5738PZG (dane w nawiasie)

 • Procesor: Intel Core2 Duo T6600 (Intel Pentium Dual-Core T4300 2,1GHz)
 • Ekran: 15.6" WXGA CB 1280 x 800 pikseli
 • Karta graficzna: ATI Radeon HD 4570 512MB,
 • Pamięć RAM: 4 GB
 • Dysk twardy: 320 GB
 • Napęd optyczny: DVD-SM DL
 • Sieć bezprzewodowa: Wi-Fi 802.11n
 • Kamerka internetowa: 0,3 Mpix
 • Inne: SPDIF, HDMI
 • System operacyjny: Windows 7 Home Premium
 • Cena: 3399 (2999) zł brutto
blog comments powered by Disqus
Aspire 5738PG - Acer z ekranem dotykowym