PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Jak wybrać komputer dla ucznia?

  • Dodano: 6 lat, 10 miesięcy temu
  • Ocena: (0) (0)
Jak wybrać komputer dla ucznia?

Wielkimi krokami zbliża się 1 września, co wiąże się z rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Współczesna szkoła się zmienia i nie stanowią już jej wyłącznie książki i zeszyty. W edukacji dziecka coraz większą rolę odgrywają nowoczesne technologie. Każdy uczeń coraz częściej staje się wyposażony w przenośny komputer, który staje się dla niego notatnikiem, encyklopedią i narzędziem pracy. ASUS Polska przygotował specjalne rady, które pomogą wybrać właściwy komputer dla ucznia. Firma Redshift Research przeprowadziła badanie na zlecenie firmy Intel z którego wynikło, że wszyscy polscy nauczyciele zgodnie twierdzą, że udostępnianie komputerów w szkołach ułatwi uczniom wkroczenie w dorosłe życie.

Mimo że aż 73 % nauczycieli uważa, że każdy uczeń powinien mieć możliwość dostępu do komputera podczas lekcji, poziom komputeryzacji polskich szkół nadal jest niewielki. Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawiło dane z których wynika, że jeden komputer średnio przypada na 9 uczniów. Konsekwencje tego są takie, że obowiązek zapewnienia komputera spada na rodziców. Tylko jak wybrać odpowiedni komputer dla dziecka ? Specjaliści z firmy ASUS przygotowali kilka cennych porad, dzięki którym wybór ten będzie nieco łatwiejszy.

Komputer dla ucznia powinien spełniać 5 kluczowych cech: lekki, kompaktowy, multimedialny, wytrzymały... i niedrogi.

Komputer dla ucznia powinien być lekki. Nie po to rząd podejmuje próby odciążenia szkolnych tornistrów poprzez korzystanie z e-podręczników, by miejsce ciężkich książek zajął równie ciężki komputer. Na wstępie zatem należy skreślić urządzenia, które ważą więcej niż 1,5 kg. Oprócz wagi również ważne są wymiary komputera. Kompaktowy, według szkolnych kryteriów, oznacza nie większy niż zeszyt A4, co zawęża zakres poszukiwań do urządzeń o przekątnej monitora od 10 do 13 cali. Co bowiem przyjdzie uczniowi po komputerze, który nie zmieści się w jego plecaku?

Jak wybrać komputer dla ucznia?2

Komputer obecnie to więcej niż notatnik. Pełni on funkcję komunikatora, źródła pozyskiwania informacji, okna na świat. Dostęp do internetu i możliwość odtwarzania multimediów to podstawowe funkcje dzisiejszych komputerów, dlatego i na możliwości multimedialne warto zwrócić uwagę szukając komputera dla ucznia. Podstawą jeśli chodzi o odtwarzanie multimediów jest procesor i pamięć operacyjna RAM.

Także jakość materiałów wykorzystanych do budowy komputera ma duże znaczenie, szczególnie jeżeli ma to być sprzęt dla młodszych użytkowników. Nie ma nic gorszego od komputera, który po kilku dniach użytkowania musi wrócić do serwisu. Wybierając laptopa warto zaufać sprawdzonej marce, firmie specjalizującej się w produkcji komputerów przenośnych.

Ostatnią, aczkolwiek nie mniej ważną, cechą komputera jest jego cena. Warto pamiętać o oczywistej regule mówiącej, że im bardziej zaawansowane urządzenie, tym więcej przyjdzie nam za nie zapłacić. Wybierając notebooka lub netbooka dla ucznia należy zatem kierować się zasadą złotego środka.

Netbook dla ucznia – ASUS Eee PC X101H

Ten notebook doskonale sprawdzi się jako komputer przenośny dla ucznia. Jest to 10-calowy notebook którego waga wynosi jedynie 920 gram. Obudowa w najgrubszym miejscu mierzy zaledwie 17,6mm szerokości. Parametry te czynią z niego urządzenie, które śmiało można nazwać ultramobilnym. Produkt posiada procesor Intel®AtomTM N435. Do tego netbook posiada 1 GB pamięci RAM, 2 gniazda USB2.0, czytnik kart MicroSD, kamerę wbudowaną i dysk SSD o pojemności 8 GB.

Jak wybrać komputer dla ucznia?

Ważny również jest czas pracy na baterii. Technologia ASUS Super Hybrid Engine (SHE) daje gwarancję, że komputer będzie towarzyszył uczniowi podczas całego dnia w szkole. Interfejs nowego systemu operacyjnego MeeGo jest wygodny i intuicyjny. Powstał, aby ułatwić korzystanie z komputera jako platformy komunikacji. Dzięki specjalnym aplikacjom dla Facebooka, Twittera i dedykowanemu komunikatorowi nawiązywanie znajomości i kontakt z przyjaciółmi jest banalnie prosty. ASUS Eee PCX101 jest ponadto narzędziem wspierającym naukę języka angielskiego. Wraz z netbookiem otrzymujemy dostęp do British English Language Learning - przeinstalowanego oprogramowania do nauki języka angielskiego w formie zbioru atrakcyjnych interaktywnych gier, plików wideo i mp3. Ponad 300 fragmentów materiałów edukacyjnych zostało przygotowanych przez liderów English Language Training (ELT) i British Council.

...a może tablet?

Dla ucznia ciekawym rozwiązaniem również może być tablet. ASUS Eee Pad Transformer łączy w sobie mobilność tabletu oraz funkcjonalność netbooka. Posiada opcjonalną stację dokującą z klawiaturą QWERTY. Umożliwia ona sprawne i komfortowe sporządzanie notatek z lekcji, tworzenie prezentacji, a także multimedialną rozrywkę. Tablet wyposażono w aż dwie kamery jedną o rozdzielczości 5 megapikseli, drugą – o rozdzielczości 1,2 megapiksela – umieszczoną z przodu urządzenia. Umożliwiają one robienie zdjęć i kręcenie filmów w jakości HD, które od razu można przeglądać na tablecie lub zamieścić w internecie.

blog comments powered by Disqus
Jak wybrać komputer dla ucznia?