PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Integracja konsoli Xbox 360 ze smartfonami Windows Phone

  • Dodano: 6 lat, 2 miesiące temu
  • Wyświetleń: 958
  • Ocena: (0) (0)
Integracja konsoli Xbox 360 ze smartfonami Windows Phone

Najnowsza aktualizacja interfejsu konsoli Xbox 360 daje możliwość pełnej integracji konsoli ze smartfonami, które zostały wyposażone w system operacyjny Windows Phone. Aktualizacja wprowadza również nowe aplikacji rozrywkowe.

Razem z uaktualnieniem interfejsu została również udostępniona darmowa aplikacja Xbox Companion dla środowiska Windows Phone. Ułatwia ona nawigację między usługami Xbox LIVE oraz telefonem komórkowym. Wśród funkcji które będą obsługiwane znalazły się:

  • Interfejs posiadający styl Metro Design, który jest znany z systemów Windows Phone oraz Windows 8
  • Obsługiwanie konsoli (wideo oraz włączanie gier)
  • Integracja profilu gracza z kontem Windows Live ID oraz przechowywanie danych w chmurze,
  • Integracja z serwisami społecznościowymi (Facebook, Twitter),

System sygnałów który daje informacje o grach oraz poszukiwanych osobach do wspólnej gry. Sygnałami można dzielić się poprzez Windows Live Messenger, na stronie xbox.com, w statusie na telefonie w Hubie Xbox Live, a także w serwisach społecznościowych.

Nowe możliwości komunikowania się pomiędzy konsolą Xbox 360 i telefonem z systemem Windows Phone pozwala na korzystanie z takich samych zasobów między urządzeniami. Na przykład gry tworzone na dwie platformy (Fruit Ninja, Bejeweled, Puzzle Quest 2), gra Fable: Coin Golf, w której punkty zdobyte na telefonie są automatycznie przeliczane na walutę w grze na Xbox 360 i transferowane przez Windows Live ID, Podobnie w grze Kinectimals, możemy przenosić nasze ulubione zwierzę między telefonem a konsolą. Daje to możliwość przeniesienia zabawy nawet poza dom.

blog comments powered by Disqus
Integracja konsoli Xbox 360 ze smartfonami Windows Phone