PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Panasonic wprowadza smartfony na rynek europejski

  • Dodano: 6 lat, 1 miesiąc temu
  • Wyświetleń: 1414
  • Ocena: (0) (0)
Panasonic wprowadza smartfony na rynek europejski

Firma Panasonic zapowiedziała ekspansję własnych telefonów komórkowych na światowym rynku. Od marca 2012 roku, firma powiedziała, że zacznie rozwijać działalność w segmencie smartfonów na europejskim rynku. Panasonic zapowiedział również, że do marca 2016 roku planuje ogólnoświatową sprzedaż telefonów komórkowych na poziomie 9 milionów sztuk. Nasz kontynent będzie pierwszym na etapie rozwoju na rynku globalnym.

Światowy rynek wskazuje wzrost popularności smartfonów. Panasonic chce wykorzystać tą tendencję i w marcu 2012 roku wprowadzić na kontynent europejski swój pierwszy model urządzenia tego typu.

To co ma wyróżniać smartfona od firmy Panasonic to:

  • unikalne, smukłe wzornictwo, które nawiązuje kształtem do litery D
  • ekran Quarter HD (QHD) OLED o przekątnej 4,3 cala, wysokiej jakości
  • odporność na wodę i kurz

smartfon panasonic

Następnie Panasonic zamierza poszerzyć swoją ofertę. Planuje sprzedać 1,5 miliona smartfonów w Europie w roku przyszłym. W 2016 roku firma planuje sprzedać 15 milionów telefonów w skali globalnej, w tym 9 milionów w Europie, Azji, Chinach i USA oraz 6 milionów w Japonii (z czego pięć milionów to smartfony).

smartfon panasonic

W kwietniu tego roku, przed reorganizacją planowaną na styczeń 2012 r., Grupa Panasonic powołała Systems & Communications Company (SNC). Zajmuje się ona usługami i produktami związanymi z sieciami, systemami i komunikacją komórkową. W ramach tej firmy Panasonic zmaksymalizuje swoje zasoby wewnętrzne — wykorzysta między innymi istniejącą już fabrykę w Malezji. Telefony tworzone obecnie na rynek japoński pochodzą z tej fabryki i będzie ona także produkować zapowiedziany pierwszy model globalny.

smartfon panasonic

Firma Panasonic planuje nadal poszerzać swoją ofertę produktową i zwiększać zyski ze sprzedaży. Proces ten ma mieć szybkie tempo dzięki korzystaniu z technologicznych oraz rozwojowo badawczych zasobów grupy. Przyczyni się to do wzmocnienia działalności badawczo‑rozwojowej i produkcyjnej, a także struktury handlowej i konkurencyjności produktu.

blog comments powered by Disqus
Więcej
Panasonic wprowadza smartfony na rynek europejski
Autor: Szymon