PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

10 Czołowych Ciśnieniomierzy - Zobacz Jak Zadbać o Swoje Zdrowie!

  • Dodano: 2 lata, 4 miesiące temu
  • Ocena: (1) (0)
Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Omron M3Omron M3155 zł
2Omron M6 ComfortOmron M6 Comfort213 zł
3Omron M2 BasicOmron M2 Basic81 zł
4Microlife BP A2 BasicMicrolife BP A2 Basic107 zł
5Tensoval Duo ControlTensoval Duo Control170 zł
6Tech Med TMA-3 BasicTech Med TMA-3 Basic59 zł
7Hartmann Tensoval ComfortHartmann Tensoval Comfort113 zł
8Microlife BP A3L-PCMicrolife BP A3L-PC137 zł
9Tech Med TMA-6000Tech Med TMA-600029 zł
10Kardio-Test KTA-3BasicKardio-Test KTA-3Basic70 zł
10 Czołowych Ciśnieniomierzy - Zobacz Jak Zadbać o Swoje Zdrowie!

Ciśnieniomierz to niezbędne urządzenie dla osób z nadciśnieniem tętniczym. Każdy chory doskonale zdaje sobie sprawę, że przy tym schorzeniu najważniejsze jest kontrolowanie ciśnienia skurczowego i rozkurczowego oraz obserwowanie wszystkich niepokojących zmian. Wybór odpowiedniego aparatu do pomiaru ciśnienia nie jest najłatwiejszym zadaniem, trzeba bowiem zwrócić uwagę na kilka parametrów. Zobacz więc, jacy są najpopularniejsi producenci oraz modele.

Rzadko zdarza się taka sytuacja, jak w przypadku ciśnieniomierzy — całe podium należy do firmy Omron. To właśnie trzy modele tej marki zajęły najważniejsze miejsca zestawienia. Na pierwszym uplasował się Omron M3. Jest poręczny, w pełni automatyczny, posiada funkcję pamięci do 42 pomiarów i wyznacza średnią na podstawie trzech wyników uzyskanych w ciągu 10 minut. Zasila się go bateriami.

Drugie miejsce należy do Omrona M6 Comfort, bardzo podobnego do modelu M3. M6 Comfort ma większą pamięć, ponieważ można zapisać 90 wyników wraz z datą i godziną pomiaru. Także zasilany bateriami, a jego design nieznacznie różni się od M3.

Na końcu podium znalazł się Omron M2 Basic, najtańszy spośród tej trójki. Automatycznie zapisuje 21 ostatnich pomiarów, ma funkcję wykrywania arytmii. Klienci uważają go za idealnego dla osoby starszej ze względu na czytelny wyświetlacz.

Jeśli poszukujesz dobrego ciśnieniomierza, z pewnością warto zastanowić się nad tymi, które polecają inni użytkownicy. Wówczas dokonasz zakupu, którego potem nie będziesz żałować.

Ranking producentów

W rankingu producentów na pierwszych dziesięciu miejscach znalazły się zaledwie cztery firmy: Omron, Tech Med, Microlife, Hartmann, Kardio-Test. Każda z nich specjalizuje się w wyrobie i promowaniu sprzętów medycznych, jednak zdecydowanym zwycięzcą zestawienia jest Omron. Aparaty do mierzenia ciśnienia tej firmy pojawiły się w rankingu trzy razy. Listę uzupełniają po dwa modele od Tech Med., Microlife oraz Hartmanna i jeden od Kardio-Test. Ceny najpopularniejszych modeli wahają się od około 30 do 215 złotych.

blog comments powered by Disqus
10 Czołowych Ciśnieniomierzy - Zobacz Jak Zadbać o Swoje Zdrowie!