PODPOWIEDZI:

Ranking Najchętniej Kupowanych Fotelików Samochodowych Dla Dzieci

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Romer Kid II Black ThunderRomer Kid II Black Thunder364 zł
2Maxi-Cosi CabriofixMaxi-Cosi Cabriofix509 zł
3Romer Kidfix XP SICTRomer Kidfix XP SICT649 zł
4Maxi-Cosi AxissfixMaxi-Cosi Axissfix1339 zł
5Fisher Price Beline SP MoonlightFisher Price Beline SP Moonlight149 zł
6Recaro Young Sport ShadowRecaro Young Sport Shadow649 zł
7Graco Junior Maxi Sport LuxeGraco Junior Maxi Sport Luxe159 zł
8Maxi-Cosi Tobi Total BlackMaxi-Cosi Tobi Total Black698 zł
9Romer King II LS Big GiraffeRomer King II LS Big Giraffe729 zł
10Ferrari Beline SP Luxe Black 201Ferrari Beline SP Luxe Black 201199 zł
Ranking Najchętniej Kupowanych Fotelików Samochodowych Dla Dzieci

Kupno fotelika samochodowego to nie tylko prawny obowiązek, ale przede wszystkim konieczność, by zabezpieczyć dziecko w czasie podróży autem. Jak każdy rodzic, tak i Ty chciałbyś ochronić swoje dziecko przed wszelkimi niebezpiecznymi sytuacjami na drodze. Pomoże Ci w tym wybór sprawdzonego fotelika.

Szczyt podium należy do modelu Romera — Kid Black Thunder dla dzieci ważących od 15 do 36 kilogramów, czyli fotelik obejmuje grupy starszych i młodszych pociech. Montuje się go przodem za pomocą trzypunktowych pasów bezpieczeństwa. Posiada ochronę w przypadku zderzeń bocznych, zdejmowalną tapicerkę oraz ergonomiczny zagłówek gwarantujący komfort dziecka. Cena modelu to około 359 złotych, nie należy więc on do tych z najniższej półki, ale jednocześnie nie jest najtańszy.

Drugie miejsce zajął Maxi-Cosi Cabriofix o zakresie wagowym do 13 kilogramów. To fotelik przeznaczony dla niemowlaków. Montuje się go tyłem do kierunku jazdy, uzyskał wysokie oceny w testach bezpieczeństwa oraz posiada system ochrony bocznej. Rodzice doceniają go za jakość wykonania, jest jednak droższy niż poprzednik — trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu 550 złotych.

Na ostatnim miejscu podium zobaczysz Romer Kidfix Xp Sict, również w przedziale 15-36 kilogramów. To najdroższy fotelik z tej trójki, kosztuje około 650 złotych. Oprócz montażu pasami bezpieczeństwa, wyposażony jest również w system ISOFIX oraz technologię XP-PAD i SICT.

Zanim wybierzesz fotelik samochodowy, upewnij się, że spełnia on wszystkie standardy bezpieczeństwa. Nie daj się zwieść reklamom i sam sprawdź wszystko dokładnie. Tutaj chodzi przecież nie tylko o dostosowanie się do wymogów prawa polskiego, a przede wszystkim zdrowie i życie Twojego dziecka. Mamy nadzieję, że ranking najchętniej kupowanych fotelików pomógł Ci podjąć dobrą decyzję.

Ranking producentów

Jak można się łatwo domyślić, w zestawieniu najpopularniejszych fotelików samochodowych znalazły się praktycznie same marki, które zajmują się wyrobem produktów dla dzieci (wózki, rowerki) oraz firmy szeroko zajmujące się biznesem samochodowym. Ostatecznie do TOP 10 trafiło 7 marek: Fisher Price, Kinderkraft, Romer, Ferrari, Graco, Recaro oraz Maxi-Cosi. Romer, Recaro oraz Maxi-Cosi wprowadziły do zestawienia po dwa produkty, z czego oba foteliki Romera znalazły się w pierwszej trójce.

blog comments powered by Disqus
Ranking Najchętniej Kupowanych Fotelików Samochodowych Dla Dzieci