PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Wirtualna Rzeczywistość - Poradnik Świąteczny TOP 5

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Google Cardboard 2.0Google Cardboard 2.030 zł
2Google Fiit VRGoogle Fiit VR149 zł
3Dreamz VR 2.0Dreamz VR 2.0249 zł
4Gear VRGear VR399 zł
5HTC ViveHTC Vive4000 zł
Wirtualna Rzeczywistość - Poradnik Świąteczny TOP 5

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Rok 2016 to rok nowych technologii, w tym przede wszystkim - Wirtualnej Rzeczywistości. Coraz więcej o niej w mediach jak i również w sklepach - tam dostaniemy przeróżne zestawy, w cenach od 40 do nawet 4 tysięcy złotych.

A więc - co warto wybrać? Czy można wejść w świat VR niskim kosztem? Przedstawiamy wam poradnik świąteczny, który na pewno pomoże!

30zł - Google Cardboard 2.0

Jeżeli chcecie wymyślić coś bardziej kreatywnego niż kolejna torba słodyczy lub banknot wsunięty w czekoladę - kartonowe okulary VR z soczewkami mogą być ciekawą alternatywą dla najbliższych. Jeżeli osoba, której cardboarda chcemy sprezentować ma w miarę nowy telefon z androidem i dużym wyświetlaczem - będzie mogła bez problemu wypróbować  o co właściwiej w tej VRowej rewolucji chodzi. Na Allegro znajdziecie całą masę tanich kartonowych gogli już od 10zł, ale od siebie polecamy zestaw Google Cardboard 2.0 - kosztuje nieco więcej, bo około 30-40zł, ale oferuje bardzo dobrą jakość obrazu i łatwo się składa.

Sprawdź CENĘ Google Cardboard 2.0 >>>

Google Cardboard 2.0

149zł - Fiit VR

Najbliższa ci osoba jest zafascynowana VRem, ale nie ma swojego własnego headsetu? Ma już dobry telefon, ale potrzebuje do tego samego "serca" zestawu? No to pora na coś więcej, niż tylko zwykły Cardboard. Pora na gogle plastikowe. Tych jest całe zatrzęsienie na rynku - w tym niedawno testowany przez nas Hykker Vr Glasses. Niestety, większość z nich ma bardzo dużą ogniskową, tj. odległość między soczewkami a ekranem naszego telefonu. Porządnych produktów, które mają odpowiednią ogniskową, która zapewni nam przyjemny efekt VR można policzyć na palcach u rąk.

Najbardziej dostępnym tego typu produktem są okulary Fiit VR - kosztują około 150zł i są na prawdę przyjemne podczas korzystania.

Sprawdź CENĘ Hykker VR Glasses >>>

Hykker Vr Glasses

249zł - Dreamz VR 2.0

Zbliżamy się do drugiego końca skali gogli VR dla telefonu. Jeżeli zakupimy Cardboarda czy FiitVR - będzie można korzystać z aplikacji, które znajdziemy w Google Play lub App Storze od Apple'a. Przy kupnie droższych zestawów dostaniemy również możliwość odpalenia aplikacji z PC - jak np. w przypadku zestawu Dreamz VR 2.0. Choć swoje kosztuje - około 250zł, o tyle zawiera gogle z jedną z lepszych soczewek na rynku, kontroler bluetooth oraz oprogramowanie do PC, które pozwoli zagrać w dowolny tytuł komputerowy w formie VR.

Sprawdź CENĘ Dreamz VR 2.0 >>>

Dreamz VR 2.0

399zł - Gear VR

Jeżeli szukacie doświadczeń bliskich temu, co dzieje się w najdroższych zestawach komputerowych za parę tysięcy złotych i do tego macie najnowszy telefon samsunga - S6 lub S7 - to Samsung Gear VRmoże być dobrym, acz drogim wyborem. Za 400zł dostajecie dedykowany ekosystem, który po włożeniu telefonu do gogli pomoże wam wszystko skonfigurować i pobrać dedykowane aplikacje, które zostały zaprogramowane specjalnie z myślą o tym zestawie. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że jest to produkt zaprojektowany jedynie dla najnowszych modeli Samsunga S i nic innego nie zmieści się do środka.

Sprawdź CENĘ Samsung Gear VR >>>

SAMSUNG Gear VR Samsung Galaxy S7 w dobrej cenie >>>

4000zł - HTC Vive

Ostatnia pozycja pojawia się tutaj bardziej jako ciekawostka. Jeżeli jesteście zajarani VRem i czytaliście o nim już nieco w internecie - na pewno wiecie, że najbardziej zaawansowanymi technologicznie urządzeniami są HTC Vive oraz Oculus Rift. O ile ten drugi oferuje bardzo wysoką jakość obrazu oraz tracking pozycyjny, o tyle HTC Vive za 1000zł więcej potrafi nie tylko pozycjonować nas w przestrzeni, ale także pozwala nam swobodnie poruszać się i kontrolować nasze ręce w obszarze 3x3 metry. Jest to zdecydowanie najlepsza forma VRowego doświadczenia i bardzo mocno ją wszystkim polecam - czy to w formie doświadczenia w salonie VR czy w formie zakupu osobistego.

I to już wszystkie modele gogli VR, które polecamy zakupić na święta. A wy, zdecydowaliście się na coś? Koniecznie napiszcie w komentarzach.

HTC Vive

blog comments powered by Disqus
Wirtualna Rzeczywistość - Poradnik Świąteczny TOP 5