PODPOWIEDZI:
Philips PerfectCare PSG9050/20 - Generator pary z kamerą

Gry Planszowe – Jaka Gra Planszowa na Początek? TOP 10 Najpopularniejszych Planszówek

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1DobbleDobble36 zł
2DixitDixit76 zł
35 sekund5 sekund61 zł
4Wsiąść do pociągu: EuropaWsiąść do pociągu: Europa139 zł
5TabooTaboo80 zł
6ScrabbleScrabble93 zł
7EgoEgo58 zł
8Alias kobiety vs. MężczyźniAlias kobiety vs. Mężczyźni70 zł
9EurobusinessEurobusiness24 zł
Gry Planszowe – Jaka Gra Planszowa na Początek? TOP 10 Najpopularniejszych Planszówek

Nie tylko grami komputerowymi człowiek żyje. Czasem warto odciąć się od internetu i wskoczyć w świat analogowego oldskulu. Tutaj nie liczy jaki masz procesor lub kartę graficzną – liczy się tylko Twój umysł. No, ewentualnie umiejętność subtelnego kantowania. Dziś mamy dla Ciebie ranking TOP gier planszowych, od których warto zacząć planszową przygodę. Gotowy?

Co mamy na pierwszym miejscu podium? Jest to gra Dobble, czyli hit każdej domówki. Liczy się w niej spostrzegawczość i refleks. Jak szybko uda Ci się znaleźć cechy wspólne kart leżących na stole? Dobble to gra dla 2-8 graczy, przy czym najmłodszy nie powinien mieć mniej niż 6 lat.

Dobble

Drugie miejsce należy do gry Dixit, czyli gra na skojarzenia. Każdy gracz zostaje bajarzem, a w ręki dzierży silną broń – tajemnicze zdanie. Tylko jedna karta jest do niego kluczem.

Dixit

Trzecie miejsce to gra 5 sekund wyprodukowana przez firmę Trefl. Zasady są proste: masz pytanie i musisz udzielić na nie 3 odpowiedzi, a to wszystko oczywiście w ciągu 5 sekund. To nie takie proste jak myślisz!

5 sekund

Gry planszowe to świetny sposób na spędzenie czasu ze znajomymi i to nie tylko wtedy, gdy zabraknie prądu. Gwarantujemy, że jak kupisz swoją pierwszą grę planszową, już za niedługo będziesz szukać kolejnej. To po prostu wciąga.

Ranking producentów

Choć gry planszowe kojarzymy głównie po tytułach, nie można zapominać o producentach. Dlaczego to tak ważne? Choćby dlatego, że nie są to tanie rzeczy. Znając producenta, wiemy czego się spodziewać. Dzięki temu wiesz, że fabuła będzie dopieszczona, grafiki na najwyższym poziomie, a rozgrywka nie utknie w martwym punkcie, bo mechanika gry posiada mnóstwo błędów. W naszym rankingu znajdziesz gry planszowe firm: Rebel, Trefl, Days of Wonder, Hasbro, Mattel, Albi, Ravensburger.

blog comments powered by Disqus
Gry Planszowe – Jaka Gra Planszowa na Początek? TOP 10 Najpopularniejszych Planszówek