PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Test Epson EH-TW7400 - Profesjonalny projektor do kina domowego

TOP 9 Projektorów z Obsługą Technologii Full HD - Co Najlepsze Gdy Liczy Się Jakość Obrazu?

  • Dodano: 1 rok, 11 miesięcy temu
  • Ocena: (0) (0)
Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Acer X112HAcer X112H999 zł
2Epson EH-TW5300Epson EH-TW53002749 zł
3GOCLEVER CINEO COMPACTGOCLEVER CINEO COMPACT599 zł
4Epson EH-TW5350Epson EH-TW53503190 zł
5BenQ TH670BenQ TH6702399 zł
6OVERMAX MULTIPIC 3.1OVERMAX MULTIPIC 3.1748 zł
7Epson EB-U04Epson EB-U042650 zł
8Optoma HD142XOptoma HD142X2590 zł
9Optoma HD141XOptoma HD141X2399 zł
TOP 9 Projektorów z Obsługą Technologii Full HD - Co Najlepsze Gdy Liczy Się Jakość Obrazu?

W przypadku projektora najważniejsza jest jakość obrazu. Przygotowaliśmy dla Was ranking TOP 9 projektorów, które obsługują technologię Full HD. Te urządzenia sprawdzą się nie tylko podczas wyświetlania prezentacji w salach wykładowych, czy na firmowych szkoleniach. Dzięki dobrej jakości obrazu, oferowanej przez te projektory, będziecie mogli podziwiać filmy w najlepszej jakości.

Projektory, podobnie jak i telewizory, przeszły sporą ewolucję na przestrzeni ostatnich lat. Dziś korzystamy z nich nie tylko w przypadku firmowych prezentacji czy do okazjonalnego wyświetlania filmowych produkcji lub pokazów slajdów. Projektory w związku z tym muszą również iść z duchem czasu i zapewnić dobrą jakość obrazu. Przygotowaliśmy ranking TOP 9 Projektorów z obsługą technologii Full HD. Kto okazał się liderem na rynku? Czy czyjeś miejsce szczególnie zaskakuje? Sprawdźcie sami!

Miejsce I – Acer X112H

Stosunkowo niedrogi, a mający niezłe parametry sprzęt od firmy Acer. Podstawowa rozdzielczość jaką proponuje model Acer X112H to 800 x 600, można ją jednak zmienić na lepszą. Stosując specjalny adapter, uzyskamy również możliwość oglądania filmów w 3D. Acer X112H sprawdzi się zarówno jako projektor na szkolenia i do sal wykładowych, jak i do cieszenia się dobrą jakością obrazu w domowym zaciszu.

SPRAWDŹ CENĘ LIDERA NASZEGO RANKINGU>>>

Najlepszy Projektor Obsługujące Technologię Full HD

Miejsce II – Epson EH-TW5300

Drugie miejsce zajmuje Epson EH-TW5300. Rozdzielczość Full HD 1920 x 1080 pikseli. Ponadto możliwość odtwarzania w 3D i szereg innych funkcji sprawiają, że myśląc o dobrym projektorze nie można przejść obojętnie obok modelu Epson EH-TW5300. Producent ocenia żywotność lampy na 7500 godzin, a więc i wytrzymałość sprzętu jest dość imponująca. Epson EH-TW5300 ma także wbudowany głośnik – zapewne niewiele osób myśląc o dobrym jakościowo obrazie zdecyduje się popsuć to dźwiękiem z wątpliwej jakości głośnika, jednak czasem takie wyposażenie może okazać się przydatne. Produkt zdecydowanie wart uwagi.

ZOBACZ ILE KOSZTUJE EPSON EH-TW5300>>>

Projektor z rozdzielczością Full HD

Miejsce III – Goclever Cineo Compact

Najniższy stopień podium dla rozwiązania kompaktowego. Goclever Cineo Compact zyska uznanie tych, którzy potrzebują niewielkiego i przenośnego urządzenia. Trzeba jednak przyznać, że na tle rywali nie imponuje rozdzielczością. 854 x 480 pikseli nie jest wynikiem imponującym, jednak wsparcie dla technologii Full HD delikatnie to rekompensuje. Sprzęt jest naprawdę niewielki i waży niespełna 130 g. Idealny do użytku w podróży, gdy każdy dodatkowy centymetr w walizce jest na wagę złota. Nieco gorszy gdy ma stanowić o jakości obrazu w centrum naszej domowej rozrywki. Niemniej – Goclever Cineo Compact to niedrogi gadżet, który może wpaść w oko wielu osobom.

TANI KOMPAKTORY PROJEKTOR OD GOCLEVER>>>

Miejsce IV – Epson EH-TW5350

Nieco nowszy brat naszego wicemistrza. Podobnie jak wcześniej opisywany model tego producenta, Epson EH-TW5350 posiada rozdzielczość Full HD. Przewaga modelu Epson EH-TW5350 to matryca. W przypadku poprzednika zastaniemy technologię LCD, z kolei ten model to już matryca 3LCD. Różnica polega na tym, że każda z trzech matryc odpowiedzialna jest za wytworzenie innego koloru. Czy to rozwiązanie istotnie powoduje różnicę między dwoma projektorami od firmy Epson? Jakość w EH-TW5350 rzeczywiście jest jeszcze lepsza, ale cena również idzie w górę. Czy warto dopłacić musicie ocenić sami.

Miejsce V – BenQ TH670

Klasyczny model. Sprawdzi się zarówno do projekcji filmów, do wyświetlania obrazu podczas rozgrywek na konsoli czy do odtworzenia prezentacji multimedialnej. Dodatkowo oczywiście rozdzielczość Full HD. BenQ TH670 ma jednak nieco mniejszą wytrzymałość. Producent żywotność lampy oszacował na 4000 godzin przy normalnym użytkowaniu (tryb ekonomiczny ma pozwolić na 10000 godzin). To jednak wciąż bardzo dobry wynik w przypadku równie solidnego sprzętu. BenQ TH670 powinien trafić w gusta wielu odbiorców, stąd lokata w pierwszej piątce naszego rankingu.

JEDEN Z NAJCIEKAWSZYCH MODELI PROJEKTORÓW FULL HD>>>

Kolejne miejsca

Na dalszych miejscach w naszym rankingu projektorów z technologią Full HD znajdziecie Overmax Multipic 3.1. Podstawowa rozdzielczość tego urządzenia to 800 x 480 pikseli, a przekątna wynosi od 50 do 140 cali. W zestawieniu pojawia się również trzeci produkt od firmy Epson. Tym razem to Epson EB-U04, mogący pochwalić się równie imponującymi parametrami jak jego koledzy od tego samego producenta. Stawkę rankingu zamykają dwa urządzenia firmy Optoma. Miejsce 8. to Optoma HD142X, zaś na pozycji 9. ulokowaliśmy Optoma HD141X.

Podsumowanie

Niewątpliwie liderem na rynku jest firma Epson, zajmująca aż 3 z 9 miejsc w naszym rankingu. I choć wygrała propozycja od Acera, to Epson zdecydowanie góruje nad konkurentami w ilości wysokiej klasy projektorów z technologią Full HD. Niespodzianką może być trzecie miejsce kompaktowego sprzętu od Goclever, jednak widząc trend miniaturyzacji w elektronice łatwo zrozumieć skąd się tam znalazł. Warto zwrócić uwagę na dwa urządzenia firmy Optoma. Co prawda znajdują się one na końcu listy ale poza Epsonem, to właśnie Optoma ma na naszej liście więcej niż jeden produkty.

blog comments powered by Disqus
TOP 9 Projektorów z Obsługą Technologii Full HD - Co Najlepsze Gdy Liczy Się Jakość Obrazu?