PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Ranking 5 Rejestratorów Samochodowych Full HD – Proste Nagrywanie Prosto z Auta

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Blaupunkt BP 2.0 FHDBlaupunkt BP 2.0 FHD180 zł
2Overmax CAMROAD 2.3Overmax CAMROAD 2.399 zł
3XBLITZ GOXBLITZ GO365 zł
4MIO MiVue 658 touchMIO MiVue 658 touch629 zł
5OVERMAX CAMROAD 2.5OVERMAX CAMROAD 2.5139 zł
Ranking 5 Rejestratorów Samochodowych Full HD – Proste Nagrywanie Prosto z Auta

Rejestratory samochodowe to przydatne i funkcjonalne urządzenia dla każdego, kto przebywa w trasie. Wideorejestrator powinien przede wszystkim oferować szczegółowy i przejrzysty obraz, dlatego też przygotowaliśmy ranking 5 najpopularniejszych modeli wideorejestratorów nagrywających w jakości Full HD.

Przy wyborze rejestratorów jazdy z samochodu, najważniejszym czynnikiem jest zdecydowanie jakość obrazu. Dlatego też w naszym rankingu przedstawiamy top 5 rejestratorów jazdy w jakości Full HD. Rozdzielczość Full HD pozwala na zarejestrowanie szczegółowego obrazu. Ważne dla wsparcia wysokiej klasy rozdzielczości jest również dobry przetwornik obrazu, co również warto mieć na względzie, analizując parametry.


TOP 5 REJESTRATORÓW SAMOCHODOWYCH FULL HD

W naszym rankingu znalazły się modele rejestratorów samochodowych, które wyróżniają się jakością Full HD. Poczynając od miejsca 5, na zestawienie składają się: Overmax Camroad 2.5, Mio MiVue 658 touch, Xblitz Go, Overmax Camroad 2.3 oraz zwycięzca rankingu – Blaupunkt BP 2.0 FHD – i od niego zaczniemy przedstawienie poszczególnych modeli.

1. Blaupunkt BP 2.0 FHD

Blaupunkt BP 2.0 FHD to wideorejestrator, który sprawdzi się nawet podczas szalonej jazdy, dzięki rejestracji szczegółowego obrazu wideo w rozdzielczości Full HD 1080p, a także funkcji detekcji ruchu. Wideorejestrator posiada obiektyw szerokokątny, 120 stopni, oraz wyświetlacz HD TFT LCD, którego przekątna wynosi 2.0 cala.

Bez wątpienia Blaupunkt BP 2.0 FHD to model, z którym za przystępną cenę osiągniesz obraz wysokiej jakości. Dobrym rozwiązaniem zastosowanym w BP 2.0 FHDjest wbudowany akcelerometr, który nie dopuści do nieumyślnego skasowania nagrania, np. w przypadku zderzenia drogowego. Jest też możliwość wyświetlania daty i godziny na rejestrowanym obrazie. Dodatkowo dostępne są dogodne funkcje włączania – sam decydujesz, czy chcesz, aby nagrywanie rozpoczęło się od momentu włączenia zapłonu, po wykryciu ruchy, czy też ręcznie za pomocą odpowiedniego przycisku.

>>>SPRAWDŹ AKTUALNĄ CENĘ<<<

Blaupunkt BP 2.0 FHD

2. Overmax Camroad 2.3

Overmax Camroad 2.3 to łatwy w obsłudze wideorejestrator. Zapisuje obraz w rozdzielczości 1920*1080p przy 25 klatkach na sekundę. Jakość Full HD z szerokim kątem widzenia, 120 stopni, to wystarczające parametry, by nagrać dobry obraz, który może być przydatny na przykład przy udowodnieniu zdarzenia na drodze.

Dla udogodnienia w urządzeniu zastosowano funkcję autostart. Jest to przydatna funkcja, jeśli nie chcesz pamiętać o każdorazowym włączeniu nagrywania, gdyż rejestrator podłączony do zasilania będzie się uruchamiał wraz z odpaleniem pojazdu. Ponadto w Overmax Camroad 2.3 zastosowano aż 12 diod IR, aby nagrywanie w nocy bądź trudnych warunkach atmosferycznych było jeszcze bardziej dogodne.

>>>SPRAWDŹ AKTUALNĄ CENĘ<<<

Overmax CAMROAD 2.3

3. Xblitz Go

Xblitz Go jest rejestratorem jazdy, który zapewnia wysoką rozdzielczość zarówno wideo (1920*1080p przy 30 klatkach na sekundę), jak i zdjęć (rozdzielczość nawet do 16 mpix), co pozwoli bez problemu dobrze odczytać z obrazu występujący znak drogowy, czy też tablice rejestracyjne.

Dodatkowo Xblitz Go posiada funkcję WDR, co pozwala na dokładniejsze zarejestrowanie detali poprzez uwidocznienie niedoświetlonych elementów. Zarejestrowany kadr o dużym kontraście będzie zatem dużo bardziej czytelny dzięki analizie naświetlenia za pomocą odpowiednich algorytmów. Urządzenie to może nagrywać cyklicznie obraz, co znaczy, że po włączeniu określonej funkcji można tworzyć materiał wideo o określonej długości (na przykład 1 minuta albo 10 minut). Jest to przydatna funkcja, biorąc pod uwagę, że 3 minuty filmu to około 300 mb przy najwyższej rozdzielczości obrazu, a długość filmu jest ograniczona wielkością pliku 2 gb.

>>>SPRAWDŹ AKTUALNĄ CENĘ<<<

Xblitz Go

4. Mio MiVue 658 touch

Mio MiVue 658 Touch to wideorejestrator z odbiornikiem GPS. Dzięki GPS urządzenie rejestruje kierunek, prędkość, a także współrzędne geograficzne. Posiada ekran dotykowy o przekątnej 2.7 cala. Ma większość rozdzielczość nagrywania w stosunku do pozostałych przedstawionych modeli w tym zestawieniu, bo aż Extreme HD 2304*1296p Full HD przy 30 klatkach na sekundę.

Przesłona F1.8 sprawia, że więcej światła wpada do obiektywu, więc obraz jest wystarczająco dobrze naświetlony. Model MiVue 658 to także 3-osiowy sensor oraz szeroki kąt widzenia (150 stopni). Ma także wbudowany moduł WiFi, co pozwala przesłać wideo na telefon komórkowy czy laptop bez żadnych dodatkowych kabli , a następnie za pomocą aplikacji MiVuemożna przesłać do internetu na takie portale jak YouTube bądź Facebook. Dodatkowo należy wspomnieć, że cena MiVue 658 jest nieco wyższa od innych modeli z TOP5, ale za tym kryją się lepsze parametry, które zadowolą bardziej wymagających kierowców.

>>>SPRAWDŹ AKTUALNĄ CENĘ<<<

MIO MiVue 658 touch

5. Overmax Camroad 2.5

Overmax Camroad 2.5 to ostatnia pozycja zestawienia Top 5 Rejestratorów Samochodowych Full HD, która również gwarantuje wysoką jakość nagrywania zdarzenia, które chcemy zarejestrować podczas jazdy. Posiada szerokokątny obiektyw 120 stopni, a także 12-megapikselowy aparat.

Model Camroad 2.5 został wyposażony także w detektor, dzięki któremu wykrycie ruchu czy start pojazdu może spowodować automatyczne uruchomienie nagrywania. Ma także wygodną funkcję trybu nocnego oraz wbudowany głośnik i mikrofon.

>>>SPRAWDŹ AKTUALNĄ CENĘ<<<

OVERMAX CAMROAD 2.5

Podsumowanie

Ranking 5 najpopularniejszych rejestratorów samochodowych Full HD to zbiór dobrych modeli na każdą kieszeń. Jeśli posiadasz nieco większych budżet, z pewnością warto postawić na większą rozdzielczość w jakości Full HD, która sprawi, że ilość zarejestrowanych detali będzie większa, a dodatkowo jasna przesłona polepszy naświetlenie, co również wpłynie wyrazistość zarejestrowanego obrazu.

Jest dostępny nowy ranking kamer samochodowych, który opublikowaliśmy 2 miesiące, 2 tygodnie temu. Kliknij w link poniżej i zobacz co warto kupić.
TOP 7 Kamer samochodowych do 200 zł
blog comments powered by Disqus
Ranking 5 Rejestratorów Samochodowych Full HD – Proste Nagrywanie Prosto z Auta