PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Promocja MSI Venom

TOP 5 Najtańszych Polecanych Kamerek Sportowych

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Goclever DVR Extreme Pro 4KGoclever DVR Extreme Pro 4K299 zł
2Xiaoyi Yi Action YDXJ01XYXiaoyi Yi Action YDXJ01XY389 zł
3OVERMAX ActiveCam 4.1 BLOVERMAX ActiveCam 4.1 BL299 zł
4Eken H9REken H9R379 zł
5Manta EYE MM333Manta EYE MM33398 zł
TOP 5 Najtańszych Polecanych Kamerek Sportowych

Sporty ekstremalne często uprawia się po to, by pochwalić się nimi w internecie. Wymaga to solidnego urządzenia do nagrywania. Z pomocą przychodzą więc kamerki sportowe. Co jednak, gdy nie stać nas na GoPro? Wtedy warto przejrzeć poniższe zestawienie tanich, a całkiem niezłych kamerek. Sprawdźcie sami!

Wstęp

Na samym początku trzeba sobie powiedzieć jedno - kamerek z tego rankingu nie warto nawet w najmniejszym stopniu porównywać do flagowych urządzeń GoPro. To po prostu nie ma sensu, gdyż z góry wiadomo, że za 300-400 zł nie kupimy sprzętu, który da nam takie możliwości jak GoPro. Nie załamujcie się jednak, gdyż za te kilka stów można kupić sportową kamerkę, która nas nie zawiedzie.

Goclever DVR Extreme Pro 4K

Ranking zaczyna kamerka sportowa Goclever DVR Extreme Pro 4K. Co ona oferuje prócz typowo marketingowej nazwy? Z pewnością świetne wyposażenie, gdyż w zestawie znajdziemy masę akcesoriów do montażu i nie tylko. A co z tym 4K? Czy rzeczywiście nagramy obraz takiej jakości? Tak, ale jest jedno małe "ale". Otóż, będzie to możliwe przy 25 klatkach na sekundę. Szału nie ma, ale pamiętajmy o cenie, która wynosi około 300 zł. Nie dziwi mnie więc fakt, że Goclever DVR Extreme Pro 4K sprzedaje się jak świeże bułeczki, gdyż ma świetny stosunek ceny do jakości.

Goclever DVR Extreme Pro 4K

Xiaoyi Yi Action YDXJ01XY

Dużą popularnością cieszy się również Xiaoyi Yi Action YDXJ01XY. Trzeba przyznać, że w trybach 1080p i 720p kamerka ta radzi sobie świetnie, a dodatkowo nie rozładuje się po krótkim czasie użytkowania. Szkoda, że zabrakło tu jakiegokolwiek wyświetlacza, większej liczby akcesoriów w zestawie czy żyroskopu, ale pamiętajmy, że Xiaoyi Yi Action YDXJ01XY kosztuje około 400 zł.

Xiaoyi Yi Action YDXJ01XY

OVERMAX ActiveCam 4.1 BL

OVERMAX ActiveCam 4.1 BL to przede wszystkim niska cena, niska cena i jeszcze raz niska cena. Jest to swego rodzaju alternatywa dla pierwszej pozycji z tego rankingu. Cena praktycznie identyczna. Prosta w obsłudze kamerka o parametrach, które mówiąc kolokwialnie "ujdą". Jest tu Wi-Fi, wodoszczelna obudowa, jakość 4K, szerokokątny obiektyw, funkcja kamery samochodowej czy bogaty zestaw akcesoriów. Dobry interes jak na niecałe 300 zł.

OVERMAX ActiveCam 4.1 BL

Eken H9R

Ta kamerka to z kolei konkurent dla wicelidera, gdyż kosztuje bardzo podobnie - około 380 zł. 2-calowy wyświetlacz, Wi-Fi, pilot zdalnego sterowania, płynny obraz Full HD, możliwość nagrywania w 4K, szerokie kąty widzenia, solidne wykonanie czy bogate wyposażenie to największe zalety tego produktu. Trzeba przyznać, że Eken H9R ma bardzo mocną pozycję w swoim segmencie cenowym.

Eken H9R

Manta EYE MM333

Piąta lokata to... ekhm... chyba bardziej ciekawostka. Chodzi o urządzenie Manta EYE MM333, za które wyłożyć trzeba... około 98 zł! Cena wręcz śmieszna, jeżeli chodzi o kategorię kamerek sportowych. No ale z drugiej strony, to cudów nie oczekujmy. Jakość nagrań HD jest bardzo przeciętna. Śmiem twierdzić, że Manta EYE MM333 to dobry produkt dla osób, które po prostu chcą sprawdzić jak smakuje nagrywanie czegoś bardziej ekstremalnego w terenie, ale też nie są pewne, że nowe hobby ich wciągnie.

Manta EYE MM333

Podsumowanie

Jakie wnioski można wysnuć z powyższego zestawienia? Po pierwsze, przyzwoita kamerka sportowa nie musi kosztować fortuny. Jeżeli nie stać nas na GoPro, to spokojnie możemy znaleźć coś dużo tańszego, a całkiem solidnego. Po drugie, nie warto czasem patrzeć na rzucane wszędzie hasła z 4K Ultra HD. W praktyce wygląda to tak, że płynność takich nagrań z tańszych kamerek jest zbyt słaba i ostatecznie lepiej uwieczniać wszystko w Full HD. Mam niemniej nadzieję, że mój ranking nasunął Wam kilka ciekawych opcji z segmentu budżetowych kamerek sportowych. Udanych wyczynów i imponujących nagrań!

blog comments powered by Disqus
TOP 5 Najtańszych Polecanych Kamerek Sportowych