PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Tanie czytniki e-booków do 400 zł | TOP 3 |

TOP 5 Czytników E-Booków 6-calowych

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Amazon Kindle Paperwhite 3Amazon Kindle Paperwhite 3580 zł
2PocketBook Touch Lux 3PocketBook Touch Lux 3449 zł
3inkBook Classic 2inkBook Classic 2329 zł
4inkBook PrimeinkBook Prime545 zł
5Amazon Kindle VoyageAmazon Kindle Voyage855 zł
TOP 5 Czytników E-Booków 6-calowych

Czytniki E-Booków, to idealne rozwiązanie dla książkowych zapaleńców. W jednym urządzeniu możemy zmieścić ogromną ilość tytułów, a sam czytnik waży o wiele mniej niż przeciętna książka. Poza tym, to nie jedyne zastosowanie takiego urządzenia. Sprawdźcie 5 najciekawszych 6-calowym czytników E-Booków.

Czytniki E-Booków goszczą już w wielu domach. Nawet najbardziej ortodoksyjni czytelnicy, powoli przekonują się do książek w wersji elektronicznej, a baza dostępnych tytułów wcale nie ustępuje sklepowym półkom z opasłymi tomami. Jeśli Wy także planujecie zakup czytnika E-Booków, to mamy dla Was kilka propozycji. Sprawdźcie najlepsze czytniki z 6-calowym ekranem.

Miejsce I - Amazon Kindle Paperwhite III 3 2017 4GB

Jeden z najpopularniejszych aktualnie czytników E-Booków. Amazon Kindle Paperwhite III to rozdzielczość  1448 x 1072 px, co gwarantuje swobodne czytanie. Ten model  posiada ekran UltraHD300ppi, co jest dodatkowym udogodnieniem dla miłośników książek. Ponadto – w porównaniu do poprzedniego modelu – podwojono pamięć RAM, teraz to 512 MB. Ulepszono także procesor – teraz jest jeszcze szybszy. Tekst na ekranie wyświetlimy również w specjalnej czcionce o nazwie Bookerly, która jest miła dla oka i nie powoduje szybkiego zmęczenia wzroku podczas czytania. Pamięć 4 GB pozwoli zgromadzić całkiem pokaźną, przenośną bibliotekę.  Dodatkowe udogodnienia to możliwość powiększenia tekstu, kontrola rodzicielska czy funkcja Time to Read. Amazon Kindle Paperwhite III obsługuje wszystkie najpopularniejsze formaty tekstowe. Urządzenie pozwala także na kilkustopniowe podświetlenie ekranu.

Najlepszy 6-calowy czytnik E-Booków, zdaniem Videotestów

Miejsce II - Pocketbook Touch Lux 3

Pocketbook Touch Lux 3, to kolejny czytnik przyjazny czytelnikom. Rozdzielczość ekranu wynosi 1024 x 758, a pamięć wewnętrzna urządzenia to również 4 GB. Dodatkowo Pocketbook Touch Lux 3 posiada czytnik kart pamięci, co pozwoli jeszcze bardziej rozszerzyć naszą bibliotekę. Ten sprzęt ma również funkcję, która pozwala na swobodne przechodzenie między różnymi tekstami. Chcesz zrobić przerwę w nauce i wrócić do książki? Nie musisz zamykać pliku – możesz wygodnie przejść do kolejnej publikacji. W zależności od warunków i światła, możemy oczywiście dostosować podświetlenie ekranu. Czytnik obsługuje ponad 20 formatów tekstu, co również jest sporym udogodnieniem.

Pocketbook Touch Lux 3 - solidny sprzęt

Miejsce III - InkBOOK Classic 2

Sporym plusem tego urządzenia jest praca na systemie Android. Dzięki temu można dodatkowo rozbudować możliwości czytnika. InkBOOK Classic 2, podobnie jak poprzednicy, ma wbudowaną pamięć 4 GB. Posiada również czytnik kart pamięci. Ekran tego urządzenia ma wysoki kontrast, dzięki czemu wygodne skorzystamy z niego nawet przy dużym oświetleniu. RozdzielczośćInkBOOK Classic 2, to 800 x 600. Sprzęt jest lekki i poręczny, a kolejną ciekawą funkcją jest możliwość odtworzenia sporych dokumentów PDF w jednej kolumnie, z dostosowaną wielkością czcionki. Na czytniku możemy dodawać własne zakładki, adnotacje i zaznaczenia w tekście – to przydatne rozwiązanie, w szczególności jeśli pracujemy nad służbowymi dokumentami i notatkami ze szkoły.

inkBOOK Classic 2 - prosty i godny polecenia czytnik E-Booków

Miejsce IV - InkBOOK Prime 8GB

Kolejny czytnik od InkBOOK. Tym razem z dwukrotnie większą pamięcią, niż u poprzednika. 8 GB z możliwością rozbudowy, dzięki obsłudze kart pamięci. Wyposażony jest w system Android, a także łączność za pomocą Bluetooth. Rozdzielczość ekranu wynosi 1024 x 768 pikseli. Jak większość czytników E-Booków, pozwala na dostosowanie podświetlenia do naszych potrzeb. InkBOOK Prime 8GB , to także możliwość sterowania za pomocą ekranu dotykowego, jak i przycisków. Trwała bateria i pojemność to jego największe atuty. Nieco droższy od wcześniejszej propozycji marki InkBOOK.

Kolejny inkBOOK - model Prime pozwala pomieścić jeszcze więcej publikacji

Miejsce V - Amazon Kindle Voyage

Kolejny Kindle w zestawieniu. Tym razem Amazon Kindle Voyage, o rozdzielczości 1440 x 1080. Jest bardzo cienki – 7,6 mm grubości zapewnia wygodę, np. podczas transportu. Światło ekranu w Amazon Kindle Voyage dostosujemy do panującego otoczenia. Pamięć urządzenia wynosi 4GB. Czytnik nie oferuje niestety czytnika kart pamięci. Jeśli chodzi o wykonanie i jakość urządzenia – najwyższa półka. Jest jednak droższy od innych propozycji w tym zestawieniu.

Klasyczny czytnik E-Bookow - Kindle Voyage

Podsumowanie

Czytniki E-Booków, to przede wszystkim wygoda dla wzroku. Sposób wykonania i podświetlenia ekranu nie powoduje zmęczenia oka, a dzięki temu możemy czytać przez długie godziny. Ponadto te urządzenia, na jednym ładowaniu baterii, mogą wytrzymać naprawdę długo. W czołówce czytników E-Booków znajdziemy produkty Kindle od Amazona, a także tańsze produkty – firmy InkBOOK. W naszym zestawieniu jest też Pocketbook Touch Lux 3, mający niewątpliwie swoich fanów.

blog comments powered by Disqus
TOP 5 Czytników E-Booków 6-calowych