PODPOWIEDZI:

TOP 5 Najtańszych Polecanych Głośników Komputerowych

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Esperanza Titanum TP101 2.1Esperanza Titanum TP101 2.129 zł
2Creative 2.1 Inspire A120Creative 2.1 Inspire A12086 zł
3Tracer Code 2.1Tracer Code 2.1102 zł
4Logic Concept LS-21Logic Concept LS-2152 zł
5Logitech Z150Logitech Z15065 zł
TOP 5 Najtańszych Polecanych Głośników Komputerowych

Głośniki komputerowe, to nieodłączny element zestawu komputerowego. Komplet przyzwoicie grających głośników możemy kupić za niewielkie pieniądze. Być może, nie będzie to system powalający jakością brzmienia, ale z pewnością powinien sprawdzić się do codziennego użytku. Przygotowaliśmy 5 propozycji tanich głośników.

Szukasz głośników do komputera, a nie jesteś przesadnym melomanem? Chcesz, żeby Twoje głośniki grały nieźle i przetrwały dłużej niż kilka tygodni, a równocześnie nie wymagasz brzmienia jak z filharmonii? Przygotowaliśmy ranking tanich, przyzwoitych i dość wytrzymałych głośników do komputera. Sprawdźcie 5 propozycji budżetowych głośników, które są godne uwagi.

Miejsce I - Esperanza Titanum TP101 2.1

Komputerowy zestaw głośników 2+1. Esperanza Titanum TP101 2.1, to dwa głośniki satelitarne 0,5W oraz subwoofer o mocy 1W. Działają na częstotliwościach od 63 Hz do 16 kHz, posiadają ekranowanie magnetyczne, które niweluje zniekształcenie sygnału z głośników. Regulacja głośności odbywa się na subwooferze, co jest dość wygodnym rozwiązaniem. Esperanza Titanum TP101 2.1 to nie najgorszej jakości brzmienie, w bardzo korzystnej cenie. Głośniki kupimy za mniej niż 30 złotych. Przydadzą się jako zapasowy komplet, lub zestaw do oglądania filmów albo dodatkowe wyposażenie sprzętu audio.

Tanie i niezłej jakości głośniki

Miejsce II - Creative 2.1 Inspire A120

Creative ma w swojej ofercie niezłe głośniki. W budżetowej cenie model Creative 2.1 Inspire A120 jest wart zainteresowania. Moc subwoofera wynosi 4W, a głośniki satelitarne to 2,5W. Zakres częstotliwości w tym zestawie to 50 Hz na dolnej granicy, i 20 kHz na górnej. Sterowanie głośnością zestawu, odbywa się za pomocą przewodowego pilota. Głośniki Creative 2.1 Inspire A120 zasilane są przez zewnętrzny zasilacz. Sprawdzą się jako przyzwoite, nieźle grające głośniki do komputera. Wykonane solidnie, a zatem dość wytrzymałe jak na tej klasy sprzęt. Patrząc na stosunek jakości do ceny, godne uwagi. Taki zestaw kupimy już za ok. 80 złotych.

Creative 2.1 Inspire A120

Miejsce III - Tracer Code 2.1

Tracer Code 2.1, to całkiem zgrabnie wyglądający zestaw głośników komputerowych. Wykonane z tworzywa sztucznego i mające łączną moc 12W. Pracują na częstotliwościach od 50 Hz do 18 kHz. Sterowanie zestawem odbywa się na panelu subwoofera, gdzie oprócz głośności możemy ustawić również bass i treble. Daje to pewne pole manewru, w dostosowaniu brzmienia do naszych potrzeb. Trzeba przyznać, że dźwięk z głośników Tracer Code 2.1 jest całkiem niezły, także na niskich tonach – co jest często problemem taniego sprzętu. Warte polecenia jako zestaw komputerowy średniej klasy. Nieco droższe od pozostałych pozycji rankingu – kupimy je za cenę nieco ponad 100 złotych.

Głośniki komputerowe godne polecenia

Miejsce IV - Logic Concept LS-21

Czas na zestaw Logic Concept LS-21. Głośniki satelitarne to1,5W, a subwoofer 3W. W sumie moc wszystkich trzech głośników wynosi 6W. Zestaw posiada regulację głośności, a także podbicia basów – pokrętła umieszczone są na głośniku niskotonowym. Najniższa częstotliwość zestawu to 40 Hz, zaś najwyższa 20 kHz. Logic Concept LS-21 to zgrabnie wyglądające głośniki satelitarne oraz prosty i ładny subwoofer, który pozwala uzyskać niezłą jakość dźwięku. Jeśli dodatkowo pobawimy się ustawieniami karty dźwiękowej, to te głośniki mogą dać sporo radości, za niewielką cenę. Kupimy je za 50 złotych.

Głośniki za 50zł? Logic Concept LS-21!

Miejsce V - Logitech Z150

Na zakończenie pora na zestaw 2.0. Logitech Z150 to dwa niewielkich rozmiarów głośniki, będące ciekawą i niedrogą propozycją głośników komputerowych. Moc każdej z kolumienek wynosi 3W, co w sumie daje 6W mocy dla całego zestawu. Jeśli subwoofer nie jest nam potrzebny – powinniśmy zainteresować się właśnie tą pozycją. Głośniki posiadają wejście słuchawkowe i mikrofonowe, a w zestawie otrzymujemy zasilacz sieciowy o długości 1,8 metra. Logitech Z150 sprawdzą się, gdy mamy mało miejsca, a liczymy na przyzwoite brzmienie np. z laptopa. Łatwe w transporcie i podłączeniu. Za ten zestaw zapłacimy ok. 65 zł. W wersji 2.0? Ciekawa propozycja.

Logitech Z150

Podsumowanie

Zestawy głośników za mniej niż 100 złotych, z pewnością nie zagwarantują dźwięku najwyższej jakości. Jednak mogą grać czysto i przyzwoicie. Przy tym być wytrzymałe i nieźle wyglądać. Właśnie takie propozycje opisaliśmy wyżej. Znajdziemy tu zarówno pozycje za 30(!) złotych, jak i nieco droższe solidne głośniki. Kiedy warto zwrócić uwagę na tego typu sprzęt? Wybierając zestaw dodatkowy, przenośny (np. do laptopa) czy zwyczajnie wtedy, gdy potrzebujemy niedrogich i niezłych głośników.

blog comments powered by Disqus
TOP 5 Najtańszych Polecanych Głośników Komputerowych