PODPOWIEDZI:
Maraton okazji w RTV Euro AGD

TOP 5 Najtańszych Polecanych Okapów

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Akpo WK-4 Nero Eco 60Akpo WK-4 Nero Eco 60209 zł
2Akpo WK-4 Nero Glass 60Akpo WK-4 Nero Glass 60337 zł
3Franke Box FBI 512 Eco GRFranke Box FBI 512 Eco GR270 zł
4Teka TL 6310Teka TL 6310174 zł
5Franke FTC 6032 GR/XSFranke FTC 6032 GR/XS275 zł
TOP 5 Najtańszych Polecanych Okapów

Okap kuchenny jest niezbędnym sprzętem w naszej kuchni. Dzięki niemu pozbędziemy się między innymi nieprzyjemnych zapachów. Przedstawiamy TOP 5 okapów kuchennych, oferujących wiele przydatnych funkcji, wyróżniających się wysoką skutecznością, a do tego niską ceną. Sprawdź, które modele są najchętniej wybierane!

MIEJSCE I - AKPO WK-4 NERO ECO 60

Akpo WK-4 Nero Eco 60 to rodzaj okapu kominowego przyściennego, oferujący filtr przeciwtłuszczowy aluminiowy, który jest odporny na korozję. Pełni rolę wyciągu lub pochłaniacza. Zastosowano oświetlenie halogenowe (70 W), 3-stopniową regulację prędkości oraz silnik o mocy 170 W. Sterowanie mechaniczne za pomocą przycisków. Prezentuje się bardzo dobrze, jest solidnie wykonany, pracuje stosunkowo cicho i jak najbardziej jest wart swojej ceny. Sprawdzi się nawet w niewielkich kuchniach, a ponadto możliwa jest regulacja wysokości (wysuwane maskownice). Klasa energetyczna E. Średnica wylotu wynosi 10 cm. Filtr węglowy nie jest dołączony do zestawu, należy go dokupić we własnym zakresie. Okap jest prosty w czyszczeniu, a montaż nie powinien sprawić problemów.

Akpo WK-4 Nero Eco 60

MIEJSCE II - AKPO WK-4 NERO GLASS 60

Akpo WK-4 Nero Glass 60 podobnie jak poprzedni model, cechuje się oświetleniem halogenowym (2 x 35 W), sterowaniem za pomocą przycisków, filtrem przeciwtłuszczowym, a także stopniową regulacją prędkości. Jego cena jest nieco wyższa, różni się bowiem średnicą wylotu powietrza (12 cm) i większą wydajnością. Zwraca uwagę swoim nowoczesnym i estetycznym wyglądem.

Akpo WK-4 Nero Glass 60

MIEJSCE III - FRANKE BOX FBI 512 ECO GR

Franke Box FBI 512 Eco GR jest rodzajem okapu szafkowego (typ wkład), który posiada oświetlenie halogenowe (2 x 28 W), 2 filtry odtłuszczające, silnik o mocy 125 W oraz 3 prędkości pracy. Szerokość mniejsza niż poprzednie modele, wynosi 52 cm. Średnica wylotu wynosi 15 cm. Sterowanie mechaniczne przy użyciu suwaka. Okap wykonany ze stali szlachetnej.

Franke Box FBI 512 Eco GR

MIEJSCE IV - TEKA TL 6310

Teka TL 6310 jest typem okapu teleskopowego podszafkowego. Został wyposażony w filtr przeciwtłuszczowy metalowy, oświetlenie halogenowe (2 x 28 W), 2 prędkości pracy oraz funkcję automatycznego wyłączania. Szerokość urządzenie wynosi 60 cm. Jego cena jest bardzo niska. Spełni podstawowe oczekiwania, jest skuteczny i wydajny.

TEKA TL 6310

MIEJSCE V - FRANKE FTC 6032 GR/XS

Franke FTC 6032 GR/XS to wysokiej klasy okap teleskopowy. Charakteryzuje się 3-stopniową regulacją prędkości pracy, oświetleniem halogenowym (dostarcza bardzo jasne światło), a także filtrem przeciwtłuszczowym aluminiowym. Sterowanie przy pomocy suwaka. Dodatkowo, panel przedni może być całkowicie schowany. Jego cena jest rozsądna. Znakomicie wkomponuje się w niemal każdą kuchnię.

Franke FTC 6032 GR/XS

PODSUMOWANIE

W rankingu najchętniej wybieranych okapów znalazło się trzech producentów. Po dwie propozycje widzimy firmy Akpo i Franke, natomiast jedna od marki Teka. Zwycięski model wyróżnia się wysoką jakością w stosunku do niewielkiej ceny. Może pełnić rolę pochłaniacza lub wyciągu. Miejsce drugie zajmuje bardzo wydajny okap o atrakcyjnym wyglądzie i dużym wylocie powietrza. Pozycja trzecia może pochwalić się cichą pracą, wydajnym silnikiem oraz solidną obudową. Kolejny model jest gwarancją skuteczności za niewielkie pieniądze. Jest prosty w obsłudze i dobrze spełni swoją rolę. Zestawienie zamyka sprzęt wykonany ze stali nierdzewnej, oferujący filtr aluminiowy.

Śledź naszą stronę, niebawem pojawi się poradnik, w którym wyjaśnimy, czym różnią się poszczególne rodzaje okapów i w jaki warto zainwestować!

blog comments powered by Disqus
TOP 5 Najtańszych Polecanych Okapów