PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Soundbary do 2000 zł |TOP 5|

TOP 5 Routerów – Wybierz Najlepsze Urządzenie

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1TP-Link TL-WR1043NDTP-Link TL-WR1043ND140 zł
2TP-Link TL-MR3420TP-Link TL-MR342089 zł
3Asus RT-N18UAsus RT-N18U295 zł
4D-LINK DWR-921D-LINK DWR-921439 zł
5TP-Link TD-W8960NTP-Link TD-W8960N99 zł
TOP 5 Routerów – Wybierz Najlepsze Urządzenie

Z internetu korzystamy na różnych urządzeniach. By sprawnie odbierać sieć na wielu równocześnie - przyda nam się router. Przygotowaliśmy dla Was propozycje pięciu routerów, które idealnie sprawdzą się w domowych warunkach.

Jak pokazują statystyki, w większości gospodarstw domowych z internetu korzystamy na przynajmniej kilku urządzeniach. Czy to komputery stacjonarne, laptopy czy urządzenia mobilne jak smartfon i tablet. By w pełni cieszyć się z dobrej jakości połączenia przyda się router. Dziś prezentujemy Wam TOP 5 routerów, które sprawdzą się w domowych warunkach. Zobaczcie, kto znalazł się w naszym rankingu!

Miejsce I – TP-Link TL-WR1043ND

Na początek model TP-Link TL-WR1043ND. Wyposażony w trzy anteny router, o bardzo dużym zasięgu pozwala zapewnić dostęp do sieci w całym domu, a nawet jego bliskiej okolicy. Router posiada złącze USB, WAN, cztery złącza LAN, i oczywiście wejście zasilania. TP-Link TL-WR1043ND skutecznie łączy funkcję przewodowego, jak i bezprzewodowego urządzenia przekazującego sygnał sieciowy. Router działa z prędkością do 300 Mb/s, zgodnie ze standardem N. Dodatkowo przemawia za nim niezbyt wygórowana cena oraz łatwa konfiguracja. Jeśli do tej pory narzekaliście na domowy hot-spot, powinniście zwrócić uwagę na ten model.

Najlepszy router w rankingu Videotestów

Miejsce II – TP-Link TL-MR3420

Kolejna propozycja od TP-Link. Tym razem router wyposażony w dwie anteny, o maksymalnej szybkości Wi-Fi 300 Mb/s. Posiada taki sam zestaw portów jak jego poprzednik. Możemy więc skorzystać ze złącza USB, złączy LAN i WAN. Wśród zalet po raz kolejny warto wymienić prostotę w konfiguracji i instalacji urządzenia. Zasięg również bez zarzutu. TP-Link TL-MR3420, to wydajny i solidny router, który sprawdzi się w każdym domu. Dodatkowo jego niewielkie gabaryty i przyjemny design pozwolą sprytnie zakamuflować go tak, by nie rzucał się zbytnio w oczy. Cena? To kolejny atut tego urządzenia. Do kupienia za mniej niż 100 złotych.

Niedrogi i solidny? Taki jest router od TP-Link

Miejsce III – ASUS RT-N18U

Tym razem propozycja firmy ASUS. Wyposażony w trzy anteny router, o maksymalnej prędkości 600 Mb/s. Taką moc możemy osiągnąć dzięki technologii TurboQAM, w którą wyposażony jest ten model. Posiada cztery pory LAN, oraz dwa wejścia USB – 2.0 oraz 3.0. Dzięki temu, możemy cieszyć się z jeszcze szybszego przekazywania danych wewnątrz sieci. Asus RT-N18U pozwala na dostosowanie parametrów do indywidualnych potrzeb. Wszystko to za pomocą panelu użytkownika ASUSWRT. Kolejną funkcją routera jest Download Master, która pozwala zwiększyć prędkość pobierania, a także pozwala na pobieranie plików na podłączoną pamięć USB, nawet przy wyłączonym komputerze. Solidny, wydajny i pełen przydatnych funkcji router.

Wysokiej klasy router firmy Asus

Miejsce IV – D-Link DWR-921

Tuż za podium w naszym rankingu znalazło się miejsce dla D-Link DWR-921. Router z powodzeniem pozwala na korzystanie z zasięgu sieci komórkowej LTE. Urządzenie posiada wbudowany modem, a także dwie anteny. Jeśli wyposażymy go w kartę SIM – możemy swobodnie korzystać z sieci również poza domem. Minusem może być brak złącza USB, co jednak rekompensuje mobilność całego urządzenia. W przypadku utraty zasięgu 4G LTE, D-Link DWR-921 przełącza się na sieć 3G. Maksymalna przepustowość sieci bezprzewodowej wynosi do 150 Mb/s. Jest to więc wielofunkcyjny router, mogący działać zarówno z internetem dostarczanym np. z sieci kablowej, jak i z internetem mobilnym. Za te udogodnienia przyjdzie jednak zapłacić nieco więcej, niż w przypadku pozostałych propozycji z rankingu.

Router LTE od D-Link

Miejsce V – TP-Link TD-W8960N

Na zakończenie kolejny produkt TP-Link. Tym razem, to model TP-Link TD-W8960N. Wyposażony w dwie anteny, wbudowany modem, a także cztery porty LAN. Nie znajdziemy tu złącza USB – co jest minusem tego urządzenia, jednak rekompensuje to dobra jakość i zasięg sieci jaki gwarantuje TP-Link TD-W8960N. To prosty i wydajny router w dobrej cenie. Zapewnia prędkość do 300 Mb/s, dzięki wykorzystaniu technologii N. Zgrabnie wykonany model, o małych rozmiarach. W sam raz do mieszkania.

TP-Link z kolejnym solidnym routerem

Podsumowanie

Na pięć przedstawionych propozycji, aż trzy pochodzą od firmy TP-Link. Routery tego producenta są dobrze wykonane i nie sprawiają problemów. Ich plusy to dobra cena, solidne wykonanie, łatwość konfiguracji oraz dobry zasięg. Stawkę uzupełnia ASUS – będący nieco droższym, ale zarazem mocniejszym routerem, oraz D-Link dedykowany użytkownikom sieci LTE.

blog comments powered by Disqus
TOP 5 Routerów – Wybierz Najlepsze Urządzenie