PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

TOP 5 Najtańszych Polecanych Obudów – Którą Warto Wybrać?

  • Dodano: 7 miesięcy, 2 tygodnie temu
  • Ocena: (4) (0)
Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1SilentiumPC Regnum RG1 Pure BlackSilentiumPC Regnum RG1 Pure Black130 zł
2SilentiumPC Regnum RG2 Pure BlackSilentiumPC Regnum RG2 Pure Black140 zł
3Zalman Z1Zalman Z1123 zł
4AeroCool PGS V2XAeroCool PGS V2X129 zł
5Zalman ZM-T4Zalman ZM-T4109 zł
TOP 5 Najtańszych Polecanych Obudów – Którą Warto Wybrać?

Obudowa komputerowa, to w pewnym sensie "zbroja" dla całego zestawu. Powinna zarówno się nieźle prezentować, jak i spełniać wymogi pozostałych podzespołów. Jeśli szukacie dobrej i niedrogiej obudowy zobaczcie propozycje, które dla Was przygotowaliśmy. 

Decydując się na samodzielne złożenie zestawu komputerowego, musimy pamiętać o jego obudowie. Z jednej strony powinna ładnie się prezentować, z kolejnej być funkcjonalna. Ważna jest też jakość wykonania, możliwości rozbudowy zestawy i kilka innych czynników. Przygotowaliśmy propozycje pięciu niedrogich i solidnych obudów dla Waszych komputerów stacjonarnych. Sprawdźcie ranking VideoTestów!

Miejsce I – SilentiumPC Regnum RG1 Pure Black

Na pierwszej pozycji SilentiumPC Regnum RG1 Pure Black. Nowoczesna dwukomorowa konstrukcja, pozwalająca na odizolowanie od siebie niektórych elementów, co pozwala na uzyskanie lepszego efektu chłodzenia całego zestawu. Obudowa wyposażona jest w panel z przyciskami zasilania i resetu, oraz złączami USB 3.0 – na górze przedniej części obudowy. Takie umiejscowienie pozwala na komfortową obsługę komputera. Całość wykonana jest prosto i elegancko w kolorze czarnym. Obudowa posiada wbudowany wentylator, a także zapewnia miejsce na maksymalnie 6 takich urządzeń. Znajdziemy tu również 7 miejsc na karty rozszerzeń i sporo miejsca na dyski lub napędy (2 zewnętrzne oraz 4 wewnętrzne). Obudowa stalowa, ważąca niespełna 4,5 kg.

SPRAWDŹ ILE KOSZTUJE ZWYCIĘZCA RANKINGU>>>

SilentiumPC Regnum RG1 Pure Black

Miejsce II – SilentiumPC Regnum RG2 Pure Black

Kolejny produkt od firmy SilentiumPC. Tym razem pora na model wyższy - SilentiumPC Regnum RG2 Pure Black. Przyznać trzeba, że obudowa niewiele różni się od swojej wcześniejszej wersji. Co prawda do standardów płyty głównej – ATX oraz microATX – dołożono Mini-ITX, jednak poza tym, najbardziej kluczową zmianą jest korekta designu i zainstalowanie drugiego wentylatora. Obudowa jest nieco bardziej futurystyczna – co można zaobserwować na przednim panelu. Delikatnie zmieniono też położenie panelu z przyciskami zasilania i resetu, oraz złączami USB 3.0. Teraz znajduje się one na froncie, nie zaś na górze obudowy. Jeśli więc chcemy umieścić komputer tak, by zabudować jego górną ścianę – to rozwiązanie będzie bardziej funkcjonalne.

SPRAWDŹ ILE KOSZTUJE TEN MODEL OD FIRMY SILENTIUMPC>>>

SilentiumPC Regnum RG2 Pure Black

Miejsce III – Zalman Z1

Na trzecim miejscu Zalman Z1. Kolejna niedroga obudowa, tym bardziej o masywniejszych kształtach. Obudowa pozwala na beznarzędziowe zamontowanie dysków oraz napędów. Wyposażona jest również w filtr antykurzowy i system aranżowania kabli – dzięki czemu unikniemy sporego nieładu po skompletowaniu zestawu komputerowego. Przyciski zasilania i resetu umieszczono na froncie, w środkowej części obudowy. Zalman Z1 oferuje ponadto panel ze złączami USB 3.0 i 2.0. Obudowa pozwala na instalację 2 wentylatorów, posiada 7 miejsc na karty rozszerzeń oraz 7 miejsc na dyski i napędy (2 zewnętrzne i 5 wewnętrznych). Niedroga, solidna i całkiem ładna obudowa.

ZALMAN Z1 - SOLIDNA I NIEDROGA OBUDOWA>>> 

Zalman Z1

Miejsce IV – AeroCool PGS V2X

Kolejna propozycja to AeroCool PGS V2X. Tym razem mamy do czynienia z obudową wykonaną z tworzywa sztucznego oraz stali SECC. Obudowa ma zainstalowany wentylator 92mm z tyłu, oraz umożliwia zamontowanie kolejnych – 80mm i 120mm. Posiada aż cztery miejsca na zewnętrzne dyski, a także trzy sloty na montaż dysków i napędów wewnętrznych. Przedni, wyglądający nowocześnie panel – posiada przyciski zasilania oraz resetu, jak również złącza USB 3.0 i USB 2.0. Długość karty graficznej, jaką możemy umieścić w tej obudowie, nie może przekroczyć wielkości 320mm. To ważna informacja, zważywszy na to, że poprzednie obudowy pozwalały na montaż karty o wielkości do 360mm. AeroCool PGS V2X, to zgrabna i niedroga propozycja.

OBUDOWA AEROCOOL PGS V2X - SPRAWDŹ CENĘ>>>

Aerocool PGS V2X

Miejsce V – Zalman ZM-T4

Na zakończenie drugi model firmy Zalman. Tym razem, to Zalman ZM-T4. Obudowa stalowa, z przestrzeniami zapewniającymi lepszy przepływ powietrza. W tym przypadku maksymalna długość karty graficznej wynosi 300mm. Obudowa nie należy do największych, a panel z przyciskami zasilania i resetu umieszczono na górze przedniej części obudowy. Zalman ZM-T4, oferuje ponadto złącza USB 3.0 i 2.0, a także zainstalowany wentylator tylni 92mm. Obudowę cechuje także zastosowanie wyjścia dla węży chłodzenia wodnego. Znajdziemy tu także cztery miejsca na karty rozszerzeń, oraz kolejne cztery na dyski lub napędy (1 zewnętrzne, 3 wewnętrzne). Tania, kompaktowa i solidnie wykonana obudowa.

KOMPAKTOWA OBUDOWA FIRMY ZALMAN>>>

Zalman ZM-T4

Podsumowanie

Jak widać bez problemu można znaleźć niedrogą i funkcjonalną obudowę do PC. Królem zestawienia został SilentiumPC, zajmując dwie pierwsze lokaty. Dwa produkty w rankingu ma także Zalman, a całość stawki uzupełnia propozycja od AeroCool. Pamiętajcie o tym, by przekalkulować jakie elementy będą dla Was najważniejsze przy kompletowaniu zestawu komputerowego – pod tym kątem dopiero wybierajcie odpowiednią obudowę.

Jest dostępny nowy ranking obudów komputera, który opublikowaliśmy 5 miesięcy, 1 tydzień temu. Kliknij w link poniżej i zobacz co warto kupić.
TOP 6 Obudów Komputerowych ze Szkłem Hartowanym do 300 zł
blog comments powered by Disqus
TOP 5 Najtańszych Polecanych Obudów – Którą Warto Wybrać?