PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
TOP 10 Niezawodnych pralko-suszarek

TOP 5 Tanich Procesorów do Budżetowych PC

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Intel G4400Intel G4400197 zł
2Intel G3930Intel G3930160 zł
3Intel G4560Intel G4560319 zł
4AMD A6-6400KAMD A6-6400K160 zł
5AMD FX-4320AMD FX-4320244 zł
TOP 5 Tanich Procesorów do Budżetowych PC

Wybieramy pięć dobrych, wydajnych - i co najważniejsze - niedrogich procesorów. Kto oferuje ciekawsze rozwiązania? Za ile kupimy niezły procesor do budżetowego PC? Jakie są mocne i słabe strony takich modeli? Sprawdźcie najnowszy ranking Videotestów! Prezentujemy najlepsze procesory, w niskiej cenie.

Pora na kolejny ranking. Tym razem przygotowaliśmy pięć propozycji niedrogich procesorów, które będą nadawały się do budżetowych komputerów stacjonarnych. W tym przypadku nie skupiliśmy się na ponadprzeciętnej wydajności i wykręcaniu potężnej mocy, przez wielordzeniowe urządzenia. Są to solidne podzespoły, które mają swoje ograniczenia – jednak kluczem do ich sukcesu jest cena. Stosunkowo tanie i mogące sprostać swoich zadaniom procesory, są tu bohaterem całej historii. Sprawdźcie pięć pozycji, które dla Was przygotowaliśmy.

Miejsce I – Intel G4400

Na pierwszym miejscu ląduje Intel G4400. Produkt z rodziny Intel Pentium, to dwurdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 3,3 GHz. Jego plusem jest zintegrowany układ graficzny Intel HD Graphics 510. System chłodzący, to również zaleta procesora Intel G4400. Ten model obsługuje pamięci DDR3 oraz DDR4, a gniazdo procesora to Socket 1151. Producent daje nam trzyletnią gwarancję. W swoim przedziale cenowym z pewnością godny polecenia. Myśląc o złożeniu budżetowego PC powinniśmy wziąć go pod uwagę.

Intel Pentium G4400

Miejsce II – Intel G3930

Druga lokata, to również dziecko Intela – tym razem Celeron. Intel G3930 jest dwurdzeniowym procesorem. Częstotliwość taktowania tego modelu wynosi 2,9 GHz. Gniazdo procesora – podobnie jak u poprzednika – Socket 1151. Kwestia zintegrowanego układu graficznego, również może pozytywnie zaskoczyć. Intel HD Graphics 610 pozwala cieszyć się z dobrej jakości odtwarzanych multimediów. Energooszczędność w przypadku Intel G3930, to również dodatkowy wpływ na wydajność tego modelu. Procesor ma niezłe chłodzenie, i trzyletnią gwarancję od producenta. Kolejny solidny i niedrogi produkt.

Intel Celeron G3930

Miejsce III – Intel G4560

Podium zamyka kolejny Intel. Tym razem pora na model Intel Pentium G4560. Wydajny i – jak na swoją cenę – mocny zawodnik. Częstotliwość taktowania dwurdzeniowego procesora, to 3,5 GHz. Wpływ na wydajność ma także podwojenie wątków, w stosunku do rdzeni fizycznych procesora, dzięki zastosowaniu technologii Hyper-Threading. Jeśli do tego modelu dobierzemy dobrą kartę graficzną – możemy wyciągnąć naprawdę niezłą jakość w wielu grach. Zintegrowany układ graficzny procesora, to Intel HD Graphics 610. Intel G4560, to również solidne chłodzenie i dobra jakość wykonania. W stosunku jakość do ceny? Ścisły top produktów.

Intel Pentium G4560

Miejsce IV – AMD A6-6400K

Tuż za podium znalazło się miejsce dla AMD A6-6400K. Dwurdzeniowy procesor, który oferuje nam częstotliwość taktowania 3,9 GHz – z możliwością uruchomienia trybu TURBO dającego 4,1 GHz. Procesor wyposażono w zintegrowany układ graficzny Radeon HD 8470D. Gniazdo procesora, to Socket FM2. Model AMD A6-6400K posiada odblokowany mnożnik, a także założone chłodzenie. Jeżeli szukamy mocnego procesora, który nie jest drogi, to warto bliżej przyjrzeć się właśnie tej propozycji. AMD, to nieco inne podejście do sprawy niż Intel, jednak to właśnie jego atut. Jakość i cena jak najbardziej na tak.

AMD A6-6400K

Miejsce V – AMD FX-4320

Na zakończenie kolejny AMD. Konkretnie AMD FX-4320. Procesor jest czterordzeniowy – co zapewnia nam naprawdę dobrą wydajność, a częstotliwość taktowania wynosi 4,0 GHz. Tryb TURBO zwiększa ten parametr do 4,2 GHz. Jeśli chodzi o gniazdo procesora – mamy tu do czynienia z Socket AM3+. Minusem procesora jest brak zintegrowanego układu graficznego. Sam AMD FX-4320, to bardzo ciekawy wybór w dobrej cenie. Jeśli wybierzemy do niego odpowiadające nam podzespoły – może stać się sercem niezłego PC, w przyzwoitej cenie.

AMD FX-4320

Podsumowanie

Trzy pierwsze miejsca w rankingu zajęły produkty firmy Intel. Kolejne dwa to już propozycje od AMD. Obie firmy oferują bardzo ciekawe modele budżetowych procesorów. W przypadku Intela dostajemy dobre chłodzenie i ciekawe rozwiązania zintegrowanych układów graficznych. Pozycje firmy AMD, to nieco mocniejsze procesory, które z dobrymi podzespołami będą mogły stworzyć solidny zestaw PC w niezłej cenie. Bez względu na podejście, każdy szukający budżetowego procesora, powinien znaleźć tu coś dla siebie.

blog comments powered by Disqus
TOP 5 Tanich Procesorów do Budżetowych PC