PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Tanie kamerki sportowe do 500 zł |TOP 7|

TOP 7 Słuchawek Nausznych do 100 zł

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Sennheiser HD 201Sennheiser HD 20168 zł
2Superlux HD681Superlux HD68189 zł
3Philips SHP2000Philips SHP200051 zł
4Philips SHP2500Philips SHP250066 zł
5Philips SHP1900Philips SHP190035 zł
6XX.Y Dynamic 10 HP-8810XX.Y Dynamic 10 HP-881099 zł
7Panasonic RP-HT161E-KPanasonic RP-HT161E-K33 zł
TOP 7 Słuchawek Nausznych do 100 zł

Wybieramy godne uwagi i niedrogie słuchawki nauszne. Przygotowaliśmy siedem propozycji niedrogich produktów, które kosztują mniej niż 100 złotych. Wśród nich znajdziecie całkiem solidne słuchawki, dobrze funkcjonujące w codziennym użytkowaniu.

Tanie i solidne słuchawki? Tak, to jest możliwe. Przygotowaliśmy siedem propozycji niedrogich słuchawek, których brzmienie nie spowoduje u Was bólu uszu, a wręcz przeciwnie. Oczywiście nie ma co od wymienionych modeli oczekiwać audiofilskich wrażeń, niemniej jednak – to solidne i niedrogie urządzenia nadające się do codziennego użytku.

Miejsce I - Sennheiser HD201

Słuchawki o zamkniętej konstrukcji Sennheiser HD201. Klasyczne, proste i gwarantujące dobry dźwięk. W przeciwieństwie do wielu tanich modeli – tu nie musimy obawiać się o płaskie brzmienie, bowiem niskie tony zostały potraktowane bardzo poważnie. Pasmo przenoszenia wynosi od 21 Hz do 18 kHz. Słuchawki wykonano tak, by zapewniały zarówno wygodę jak i stabilność. Duże nausznice pozwalają na czerpanie przyjemności z odsłuchu nawet przez kilka godzin. Plusem jest także solidny 3-metrowy przewód, zakończony złączem minijack. W swojej kategorii cenowej absolutny top.

Sennheiser HD201

Miejsce II - Superlux HD681

Superlux postawił na równowagę. Dlatego w modelu HD681 zarówno tony niskie, średnie jak i wysokie mają swoje momenty. Słuchawki posiadają szerokie pasmo przenoszenia – od 10 Hz do 30 kHz. Ich maksymalna czułość, to około 98 dB. Wartość mniejsza niż w Sennheiser jednak nadal przyzwoita. Lekki pałąk, który dostosowuje się do rozmiaru głowy, zapewnia wygodę nawet przy długich sesjach użytkowania. 2,5-metrowy kabel także należy pochwalić. Minusem może być słabe wygłuszenie otoczenia, a wykonanie gąbek w nausznikach również mogłoby być nieco trwalsze.

Superlux HD681

Miejsce III - Philips SHP2000

Klasyka gatunku. Proste i niedrogie słuchawki Philips SHP2000. Ich nausznice skonstruowano tak, by dobrze przykrywały całą powierzchnię uszu. Pałąk jest co prawda niezbyt miękki, ale za to na tyle szeroki i elastyczny, że nie czuć dyskomfortu w trakcie użytkowania. Choć model teoretycznie jest zamknięty – szumy z otoczenia mogły być nieco lepiej wytłumione. Brzmienie jak najbardziej na plus. Solidne środkowe i wysokie tony oraz niezłe brzmienie basu. 2-metrowy przewód wydaje się być wystarczający, chociaż kilka dodatkowych centymetrów czasem by się przydało. Sam kabel jest dość sztywny, co może wpłynąć na uszkodzenie przy złącza minijack po dłuższym czasie używania.

Philips SHP2000

Miejsce IV - PHILIPS SHP2500

Mocniejszy brat SHP2000, czyli Philips SHP2500. Konstrukcyjnie słuchawki są do siebie bardzo podobne. W tym przypadku dostajemy jednak o wiele dłuższy, aż 6-metrowy kabel. Czy aż taka długość jest potrzebna? W tym przypadku nadmiar przewodu może być nawet problemowy. Fajnym udogodnieniem jest z kolei regulator głośności umieszczony na kablu. Jakość dźwięku podobna jak u opisanego już wyżej modelu. Jest dobrze, z klasą i – jak na tą cenę – nie można mieć większych zastrzeżeń.

Philips SHP2500

Miejsce V - Philips SHP1900

Philips po raz trzeci. Słuchawki SHP1900, to jednak nieco inne podejście do sprawy. Kształt pałąka i nauszników nie jest taki, jak w modelach 2000 i 2500. Czy to plus? To już kwestia gustu. Nausznice – choć lekkie – wydają się być bardziej masywne. Pałąk z kolei daje poczucie komfortu i nie uciska głowy. Konstrukcja zamknięta zdaje się lepiej spełniać swoją rolę niż u SHP2000 i 2500. Pasmo przenoszenia wynosi od 22 Hz do 22 kHz. Brzmienie nie jest rewelacyjne, i raczej dość płasko oddaje basy. Na pierwszy plan wysuwają się tu tony średnie i niskie. Przewód ma 2 metry i długości i posiada takie same wady jak pozostałe Philipsy – dość wrażliwa na uszkodzenia mechaniczne końcówka przy minijacku.

Philips SHP1900

Miejsce VI - XX.Y Dynamic 10 HP-8810

W tym przypadku na pierwszy plan wysuwa się design. Słuchawki trochę chciałyby być namiastką beats by Dre, a trochę młodzieżowym rozwiązaniem z kolorowymi wstawkami (choć znajdziemy też wersje w jednolitym kolorze). Co jeszcze je wyróżnia? Możliwość bezprzewodowego słuchania muzyki. To z pewnością spory atut, na jednym ładowaniu działają do 12 godzin. Wygoda? Nie jest źle, chociaż przy dłuższym użyciu mogą zacząć uciskać na uszy i głowę. Słuchawki pozwalają na prowadzenie rozmów telefonicznych, mają także wbudowany wzmacniacz basu. Jeśli chodzi o brzmienie jest ono przyzwoite. W tej kategorii cenowej? Z pewnością rozwiązanie ciekawe i godne uwagi.

XX.Y Dynamic 10

Miejsce VII - Panasonic RP-HT161E-K

Najtańsze w całym zestawieniu słuchawki. Panasonic oferuje konstrukcję zbliżoną wyglądem do Philipsa SHP1900, jednak z mniej masywnymi nausznicami. Wygoda również jest podobna. 2-metrowy kabel jest całkiem solidny. Pasmo przenoszenia, to od 10 Hz do 27 kHz. Rewelacji nie ma, jednak za tą cenę? Jako słuchawki „awaryjne” bądź do odsłuchu muzyki w podróży – zdecydowanie na tak – z tym zastrzeżeniem, że nie wytłumiają zbyt dobrze.

Panasonic RP-HT161E-K

Podsumowanie

Jak widać można znaleźć przyzwoite słuchawki w niskiej cenie. Wszystkie trzy modele od Philipsa czy popularny Sennheiser – to dobrze znane i popularne na rynku modele. Nieco kolorytu wprowadza propozycja od XX.Y, która jest z pewnością ciekawostką w zestawieniu. Nie można zapominać o niezłych Superluxach, a i Panasonic to przyzwoity wybór w naprawdę budżetowym wydaniu.

blog comments powered by Disqus
TOP 7 Słuchawek Nausznych do 100 zł