PODPOWIEDZI:
Weekendowe Promocje na sprzęt RTV i AGD

Ranking Najciekawszych Projektorów 2017 Roku

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Hykker Vision 130Hykker Vision 130305 zł
2INFOCUS IN114VINFOCUS IN114V1489 zł
3BENQ W1050BENQ W10502599 zł
4EPSON EH-TW5650EPSON EH-TW56503950 zł
5OPTOMA UHD 550XOPTOMA UHD 550X9499 zł
6SONY VPL-VW260SONY VPL-VW26021760 zł
Ranking Najciekawszych Projektorów 2017 Roku

Rankingów i podsumowań ciąg dalszy. Dziś mam dla Was propozycje najciekawszych projektorów 2017 roku. Jednak tym razem nie będzie to ranking sprzedaży, bo zobaczylibyście w nim tylko najtańsze propozycje, którym daleko do jakiejkolwiek jakości, albo propozycje do biznesu i edukacji, więc nie byłoby za ciekawie. Będą to zatem najciekawsze propozycje do użytku domowego z różnych przedziałów cenowych.

Najtańszy Projektor - Hykker Vision 130

Tu już kolejny rok króluje projektor z Biedronki, czyli Hykker Vision 130. Charakteryzuje się niską rozdzielczością, niską jasnością, jak i niską ceną. Głównie to ostatnie powoduje, że jest tak chętnie kupowany, oraz to że jest w biedronce. Ten projektor ma złącze komputerowe VGA, HDMI oraz USB i wejście na kartę SD. Jednak co z tego, skoro rozdzielczość to 840x480 pikseli, jasność to 110 lumenów, a głośności pracy nawet nikt nie podaje, bo jest bardzo duża. Nie wspomnę o jakości kolorów, bo serio nie ma tu o czym mówić.

Hykker Vision 130

Czy polecam ten projektor? Myślę, że sprawdzi się jedynie do odtwarzania dzieciom bajek, do niczego więcej się nie nada. Dlaczego więc wybrałem ten, a nie jakiś inny sprzęt? Bo rzeczywiście jest najpopularniejszy; poza tym przepraszam, ale uważam że żaden projektor w cenie kilkuset złotych nie jest godny polecenia, jest to po prostu mniejsze zło.

Tak, możecie hejtować że nie każdego stać na drogi projektor, więc trzeba wybrać z tych tańszych. Odpowiem tak - nie każdego też stać na dom z basenem i Ci, których na to nie stać, po prostu sobie takich rzeczy nie kupują, a nie kopią rów pod płotem.

Najlepszy Projektor do 2000 zł - INFOCUS IN114V

W tym przedziale cenowym jeszcze nie znajdziecie projektora typowego do kina domowego, ale spokojnie można znaleźć ciekawy, uniwersalny sprzęt z przyzwoitą optykąjasnością lampy. Ja wybrałem INFOCUS IN114V. Jest to nieduże urządzenie z mocną lampą o jasności aż 3500 ANSI lumenów oraz rozdzielczością 1024x768. Nie jest to powalająca wartość, ale spokojnie można już na nim oglądać i obrazy z komputera, filmy, bajki, mecze, i pokazy zdjęć.

INFOCUS IN114V

Widać, że nie jest to projektor Full HD, ale jest dość przyzwoicie. Poza tym lampa pozwala na pracę nawet do 10000 godzin, a także ma wbudowany tryb szybkiego uruchamiania i studzenia, co jest przydatne przy szybkim przemieszczaniu się po prezentacji. Nada się i do domu, i do prac biurowych. Oferuje dużo złącz: HDMI, 2x VGA, złącze RCA, a poza tym wejścia audio, bo są tu również wbudowane nieduże głośniki. Cena projektora Infocus IN114V to mniej niż 1500 zł. Nie powinna zwalić z nóg.

Najtańsze i Najlepsze Projekotry Full HD - BENQ W1050

Ceny projektorów Full HD zaczynają się od trochę ponad 2000 zł. Wybrałem dla Was może nie najtańszy model, ale cenowo i tak niewiele odbiegający od założonej kwoty, a oferujący fajne parametry. BENQ W1050 to model, który ledwo miesiąc temu pojawił się na rynku i wywołał spore zamieszanie. W cenie 2599zł oferuje rozdzielczość 1920x1080 czyli natywne, rzeczywiste Full HD, dwa złącza HDMI, wejście VGA oraz wejście i wyjście audio.

Benq W1050

Jasność to 2200 ANSI lumenów, co wcale nie jest wysokim wynikiem, ale jest to świetny kompromis pomiędzy przyzwoitą mocą lampy dającą możliwość pracy nawet w dzień, a dobrą i mocną czernią.

Układ DLP pozwala na dobre odwzorowanie kolorów i bardzo wysokie pokrycie palety barw REC 709, bo aż w 96%. I to świadczy bardzo dobrze o jakości. Poza tym ten projektor jest łatwy w ustawieniu, sterowaniu, i - jak na projektory - bardzo ładnie wygląda.

Najlepszy Projektor Full HD - Epson EH-TW5650

I tu wbrew pozorom nie pojawi się żaden model z ceną z kosmosu, a również niedrogi projektor, tym razem od Epsona - EH-TW5650. Powinny tu się pojawić dwa urządzenia, bo jest również dostępny podobny i nieco tańszy model EH-TW5600, jednak to właśnie EH-TW5650 znacznie odstaje jakością od konkurencji w swoim przedziale cenowym. Testowałem, widziałem - projektor świeci bardzo dobrze. Jego rozdzielczość to 1920x1080, a jasność 2500 ANSI lumenów; pamiętajcie tylko, że jest to jasność wszystkich kolorów, a nie tylko białego. Kolory są dobre, mocne i bez problemu widoczne nawet w dzień. Układ LCD dobrze odwzorowuje naturalne barwy, przejścia tonalne oraz oferuje mocne kontrasty.

EPSON EH-TW5650

Poza tym Epson zrobił ogromny postęp w stosunku do starszego modelu podnosząc kontrast (nie tylko na papierku, rzeczywiście świeci lepiej), jasność i poprawiając jednocześnie kulturę pracy, bo działa on rzeczywiście cicho.

Projektor ma bardzo duże możliwości ustawienia, spory zakres zoom, nieduży Lens shift oraz korekcję trapezu w pionie i poziomie. Składając to wszystko w całość śmiało mogę powiedzieć, że była to najlepsza premiera w tym roku.

Najtańsze i Najlepsze 4K - Optoma UHD-550X

Optoma UHD-550X to pierwszy projektor na rynku, który oferuje natywną matrycę 4K w cenie poniżej 10 000zł, bo aktualny jego koszt to 9499zł. Oferuje on przyzwoitą jasność 2500 ANSI lumenów, dobrą czerń, niezłe możliwości ustawienia i nie aż tak spore gabaryty. Poza tym uważam, że całość jest naprawdę poprawnie i estetycznie wykonana. Ten projektor świeci bardzo przyjemnie dla oka -  mocno kontrastowo i z charakterem.

OPTOMA UHD-550X

Jednak jest jakieś ale - to urządzenie tak samo jak i inne niedrogie 4K, które właśnie pojawiają się na rynku, mimo że są kompatybilne z obrazami HDR, czyli z wysoką dynamiką tonalną, to niestety nie obsługują szerokiej palety barw.

Więc 4K mamy, HDR jest, ale takie sobie, a szerokiej palety kolorów nie ma. Mimo, że jest to projektor za okrągłą i niemałą sumę, to chcąc uzyskać ideał kina domowego jest to za mało.

Najlepsze 4K - Sony VPL-VW260 

Sony VPL-VW260 to nowość, która dopiero co ukazała się na rynku, ale jednocześnie kontynuacja świetnych projektorów 4K od Sony. Widziałem, testowałem i byłem zachwycony - pełne 4K, dobra jasność, bardzo wysoki naturalny kontrast oraz pełna zgodność z HDR10 i szeroka paleta barw to coś, czym może się pochwalić nasz projektor od Sony.

SONY VPL-VW260 

To wszystko robi niesamowite wrażenie. Wrażenie może zrobić również cena 26 000zł, ale po pierwsze mamy w tym projektorze wszystko, co najnowsze i najlepsze, a po drugie - co to dla Sony, to i tak jest ich najtańszy model 4K.

Podsumowanie

Warto zauważyć, że każdy z omówionych dziś projektorów jest w ciągłej sprzedaży, a większość to nowości. Nieważne więc czy szukacie czegoś teraz przed świętami lub zastanawiacie się nad zakupem projektora w późniejszym okresie, spokojnie możecie sugerować się powyższymi modelami. Na pewno przez dłuższy czas będą jeszcze dostępne w sprzedaży.

blog comments powered by Disqus
Ranking Najciekawszych Projektorów 2017 Roku