PODPOWIEDZI:
HIT Dnia - promocje w sklepie RTV Euro AGD

TOP 5 Suszarek do Ubrań - Ranking Przydatnych Urządzeń AGD

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Beko DPY8506GXB1Beko DPY8506GXB12649 zł
2Bosch WTW85461PLBosch WTW85461PL2398 zł
3Electrolux EW8H458BP PerfectCareElectrolux EW8H458BP PerfectCare2399 zł
4Electrolux EDP12074PDWElectrolux EDP12074PDW1429 zł
5Bosch WTG86400PLBosch WTG86400PL1599 zł
TOP 5 Suszarek do Ubrań - Ranking Przydatnych Urządzeń AGD

Nowoczesne suszarki do ubrań nie zużywają wiele energii i umożliwiają wygodny proces suszenia, oferując przy tym wiele funkcjonalnych programów. Elektryczna suszarka pozwoli zaoszczędzić dużo czasu i zapobiegnie gromadzeniu się wilgoci w mieszkaniu. Przedstawiamy ranking suszarek do ubrań o imponujących parametrach.

Jeżeli masz dość wieszania prania na składanej suszarce to zdecyduj się na zakup suszarki elektrycznej do ubrań. Polecamy szczególnie suszarkę do ubrań Bosch, Beko i Electrolux. Modele tych najpopularniejszych producentów możecie znaleźć już dzisiaj w rankingu najlepszych suszarek do ubrań.

Czy warto kupić suszarkę do ubrań?

Suszarki do ubrań może nie są kupowane tak często jak pralki, natomiast cieszą się one wbrew pozorom wieloma pozytywnymi opiniami. Są cenione przede wszystkim za wygodę, oszczędność czasu (zwłaszcza, gdy w domu są małe dzieci), prostą obsługę, energooszczędność, dużą liczbę programów, które możemy dostosować według własnych potrzeb oraz pozbycie się problemu dotyczącego gromadzenia się wilgoci od mokrych ubrań. Sprawdzą się również w niewielkich mieszkaniach, gdyż mogą być postawione na pralkach, nie musimy zatem rozwieszać ubrań. Ciekawym rozwiązaniem są także pralko-suszarki. Jeżeli nie wiecie jak kupić dobrą pralko-suszarkę, to zaglądnijcie do naszego poradnika, w którym wskazujemy najważniejsze parametry pralko-suszarek.

Miejsce I - Beko DPY8506GXB1

Beko DPY8506GXB1 to najdroższe urządzenie w naszym zestawieniu. Cena suszarki Beko jest wysoka, lecz w zamian oferuje nam wsad aż 8 kg, wyświetlacz LCD, 16 programów do wyboru, a także funkcję opóźnionego startu. Klasa energetyczna to A+++. Suszarka do ubrań cechuje się blokadą przed dziećmi, drzwiami o szerokości 38 cm (zmieścimy większe rzeczy typu koc), poziomem hałasu 65 dB oraz bębnem, który obraca się w dwóch kierunkach (ubrania nie są pogniecione) i jest oświetlony.

suszarka firmy BekoZastosowano różnego rodzaju wskaźniki, między innymi wskaźnik wymiany filtra. Dodatkowo, jej wymiary są kompaktowe.

Beko DPY8506GXB1 plusy i minusy:

+ Energooszczędność

+ Cicha praca

+ Duża ilość programów

+ Pojemność

- Wysoka cena

Miejsce II - Bosch WTW85461PL

Bosch WTW85461PL to stabilna i wydajna suszarka kondensacyjna z systemem suszenia pompą cieplną. Charakteryzuje się załadunkiem 9 kg, klasą energetyczną A++ oraz czujnikiem wilgotności ubrań (samodzielnie dobierze czas suszenia). To świetne rozwiązanie dla dużej rodziny.

suszarka BoschZnajdziemy również funkcję minimalizującą zagniecenia, programator czasu pracy i wiele programów, w tym specjalny do wełny czy koszul. Sprzęt możemy zamontować na pralce (za pomocą łącznika), co znacznie zaoszczędzi miejsce.

Bosch WTW85461PLplusy i minusy:

+ Oświetlenie LED wewnątrz bębna

+ Czujnik wilgotności

+ Załadunek

+ Ochrona przed zagnieceniami

- Ciężko doszukać się minusów, jedynie szkoda, że klasa energetyczna to nie A+++, tak jak ma to miejsce w zwycięskim modelu

Miejsce III - Electrolux EW8H458BP PerfectCare

EW8H458BP PerfectCareod firmy Electrolux, to bardzo wydajny model suszarki do ubrań z zabezpieczeniem w postaci blokady w przypadku przedwczesnego otwarcia drzwi. Ponadto, wsad to 8 kg, po zakończonej pracy usłyszymy dźwięk, a także zostaniemy poinformowani o konieczności wyczyszczenia filtra.

suszarka Electrolux EW8H458BP PerfectCarePrezentuje się stylowo, a ekran zapewnia dodatkowy komfort użytkowania.

Electrolux EW8H458BP PerfectCareplusy i minusy:

+ Jakość wykonania

+ Efektywność

+ Powiadomienie o konieczności wyczyszczenia filtra

- Brak płynnej regulacji temperatury

Miejsce IV - Electrolux EDP12074PDW

Suszarka do ubrań Electrolux tonajtańszy model w rankingu. Załadunek jest nieco mniejszy, wynosi 7 kg. Z wyglądu, prezentuje się dosyć prosto. Co ciekawe, urządzenie umożliwia zmianę kierunku otwierania drzwi, dzięki czemu nie jesteśmy ograniczeni w postawieniu jej w miejscu, w którym nam pasuje.

suszarka do ubrań ElectroluxSuszarkę wyposażono w funkcję opóźnionego startu pracy, czujnik wilgotności i system zmniejszający zagniecenia.

Electrolux EDP12074PDWplusy i minusy:

+ Pozytywny stosunek jakości do ceny

+ Możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi

- Zużywa więcej energii

- Nieraz nie dosusza pewnych ubrań

Miejsce V - Bosch WTG86400PL

Suszarka do ubrań Bosch została wyposażona w specjalny program, stworzony z myślą o alergikach, duży wyświetlacz LED oraz konstrukcję, która redukuje wibracje podczas suszenia. Klasa energetyczna B, natomiast pojemność to 8 kg.

atrakcyjna cenowo suszarkaBosch WTG86400PL plusy i minusy:

+ Atrakcyjny wygląd i cena

+ Program antyalergiczny

+ Szybkość suszenia

- Mocne nagrzewanie pomieszczenia, w którym się znajduje (w okresie zimowym to jednak plus :))

Podsumowanie

W zestawieniu znalazło się trzech wiodących producentów: Beko, Bosch i Electrolux. Zwycięski model wyróżnia się pojemnością 8 kg, niskim zużyciem energii oraz niebywałą funkcjonalnością. Miejsce drugie należy do suszarki kondensacyjnej z czujnikiem wilgotności. Pozycję trzecią zajmuje solidnie wykonana suszarka Electrolux z wyświetlaczem. Kolejny model może pochwalić się niską ceną i funkcją opóźnionego startu. Ranking zamyka suszarka do ubrań stworzona z myślą o alergikach.

Bądź z nami na bieżąco! Niebawem znajdziecie poradnik, w którym podpowiemy jak kupić suszarkę do ubrań, wskazując najważniejsze parametry.

blog comments powered by Disqus
TOP 5 Suszarek do Ubrań - Ranking Przydatnych Urządzeń AGD