PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Jakie urządzenie wielofunkcyjne do 300 zł? |TOP 5|

TOP 7 Urządzeń Wielofunkcyjnych – Kopiuj, Drukuj, Skanuj!

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1HP DeskJet Ink Advantage 4535HP DeskJet Ink Advantage 4535339 zł
2Brother InkBenefit DCP-J105Brother InkBenefit DCP-J105524 zł
3Brother InkBenefit DCP-J100Brother InkBenefit DCP-J100451 zł
4Brother DCP-J562DWBrother DCP-J562DW495 zł
5HP OfficeJet Pro 8710HP OfficeJet Pro 8710497 zł
6Samsung Xpress SL-M2070WSamsung Xpress SL-M2070W529 zł
7Epson Expression Premium XP-630Epson Expression Premium XP-630419 zł
TOP 7 Urządzeń Wielofunkcyjnych – Kopiuj, Drukuj, Skanuj!

Drukarka, kopiarka, skaner? A może wszystko w jednym? Wybraliśmy najlepsze urządzenia wielofunkcyjne dostępne na rynku. Jeśli szukacie odpowiedniego modelu do domu lub do biura, to koniecznie sprawdźcie ranking urządzeń wielofunkcyjnych. Taki sprzęt z pewnością ułatwi pracę i pozwoli zaoszczędzić pieniądze oraz miejsce, które trzeba wygospodarować na kilka oddzielnych urządzeń.

Obecnie nie musimy posiadać już osobno drukarki, skanera czy kopiarki. Wszystkie ich funkcje z powodzeniem spełni jedno urządzenie wielofunkcyjne. Jak często w takich przypadkach bywa, jeśli robi się dużo rzeczy jednocześnie, nie zawsze wychodzi to dobrze. Jeśli więc zastanawiacie się jaki produkt wybrać, to przygotowaliśmy dla Was listę siedmiu niezawodnych urządzeń wielofunkcyjnych, które tworzą wartościowy ranking urządzeń wielofunkcyjnych.

Jakie urządzenie wielofunkcyjne wybrać?

Wybór odpowiedniego modelu zależy od kilku aspektów. Musimy zadać sobie pytanie czy sprzęt potrzebny nam jest do domu czy biura. Zapewne wyboru dokonamy między urządzeniem laserowym, a atramentowym – także warto poznać wady i zalety każdej z tych opcji. Zwróćmy również uwagę na dodatkowe funkcje takie jak np. łączność bezprzewodowa. Zanim podejmiecie decyzję przeczytajcie jak wybrać urządzenie wielofunkcyjne.

Miejsce I - HP DeskJet Ink Advantage 4535

Za najlepsze urządzenie wielofunkcyjne uznaliśmy HP DeskJet Ink Advantage 4535. Niewielkich rozmiarów sprzęt pozwala na skanowanie, kopiowanie i drukowanie wysokiej jakości. Ten model jest urządzeniem atramentowym. Dzięki portowi USB oraz łączności Wi-Fi, możemy skutecznie pracować z dokumentami umieszczonymi na smartfonie lub zewnętrznym nośniku pamięci.

Zarządzanie urządzeniem z poziomu komputera, tabletu czy telefonu jest proste i funkcjonalne. HP jest na tyle kompaktowe, że świetnie sprawdzi się zarówno w domu jak i w biurze. Tanie w eksploatacji i gwarantujące wysoką jakość wydruku urządzenie.

HP DeskJet Ink Advantage 4535

HP DeskJet Ink Advantage 4535 plusy i minusy:

+ Cena

+ Jakość wydruku

+ Szybkość pracy

+ Opcja dwustronnego drukowania

+ Prosty interfejs

- Głośność

Miejsce II - Brother InkBenefit DCP-J105

Firma Brother jest mocnym graczem na rynku urządzeń wielofunkcyjnych. Na drugim miejscu model InkBenefit DCP-J105. To również atramentowe urządzenie, które stworzono z myślą o domu i małych biurowych pracach. W tym przypadku także możemy pochwalić wydajność oraz możliwości połączenia bezprzewodowego i za pomocą złącza USB.

Brother DCP-J105

Brother InkBenefit DCP-J105 plusy i minusy:

+ Wydajność

+ Prosty i intuicyjny interfejs

- Jakość wydruku przy dużej rozdzielczości

- Cena

Miejsce III - Brother InkBenefit DCP-J100

Kolejny ciekawy sprzęt Brother w zestawieniu. Jeśli chodzi o możliwości wydruku czy kopiowania – otrzymujemy praktycznie kopię opisanego wyżej urządzenia. Nadal jest wydajnie i pracujemy modelem atramentowym. Jest tu jednak jeden dość istotny minus – brak łączności bezprzewodowej. Jeśli cenimy sobie takie rozwiązanie, w tym przypadku będziemy rozczarowani.

Brother DCP-J100

Brother InkBenefit DCP-J100 plusy i minusy:

+ Wydajność

+ Prosty i intuicyjny interfejs

- Jakość wydruku przy dużej rozdzielczości

- Brak łączności bezprzewodowej

Miejsce IV - Brother DCP-J562DW

Brother po raz trzeci. W przypadku urządzenia wielofunkcyjnego Brother DCP-J562DW wracamy do rozwiązań z łącznością bezprzewodową. Posiada on automatyczną funkcję dwustronnego druku, a także funkcjonalny dotykowy wyświetlacz o przekątnej blisko 7cm. Dostępne na rynku modele mają domyślnie menu w języku angielskim, co jednak nie powinno zbytnio utrudniać pracy. Jak przystało na produkty tego producenta – wydajność i niskie koszty eksploatacji są ogromną zaletą.

Brother DCP-J562DW

Brother DCP-J562DW plusy i minusy:

+ Wydajność

+ Jakość wydruku

+ Szybkość pracy

+ Funkcja dwustronnego drukowania

- Średniej jakości wykonanie tacki i podajnika do papieru

Miejsce V - HP OfficeJet Pro 8710

Drugi w zestawieniu produkt firmy HP. W tym przypadku mamy do czynienia z nieco większym urządzeniem, które powinno sprawdzić się przede wszystkim w biurach. Poza funkcją drukarki, skanera i kopiarki – OfficeJet Pro 8710 posiada również funkcję faksu. Łączność bezprzewodowa oraz automatyczny druk dwustronny, to również atuty tego sprzętu.

HP OfficeJet Pro 8710

HP OfficeJet Pro 8710 plusy i minusy:

+ Funkcja faksu

+ Automatyczny druk dwustronny

+ Kabel USB oraz telefoniczny w zestawie

- Duży rozmiar urządzenia

Miejsce VI - Samsung Xpress SL-M2070W

Czas na laserowe urządzenie wielofunkcyjne Samsung Xpress SL-M2070W. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na spore możliwości sterowania urządzeniem za pomocą smartfona czy komputera. Samsung także wyposażył swój produkt w funkcję faksu, a do tego zwolennikom oszczędnego drukowania spodoba się tryb Easy Eco. Jeśli chodzi o możliwość dwustronnego druku – możemy ustawić ją ręcznie.

Samsung Xpress SL-M2070W

Samsung Xpress SL-M2070W plusy i minusy:

+ Tryb Easy Eco

+ Funkcja faksu

+ Jakość wydruku

- Cena

Miejsce VII - Epson Expression Premium XP-630

Na koniec Epson Expression Premium XP-630. Kolejne urządzenie nadające się do domu jak i biura. Wracamy tu do rozwiązania atramentowego. Znajdziemy tu zarówno funkcję automatycznego druku dwustronnego, jak i czytnik kart pamięci, łączność bezprzewodową Wi-Fi czy USB. Jakość wydruku na dobrym poziomie.

Epson Expression Premium XP-630

Epson Expression Premium XP-630 plusy i minusy:

+ Czytnik kart pamięci

+ Automatyczny druk dwustronny

- Średnia wydajność

Podsumowanie rankingu urządzeń wielofunkcyjnych

Za najlepsze urządzenie wielofunkcyjne uznaliśmy propozycję od HP, które posiada również drugi produkt w rankingu. Trzy pozycje zajął Brother, a stawkę uzupełnia niezły Epson oraz jedyne laserowe rozwiązanie – od firmy Samsung.

blog comments powered by Disqus
TOP 7 Urządzeń Wielofunkcyjnych – Kopiuj, Drukuj, Skanuj!