PODPOWIEDZI:

TOP 10 Klawiatur Mechanicznych Dla Graczy

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Corsair K95 Platinum Cherry MX Speed RGBCorsair K95 Platinum Cherry MX Speed RGB769 zł
2Corsair Gaming K70 RGB Rapidfire Cherry MX SpeedCorsair Gaming K70 RGB Rapidfire Cherry MX Speed645.53 zł
3Cooler Master MasterKeys Pro LCooler Master MasterKeys Pro L699 zł
4Razer BlackWidow Chroma V2 Green SwitchRazer BlackWidow Chroma V2 Green Switch627 zł
5Corsair K70 Lux Red LED Cherry MX RedCorsair K70 Lux Red LED Cherry MX Red479 zł
6Gigabyte Aours K7 Cherry MX RedGigabyte Aours K7 Cherry MX Red487.39 zł
7HyperX Alloy FPSHyperX Alloy FPS399 zł
8HyperX Alloy Elite RGBHyperX Alloy Elite RGB549 zł
9Logitech G910 Orion Spectrum Romer-GLogitech G910 Orion Spectrum Romer-G659 zł
10Sharkoon Skiller Mech SGK1 Kalih RedSharkoon Skiller Mech SGK1 Kalih Red279 zł
TOP 10 Klawiatur Mechanicznych Dla Graczy

W tym rankingu znajdziecie TOP 10 klawiatur mechanicznych dla graczy! Ostrzegamy, że uzależniają od pierwszego kliknięcia!

Wybierając TOP 10 klawiatur mechanicznych dla graczy braliśmy głównie pod uwagę jakość przełączników, ergonomię i dodatkowe funkcjonalności, które przydają się podczas komputerowych batalii. Nie będziemy więc mówić o Anti-ghostingu czy N-Key rollover, bo te opcje znalazły już swą drogę do niższych segmentów, więc i w tym prestiżowym stały się standardem. Przyjrzymy się za to stylistyce, jakości wykonania i dołączonego oprogramowania.

Najtańsze klawiatury mechaniczne do 200 zł

Jeżeli poniższe propozycje przekraczają Wasz budżet, to mamy dla Was ciekawy poradnik z filmikiem. Chodzi konkretnie o tanie klawiatury mechaniczne do 200 zł na przykładzie testu mechaników Sharkoon, które oferują kilka typów przełączników Kailh. Koniecznie zajrzyjcie tam, jeśli poszukujecie taniej opcji z optymalnym stosunkiem ceny do jakości.

Corsair K95 Platinum Cherry MX Speed RGB

Zaczynamy od Corsair K95 Platinum Cherry MX Speed RGB, która zdecydowanie góruje nad innymi, zarówno w cenie, jak i jakości wykonania. Wygodne przyciski multimedialne, dodatkowa kolumna na makra, szybkie przełączniki mechaniczne z momentem aktywacji na poziomie 1,2 mm, czy wreszcie ergonomiczna podkładka pod nadgarstki, to i jeszcze więcej znajdziecie w prestiżowej klawiaturze od Corsair.

TOP 10 klawiatur mechanicznych dla graczy - Corsair K95 Platinum Cherry MX Speed RGB

Nie zabrakło huba USB, czy specjalnej rolki do audio, a to wszystko zamknięte w bardzo solidniej obudowie, opartej o aluminiową ramę. W tej beczce miodu znalazła się jednak łyżka dziegciu w postaci aplikacji do obsługi K95, która na Windowsie jest dość mało zaawansowana, a na OS X nie wydano jej wcale.Tak czy inaczej, jeżeli chodzi o przemyślenie konstrukcji i ogólną jakość rozgrywki, którą czerpać będziecie z linearnych przełączników, nie ma dla niej na dziś konkurencji.

Corsair K95 Platinum Cherry MX Speed RGB plusy i minusy:

+ Szybkie przełączniki

+ Dodatkowe klawisze na własne makra

+ Solidna rama

- Mało rozbudowana aplikacja

- Brak aplikacji pod OS X

Corsair Gaming K70 RGB Rapidfire Cherry MX Speed

Już na pierwszy rzut oka widać, że Corsair Gaming K70 RGB Rapidfire to młodsza siostra K95, jako że wyposażono ją także w przełączniki Cherry MX Speed. Mamy więc szybką aktywację i linearną charakterystykę bez słyszalnego kliku, co wielu z Was przypadnie do gustów.

TOP 10 klawiatur mechanicznych dla graczy - Corsair Gaming K70 RGB Rapidfire

Zrezygnowano jednak z dodatkowej sekcji na makra i generalnie trochę uproszczono stylistkę, tworząc nieco "surowszy" produkt. Pozostała za to rolka do audio i wygodna podpórka pod nadgarstki, a to wszystko w znacznie korzystniejszej cenie.

Corsair Gaming K70 RGB Rapidfire plusy i minusy:

+ Szybkie przełączniki

+ Wygodna podkładka pod nadgarstki

+ Cena

- Brak klawiszy do własnych bindów

Cooler Master Masterkeys Pro L RGB Cherry MX Red

Cooler Master Masterkeys Pro L RGB jest klawiaturą mechaniczną przeznaczoną dla osób, które cenią sobie minimalizm. W konstrukcji zastosowano przełączniki Cherry MX Red, więc nie mamy tutaj żadnych chińskich kombinacji, co pewnie dla wielu z Was jest ważne.

TOP 10 klawiatur mechanicznych dla graczy - Cooler Master Masterkeys Pro L RGB

Na plus zaliczam także odpinany kabel oraz dobrze zrealizowane podświetlenie, które przebija się przez, jak i między klawiszami. To wszystko trafiło do wzmocnionej aluminium konstrukcji, która oprze się nawet najbardziej uzasadnionej frustracji. Jedyne, czego mi osobiście brakuje, to podkładki pod nadgarstki, jednak nie każdy z niej przecież korzysta (moja kurzy się na szafie).

Cooler Master Masterkeys Pro L RGB plusy i minusy:

+ Opcja szybkiego przejścia podświetlenia z trybu gamingowego na stonowany, biurowy

+ Solidne wykonanie ramy

+ Neutralna, minimalistyczna stylistyka

- Brak podkładki pod nadgarstki

- Brak dodatkowych klawiszy na bindy

Razer BlackWidow Chroma V2 Green Switch

Razer BlackWidow Chroma V2 Green Switch to klawiatura, która zdecydowanie mierzy w prestiżowego użytkownika. Mamy więc dla wielu zaporową cenę, ale w parze idzie z nią wysoka jakość wykonania, możliwość zapisania profilu klawiatury w sieci, porty USB i audio, czy dodatkowy rząd klawiszy na własne makra.

TOP 10 klawiatur mechanicznych dla graczy - Razer BlackWidow Chroma V2 Green Switch

W zestawie znalazła się także podkładka pod nadgarstki, która odciąży Was przy długich sesjach. Na plus należy też wspomnieć o dobrze zaprojektowanym i rozbudowanym oprogramowaniu Razer Synapse, którym dopasujecie każdy aspekt użytkowania klawiatury. Chroma nie byłaby Chromą bez pełnego RGB, które Razer podniósł do zupełnie innego wymiaru w świecie sprzętu gamingowego.

Razer BlackWidow Chroma V2 Green Switch plusy i minusy:

+ Możliwość zapisania profili w chmurze

+ Rozbudowany menadżer makr

+ Wysoka jakość wykonania i spasowania elementów

- Błyszczące, plastikowe wstawki

- Mało sensownie rozmieszczone porty USB i audio (z boku)

Corsair K70 Lux Red LED Cherry MX Red

Corsair K70 Lux Red LED Cherry MX Red to ciekawy mechanik, który we wzornictwie nawiązuje do motywów industrialnych. Na płycie znalazło się szczotkowane aluminium, a spację pokrył motyw znany ze stalowych schodów. Jak już pewnie wywnioskowaliście z nazwy, na pokładzie znalazły się przełączniki Cherry MX Red, ale tym razem zabrakło RGB, więc podświetlić możecie je tylko na czerwono.

TOP 10 klawiatur mechanicznych dla graczy - Corsair K70 Lux Red LED CHerry MX Red

Mamy jednak znaną z wyższego modelu od Corsair podkładkę pod nadgarstki i podwójny hub USB, więc wyrzeczenie się różnorodności kolorów dla wielu okaże się praktycznie bezbolesne, biorąc pod uwagę fakt, że WSAD można od reszty klawiatury odróżnić dodatkowymi nakładkami, które producent dołączył do zestawu.

Corsair K70 Lux Red LED Cherry MX Red plusy i minusy:

+ Wysoka jakość wykonania

+ Wygodna podkładka pod nadgarstki

- Słabe podświetlenie

- Brak RGB

Gigabyte Aours K7 Cherry MX Red

Gigabyte Aorus K7 Cherry MX Red jest mechanikiem, który pomimo debiutu jego producenta w wyższym segmencie, jest konstrukcją bardzo udaną i przemyślaną. Największym plusem jest dla mnie zastosowanie specyficznego mechanizmu do regulacji kąta nachylenia klawiatury, który pozwala na idealne dostosowanie go do własnych potrzeb.

TOP 10 klawiatur mechanicznych dla graczy - Gigabyte Aorus K7 Cherry MX Red

Dwa zębate kółka, którymi obniżamy, bądź podnosimy zamontowane z tyłu nóżki, skradł moje serce praktycznie z miejsca. Gigabyte nie zapomniał o pełnym RGB oraz zestawie ośmiu dodatkowych key-capów, które dobrze komponują się z pomarańczową obwolutą, biegnącą wzdłuż krawędzi aluminiowej płyty. Oprogramowanie Aorus Engine nie powala możliwościami konfiguracji, ale obsłuży także siostrzaną M3, czyli myszkę dla graczy.

Gigabyte Aorus K7 Cherry MX Red plusy i minusy:

+ Świetna stylistyka

+ Stopniowy mechanizm podnoszenia kąta nachylenia

- Słabe oprogramowanie

- Brak dodatkowych klawiszy na makra

HyperX Alloy FPS Cherry MX Red

HyperX Alloy FPS Cherry MX Red to następna klawiatura mechaniczna w naszym rankingu, która zdobyła serca wielu graczy na całym świecie przede wszystkim dzięki świetnym przełącznikom. W zestawie znalazły się także dodatkowe, czerwone key-capy oraz pokrowiec z materiału, w którym wygodnie i bezpiecznie przetransportujemy klawiaturę.

TOP 10 klawiatur mechanicznych dla graczy - HyperX Alloy FPS Cherry MX Red

Nie zapomniano także o odpinanym kablu USB, by jeszcze bardziej ułatwić przeprowadzkę, więc widać, że HyperX widział swój produkt w rękach profesjonalistów, którzy potrzebują się na trening przemieścić do gaming house, a na zawody zapakować w trasę. Nowa odsłona tego mechanika, która swoją premierę miała na targach CES 2018, wyposażona została w pełne podświetlenie RGB, jednak tutaj w opcji mamy jedynie czerwień. Nie zmienia to jednak faktu, że konstrukcja ze stalową ramą jest wytrzymała i godna polecenia.

HyperX Alloy FPS Cherry MX Red plusy i minusy:

+ Wysoka jakość wykonania

+ Sporo dodatków w zestawie

+ Odłączany kabel

+ Stosunkowo kompaktowa

- Brak RGB

HyperX Alloy Elite RGB Cherry MX Red

HyperX Alloy Elite RGB Cherry MX Red to jedna z ciekawszych pozycji na targach CES 2018, przynajmniej z perspektywy zapalonych graczy. Udana konstrukcja sprzed lat doczekała się rozbudowy o pełne podświetlenie RGB, rolkę do regulacji głośności, czy ergonomiczną podkładkę pod nadgarstki. Wersja Elite jest więc blisko ideału, a na pewno rzut beretem od Corsair K70 Lux, która okupuje wyższą pozycję w naszym rankingu.

TOP 10 klawiatur mechanicznych dla graczy - HyperX Alloy Elite RGB Cherry MX Red

Jak już pewnie wiecie, ta edycja wyposażona została w przełączniki Cherry MX Red, po które najczęściej sięgają gracze. Nie zapomniano także o wytrzymałej, stalowej ramie i dość udanej aplikacji HyperX NGenuity, która pozwoli zarządzać funkcjami klawiatury, w tym nowatorskim podświetleniem pasa oddzielającego klawisze multimedialne. W opcji mamy także zapisanie trzech profili ustawień w pamięci klawiatury. Klawiatura na rynku pojawi się w okolicach maja, ale w sklepach możecie znaleźć jej poprzedniczkę, która po prostu nie posiada RGB.

HyperX Alloy Elite RGB Cherry MX Red plusy i minusy:

+ Świetna jakość wykonania

+ Pełne RGB

+ Dodatkowe key-capy

+ Wygodna podstawka pod nadgarstki

- Brak dodatkowych klawiszy do makr

Logitech G910 Orion Spectrum Romer-G

Logitech G910 Orion Spectrum to klawiatura z nieco innej bajki, jako że zastosowano w niej przełączniki Romer-G, które mają być cichsze i wytrzymalsze od ich "wiśniowych" pobratymców. Oprócz tego mamy zdecydowanie więcej dodatkowych przycisków na makra, rolkę do głośności i zestaw skrótów multimedialnych.

TOP 10 klawiatur mechanicznych dla graczy - Logitech G910 Orion Spectrum

Największym bajerem wprowadzonym przez Logitech jest specjalny dok na telefon o nazwie ARX. Po zainstalowaniu specjalnej aplikacji na telefonie jesteśmy w stanie dzięki niemu obserwować statystyki gry, w którą gramy. Co prawda implementacja tej technologii nie jest jeszcze szeroka i traktuje to raczej jako ciekawostkę, jednak w The Division już funkcjonuje. W konstrukcji nie zapomniano o pełnym RGB z możliwością dopasowania kolorów poszczególnych klawiszy oraz ergonomicznej podkładce pod nadgarstki.

Logitech G910 Orion Spectrum Romer-G plusy i minusy:

+ Wytrzymała konstrukcja

+ 9 dodatkowych przycisków do makr

+ Wygodne klawisze dedykowane mulimediom

- ARX nie jest zbyt popularny wśród deweloperów gier

- Wielu woli przełączniki od Cherry

Sharkoon Skiller Mech SGK1 Kalih Red

Sharkoon Skiller Mech SGK1 Kalih Red to dość budżetowa klawiatura mechaniczna, a objawia się to między innymi zastosowaniem przełączników od Kalih, które są swojego rodzaju klonami Cherry MX. Oprócz tego podświetlenie dostępne jest tylko w kolorze białym, a więc podobnie jak przy wyżej wymienionym mechaniku od HyperX, jesteśmy na nie skazani, choć jego neutralność nie powinna zaburzyć nikomu ogólnej kolorystyki stanowiska.

TOP 10 klawiatur mechanicznych dla graczy - Sharkoon Skiller Mech SGK1 Kalih Red

Sharkoon odpuścił także oprogramowanie, więc wszelkie skróty klawiszowe ustawiamy z poziomu klawiatury, a zapisać je możemy do pięciu profili, które zapamiętywane są w pamięci wewnętrznej. Warto wspomnieć, że jest to już produkt z segmentu budżetowego, a wciąż posiada N-Key rollover czy wygodne klawisze multimedialne, okraszone dość zadziorną stylistyką.

Sharkoon Skiller Mech SGK1 Kalih Red plusy i minusy:

+ Solidne wykonanie z aluminiową ramą

+ Wygodna podkładka pod nadgarstki

+ Korzystna cena

- Brak oprogramowania

- Jeden kolor podświetlenia

TOP 10 klawiatur mechanicznych dla graczy - nie daj się zwieść na manowce!

TOP 10 klawiatur mechanicznych dla graczy ma na celu przede wszystkim uchronić Was przed mało sensownymi zakupami, jako że na rynku jest masa niedopracowanych modeli, które wciąż mocno trzymają cenę, bo sprzedawcy liczą, że uda im się uniknąć strat, żerując trochę na niewiedzy konsumenta.

Rynek klawiatur mechanicznych dla graczy zmienia się właściwie z roku na rok, a konkurencja jest zaciekła, więc nietrudno zgadnąć, że modelom z 2014, czy 2015 roku sporo będzie brakować do nowości. Jest to też stosunkowo nowy rozdział dla wielu producentów sprzętu gamingowego, którzy wypływają ze swoimi konstrukcjami na wcześniej mało znane wody, czego przykładem jest choćby Gigabyte ze swoim K7, który testowaliśmy. Nie ujmuje im to jednak jakości wykonania, czy ogólnego przemyślenia produktu, bo w tym segmencie ciężko znaleźć prawdziwych weteranów, takich jak IBM, którego modele z ubiegłego wieku wciąż cieszą się wielkim uznaniem. Generalnie, granie na mechanicznej klawiaturze nie pozwoli Wam raczej wrócić na membranę, bo jest za przyjemne, więc pamiętajcie, że nie będzie już odwrotu.

blog comments powered by Disqus
TOP 10 Klawiatur Mechanicznych Dla Graczy
Autor: Paweł Rudy