PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Czy warto kupić HTC Desire 19+? Test i recenzja

TOP 7 Płyt Indukcyjnych - Szybkie i Bezpieczne Gotowanie

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Bosch PVS651FC1EBosch PVS651FC1E1577 zł
2Electrolux EHH16340FKElectrolux EHH16340FK1069 zł
3Bosch PIE631FB1EBosch PIE631FB1E1299 zł
4Whirlpool ACM 808 BA SWhirlpool ACM 808 BA S1304 zł
5Samsung NZ64H57479KSamsung NZ64H57479K1699 zł
6Whirlpool ACM 816 BAWhirlpool ACM 816 BA1150 zł
7Electrolux EHI6340FOKElectrolux EHI6340FOK1298 zł
TOP 7 Płyt Indukcyjnych - Szybkie i Bezpieczne Gotowanie

Gotowanie na płycie indukcyjnej to nowoczesny sposób szybkiego i bezpiecznego przyrządzania potraw. Płyta indukcyjna może być do zabudowy, mieć różne kształty czy wymiary. Zyskała wiele pozytywnych opinii ze względu na niskie zużycie energii. Ceny płyt indukcyjnych są przystępne w porównaniu do oferowanych funkcji, o czym dowiecie się w rankingu TOP 7 płyt indukcyjnych.

Wbrew obawom, podłączenie płyty indukcyjnej nie należy do skomplikowanych zadań. Na rynku znajdziemy płyty indukcyjne wolnostojące i do zabudowy. Wymiary płyt indukcyjnych są przeróżne, podobnie jak ilość palników czy oferowane możliwości. Jest w czym wybierać, biorąc pod uwagę także znanych producentów, na przykład Electrolux. Plusy i minusy poszczególnych modeli możecie poznać w dzisiejszym rankingu płyt indukcyjnych.

Jaką płytę indukcyjną kupić?

Stojąc przed wyborem dobrej płyty indukcyjnej możemy mieć nie lada problem. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu płyty indukcyjnej? Z pewnością jeden z ważniejszych elementów to wykonanie płyty, moc, zastosowane technologie czy też ilość pól grzejnych. Więcej istotnych parametrów znajdziecie w naszym poradniku -jak kupić płytę indukcyjną.

Miejsce I - Bosch PVS651FC1E

Płyta indukcyjna Bosch charakteryzuje się sterowaniem elektronicznym (dotykowym), funkcją umożliwiającą łączenie dwóch pól (zyskuje zatem jedno większe), timerem oraz wyłącznikiem bezpieczeństwa. To płyta indukcyjna czteropalnikowa o mocy całkowitej 6900 W. Po skończonej pracy usłyszymy sygnał dźwiękowy.

wysokiej jakości płyta indukcyjnaJest to płyta ceramiczna, która posiada szlif po bokach i z przodu. Dużym atutem jest wyświetlanie zużycia energii.

Bosch PVS651FC1E plusy i minusy:

+ Łatwość czyszczenia

+ Prosta obsługa

+ Design

+ Sporych rozmiarów powierzchnia grzewcza

- Szybkość podgrzewania mogła by być lepsza

Miejsce II - Electrolux EHH16340FK

Electrolux EHH16340FK to płyta indukcyjna ceramiczna z 4 polami grzejnymi. Jest to najtańszy model płyty indukcyjnej w naszym rankingu. Posiada blokadę w momencie przypadkowego uruchomienia, funkcję automatycznego podgrzewania, a także samodzielnie rozpoznaje obecność naczynia. W porównaniu do poprzedniej płyty, moc jest większa, wynosi 7400 W.

płyta indukcyjna ElectroluxNa uwagę zasługuje funkcja Stop+Go, dzięki której możemy przerwać gotowanie, a następnie do niego powrócić, na przykład po skończonej rozmowie telefonicznej.

Electrolux EHH16340FK plusy i minusy:

+ Cena

+ Szybkość podgrzewania

+ Funkcjonalność

- Bardzo czułe przyciski dotykowe

- Dosyć głośna praca

- Podatna na rysy

Miejsce III - Bosch PIE631FB1E

Kolejna propozycja firmy Bosch to płyta indukcyjna ze wskaźnikiem ciepła resztkowego, który zmniejsza ryzyko poparzenia. Cechuje się szlifem ozdobnym z przodu, mocą całkowitą 7400 W, 4 polami grzejnymi oraz zabezpieczeniem przed dziećmi. Znajdziemy wskaźnik zużycia energii, tryb krótkiego czyszczenia, wyświetlacz cyfrowy, 17 stopni mocy i timer.

płyta indukcyjna BoschGotowanie jeszcze nigdy nie było takie przyjemne, wystarczy ustawić moc i czas grzania, a urządzenie samodzielnie wyłączy się.

Bosch PIE631FB1E plusy i minusy:

+ Szybkie podgrzewanie

+ Jakość wykonania i odporność na zarysowania

+ Przydatne funkcje

+ Bardzo intuicyjna obsługa

- Ciężko doszukać się minusów

Miejsce IV - Whirlpool ACM 808 BA S

Whirlpool ACM 808 BA S oferuje system FlexiCook, dzięki któremu można połączyć strefy gotowania. Tym sposobem zmieścimy garnki różnego kształtu czy wielkości. Dużym plusem jest funkcja Blooster, która znacznie skraca czas podgrzewania, za sprawą zwiększenia mocy. Moc całkowita wynosi 7200 W.

płyta indukcyjna firmy WhirlpoolTen model płyty indukcyjnej posiada sterowanie dotykowe, 9 stopni mocy, 4 palniki, oszlifowane boki i jest wykonana ze szkła ceramicznego.

Whirlpool ACM 808 BA S plusy i minusy:

+ Blokada przed dziećmi

+ Szybkość podgrzewania

+ Timer na każde pole grzejne

- Podczas funkcji Blooster zdarza się przypalenie potraw

Miejsce V - Samsung NZ64H57479K

Samsung NZ64H57479K to najdroższy model płyty indukcyjnej w naszym zestawieniu. Wymiary płyty indukcyjnej to 60 cm x 52 cm. Znajdziemy 15 poziomów mocy (przy czym całkowita moc wynosi 7200 W), spore prostokątne pole, na którym możemy gotować wiele dań jednocześnie oraz czerwony wyświetlacz. To płyta indukcyjna do zabudowy z ceramiczną powierzchnią, łatwą do wyczyszczenia, bez ryzyka przypalenia potraw.

płyta indukcyjna Samsung NZ64H57479KMożemy zaprogramować czas gotowania. Ciekawą opcją jest funkcja pauza, dzięki której możemy wstrzymać pracę na pewien czas oraz funkcja szybkiego uruchamiania, która maksymalnie podgrzeje dania.

Samsung NZ64H57479K plusy i minusy:

+ Funkcja podtrzymywania ciepła

+ Możliwość wstrzymania pracy przy zachowaniu dotychczasowych ustawień

+ Duża powierzchnia grzewcza

- Cena

- Sporadyczne awarie

Miejsce VI - Whirlpool ACM 816 BA

Płyta indukcyjna Whirlpool ma przystępną cenę, 4 pola indukcyjne, moc 7200 W oraz funkcję rozpoznawania obecności garnka. Została wyposażona we wskaźnik ciepła resztkowego (znamy aktualną temperaturę urządzenia po jego wyłączeniu, dzięki czemu unikniemy poparzenia).

płyta indukcyjna 4-palnikowaWhirlpool ACM 816 BA plusy i minusy:

+ Cena

+ Wygodne umiejscowienie elementów sterujących

+ Szybkie nagrzewanie

- Przy funkcji Booster może dosyć głośno pracować

- Dosyć mocno widać osadzający się kurz

Miejsce VII - Electrolux EHI6340FOK

Electrolux EHI6340FOK to płyta indukcyjna bezramkowa ze szlifem. Posiada podświetlany panel sterowania, sygnał dźwiękowy, a także blokadę przycisków. Możemy w łatwy sposób ustawić odpowiednią temperaturę danego pola, jak również połączyć dwa pola w jedno (garnki o wielkich gabarytach nie będą już problemem). Długość kabla wynosi 1,5 m, natomiast moc 7400 W.

płyta Electrolux

Electrolux EHI6340FOK plusy i minusy:

+ Szereg zabezpieczeń

+ Estetycznie wykonana

+ Duża moc

- Jak za tę cenę nie posiada konkretnych minusów

Podsumowanie - ranking płyt indukcyjnych

W zestawieniu pojawiło się czterech producentów: Bosch, Electrolux, Whirlpool i Samsung. Zwycięski model wyróżnia się funkcją łączenia dwóch pól w jedno, ceramicznym wykonaniem oraz dużą powierzchnią grzewczą. Miejsce drugie należy do bezpiecznej i atrakcyjnej cenowo płyty indukcyjnej. Pozycję trzecią zajmuje płyta indukcyjna o mocy całkowitej 7400 W, która gwarantuje szybkie gotowanie. Kolejny model ma oryginalny kolor, funkcję Blooster oraz system FlexiCook. Miejsce piąte może pochwalić się przede wszystkim ogromną funkcjonalnością. Pozycja szósta jest ceniona za przystępną cenę oraz intuicyjny panel sterowania. Ranking zamyka estetycznie wykonana płyta indukcyjna o pozytywnym stosunku jakości do ceny.

Bądź z nami na bieżąco! Wkrótce pojawi się poradnik, w którym wyjaśnimy jak działa płyta indukcyjna i dlaczego warto ją kupić.

blog comments powered by Disqus
TOP 7 Płyt Indukcyjnych - Szybkie i Bezpieczne Gotowanie