PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Smartfony do 1500 zł | TOP 5 | 2018

TOP 5 Irygatorów - Sposób na Skuteczną Higienę Jamy Ustnej

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Waterpik WP-660E2 Ultra ProfessionalWaterpik WP-660E2 Ultra Professional468 zł
2Panasonic EW1211Panasonic EW1211176 zł
3Braun Oral-B MD 20 OXYJETBraun Oral-B MD 20 OXYJET208 zł
4Waterpik WP-100E UltraWaterpik WP-100E Ultra317 zł
5Panasonic EW1411Panasonic EW1411245 zł
TOP 5 Irygatorów - Sposób na Skuteczną Higienę Jamy Ustnej

Irygatory to niewielkie urządzenia, służące do skutecznej higieny jamy ustnej. Irygatory do zębów dostaną się w trudno dostępne miejsca, przy czym bardzo dokładnie wyczyszczą na przykład przestrzenie międzyzębowe. Irygatory zyskały pozytywne opinie ze względu na swoją efektywności. Przedstawiamy ranking TOP 5 irygatorów, które mogą okazać się dla Was najlepsze.

Nowoczesny irygator do zębów to urządzenie, z którego może skorzystać każdy z nas, niezależnie czy dana osoba nosi aparat ortodontyczny czy też nie. Irygator pozwoli zachować zdrowe zęby i dziąsła, a co ważne, jest skuteczniejszy niż nici dentystyczne lub sama szczoteczka (bez problemu usunie resztki pokarmu i wpłynie na lepsze ukrwienie dziąseł).

Irygator a elektryczna szczoteczka

W porównaniu do elektrycznych szczoteczek, można powiedzieć, że z budowy są nieco podobne do siebie, natomiast ich mechanizm działania jest zupełnie inny. Irygator do zębów wyposażono w dyszę, a nie główkę z włosiem. Irygator posiada zbiornik (należy go co jakiś czas odkamieniać, jeżeli używamy wody, a nie płynu do płukania), w którym wytwarzają się mikrobąbelki (tworzą je woda i sprężone powietrze). Za sprawą wysokiego ciśnienia, możemy efektywnie wyczyścić jamę ustną, zapobiegając przy tym próchnicy i stanom zapalnym. Wystarczy nakierować strumień wody, a ten z kolei zadba o pielęgnację naszej jamy ustnej, pozbywając się bakterii, osadu czy resztek pokarmowych z rożnych zakamarków. Podobnie jak szczoteczki, posiada różnego rodzaju końcówki w zestawie.

Rodzaje irygatorów

Wyróżniamy dwa podstawowe typy irygatorów do zębów:

  • Irygatory stacjonarne - zasilane sieciowo, mają większe rozmiary i pojemniejsze zbiorniki, są solidnie wykonane, jak najbardziej przeznaczone do codziennego użytku w domu
  • Irygatory bezprzewodowe (przenośne, turystyczne) - polecane dla osób, które często wyjeżdżają, mają mniejsze gabaryty, ale także zbiorniki na płyn; zasilane bateryjnie lub poprzez wbudowany akumulator, są mniej żywotne niż irygatory stacjonarne, w momencie słabej baterii, ciśnienie ulega zmniejszeniu

Miejsce I - Waterpik WP-660E2 Ultra Professional

Z irygatora firmy Waterpik może korzystać cała rodzina. To najdroższy model w naszym rankingu. Posiada wąską konstrukcję, zbiornik o pojemności 650 ml, 10-stopniową regulację ciśnienia, 2 tryby pracy oraz wygodny przycisk. Irygator spełni oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników i jest prosty w obsłudze.

irygator firmy WaterpikW zestawie otrzymamy aż 7 końcówek (a wraz z nimi specjalny pojemnik do przechowywania). Ciśnienie osiąga aż 6,9 bara, stąd gwarancja dokładnego czyszczenia.

Waterpik WP-660E2 Ultra Professional plusy i minusy:

+ Poręczny

+ Bardzo skuteczny

+ Prosty w obsłudze

+ Wysokie ciśnienie

+ Wiele końcówek

+ Duża pojemność zbiornika na wodę

- Cena

- Przewód mógłby być nieco dłuższy

Miejsce II - Panasonic EW1211

Irygator Panasonic to najtańsze urządzenie w zestawieniu. Znajdzie zastosowanie zarówno w domu, jak i podczas wyjazdu. To bezprzewodowy irygator zasilany bateriami. Cechuje się zbiornikiem o pojemności 130 ml, ergonomiczną konstrukcją oraz 3 trybami pracy.

Irygator PanasonicW komplecie otrzymamy 2 wymienne końcówki. Maksymalne ciśnienie wynosi 5,9 bara.

Panasonic EW1211 plusy i minusy:

+ Cena

+ Bezprzewodowa praca

+ Wygoda użytkowania

- Mała pojemność zbiornika na wodę

Miejsce III - Braun Oral-B MD 20 OXYJET

Propozycja firmy Braun to kolejny przykład popularnego irygatora do zębów w przystępnej cenie. Zastosowano technologię mikropęcherzyków (skuteczne pozbywanie się bakterii), 2 tryby pracy, 5-stopniową regulację ciśnienia, a także 4 wymienne końcówki (żywotne do 5 miesięcy). Irygator oferuje pojemnik na wodę o pojemności 600 ml oraz możliwość montażu na ścianie.

irygator dentystycznyMaksymalne ciśnienie wody wynosi 3,8 bara.

Braun Oral-B MD 20 OXYJET plusy i minusy:

+ Cena

+ Technologia mikropęcherzyków

+ Możliwość zawieszenia na ścianie

- Wytwarzane ciśnienie nie jest zbyt wysokie

- Dosyć głośna praca

Miejsce IV - Waterpik WP-100E ULTRA

Waterpik WP-100E Ultra to dobry irygator do zębów, który charakteryzuje się zasilaniem sieciowym, cichą pracą, 7 końcówkami w zestawie (trwałość do 6 miesięcy) oraz maksymalnym ciśnieniem 6,2 bara. Irygator Waterpik posiada zbiornik o pojemności 650 ml oraz 10-stopniową regulację ciśnienia.

irygator do zębówWaterpik WP-100E ULTRA plusy i minusy:

+ Duży zbiornik

+ 7 końcówek

+ Wysokie ciśnienie

+ Atrakcyjny wygląd i solidne wykonanie

+ Cicha praca

+ Masuje dziąsła

- Spore rozmiary

- Cena

Miejsce V - Panasonic EW1411

Panasonic EW1411 to skuteczny irygator w dobrej cenie. Został wyposażony w 4 tryby pracy, zbiornik o pojemności 130 ml (znajduje się w uchwycie) oraz poręczną rękojeść z gumowanymi elementami. Gwarantuje długi czas działania (nawet do godziny), a także maksymalne ciśnienie 5,9 bara.

dobry irygatorPanasonic EW1411 plusy i minusy:

+ Cena

+ Długi czas użytkowania

+ Zajmuje niewiele miejsca

+ Prosty w czyszczeniu

- Brak możliwości montażu na ścianie

- Mały zbiornik

Podsumowanie - ranking irygatorów

W zestawieniu znalazło się trzech producentów: Waterpik, Panasonic i Braun. Zwycięski model wyróżnia się wydajnością, wysokim ciśnieniem wraz z jego 10-stopniową regulacją oraz dużym zbiornikiem. Miejsce drugie należy do taniego irygatora, który zapewnia bezprzewodową pracę. Pozycję trzecią zajmuje proste w obsłudze urządzenie, które spełni podstawowe oczekiwania. Kolejny model zyskał pozytywne opinie ze względu na solidną jakość wykonania, masaż dziąseł oraz wiele końcówek w zestawie. Ranking zamyka bezprzewodowy irygator do zębów o niewielkich wymiarach.

blog comments powered by Disqus
TOP 5 Irygatorów - Sposób na Skuteczną Higienę Jamy Ustnej