PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Creative X-Fi Sonic Carrier – Soundbar za 4000 dolarów amerykańskich

TOP 7 Soundbarów – Alternatywa dla kina domowego

  • Dodano: 8 miesięcy, 3 tygodnie temu
  • Ocena: (1) (0)
Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Focal Dimension BAR Soundbar czarnyFocal Dimension BAR Soundbar czarny3499 zł
2Yamaha MusicCast YSP-1600 CzarnyYamaha MusicCast YSP-1600 Czarny2099 zł
3Samsung HW-MS750Samsung HW-MS7502498 zł
4Bose Solo 5Bose Solo 51099 zł
5Samsung HW-MS6500Samsung HW-MS65001839 zł
6Samsung HW-MS650Samsung HW-MS6501499 zł
7Vordon LP-09 czarnyVordon LP-09 czarny119 zł
TOP 7 Soundbarów – Alternatywa dla kina domowego

Prezentujemy ranking soundbarów wysokiej jakości. To urządzenie jest świetnym zamiennikiem kina domowego w mniejszych pomieszczeniach. W zestawieniu umieściliśmy przede wszystkim dobrze brzmiące soundbary z łącznością bezprzewodową. Znalazło się również miejsce na tani soundbar z wejściem USB.

Zależy Wam na dobrym i przestrzennym dźwięku ale nie macie zbyt dużo miejsca w pokoju? Idealnym rozwiązaniem będzie soundbar. W jednym urządzeniu możecie zmieścić całkiem pokaźną moc brzmienia, która bije na głowę standardowe głośniki np. z telewizora. Łatwe w obsłudze, dające szereg możliwości produkty – właśnie takie zaprezentujemy w tym zestawieniu. Sprawdźcie ranking soundbarów od Videotestów.

Jak kupić dobry soundbar?

Jeśli decydujemy się na zakup soundbaru, to pewnie sondowaliśmy wybór tradycyjnego kina domowego. Soundbar z pewnością wygrywa jeśli chodzi o gabaryty – dlatego warto sprawdzić rozmiary konkretnego modelu gdy zależy nam na oszczędności miejsca. Podobnie jak w przypadku każdego sprzętu muzycznego musimy również zweryfikować aspekt brzmienia. Czystość dźwięku i głośność będą tu kluczowe.

Warto również zwrócić uwagę na dodatkowe technologie i opcje. Czy ma łączność bezprzewodową? Jakie złącza oferuje? Im większa kompatybilność sprzętu tym lepiej. Kiedy już dowiemy się jak kupić dobry soundbar, to czas wybrać model dla siebie – poniżej nasz wybór polecanych produktów.

Miejsce I - Focal Dimension BAR Soundbar czarny

Bezapelacyjnie jest to soundbar wysokiej jakości. Focal Dimension gwarantuje świetną jakość dźwięku, a to za sprawą rozwiązań technologicznych. Pięć głośników pozwala na dobre rozprowadzenie i zrównoważenie brzmienia, a to nawet pomimo braku subwoofera. Realistyczny system 5.1 – to dodatkowy atut, który pozwoli osiągnąć jakość zarówno w małych jak i większych pomieszczeniach.

Focal Dimension Soundbar

Urządzenie jest proste w obsłudze i podłączeniu, ma przyjemny design i zgrabne rozmiary. Do tego świetnie sprawdzi się we współpracy z innymi produktami tego producenta np. z dodatkowym subwooferem. Jeśli zaopatrzymy się w odbiornik Focal Wireless Receiver – zyskamy dodatkowo łączność Bluetooth.

Focal Dimension BAR Soundbar plusy i minusy:

+ Jakość dźwięku i wykonania

+Wygląd i rozmiar

+ Wszechstronność (muzyka, film, sport – dźwięk zawsze najwyższej jakości)

- Brak wbudowanej łączności bezprzewodowej

- Cena

Miejsce II - Yamaha MusicCast YSP-1600 Czarny

Kolejny na naszej liście model, to propozycja firmy Yamaha. W tym przypadku otrzymujemy soundbar z łącznością bezprzewodową. YSP-1600 oferuje transmisje Bluetooth oraz Wi-Fi. Do tego – dzięki systemowi MusicCast – stanie się źródłem dźwięku z wielu urządzeń w domu.

Yamaha MusicCast YSP-1600

Urządzenie jest niewielkie, a przy tym generuje dość głośny – i co najważniejsze – bardzo dobry jakościowo dźwięk. Za niskie tony odpowiadają dwa basowe głośniki, które rozlokowano na dwóch końcach Yamahy. Proste i skuteczne.

Yamaha MusicCast YSP-1600 plusy i minusy:

+ Możliwość dopasowania brzmienia (film, sport, muzyka, gry, programy TV)

+ Rozmiar urządzenia

+ Łączność bezprzewodowa

- Mniej skuteczny w dużych pomieszczeniach

Miejsce III - Samsung HW-MS750

Na trzecim miejscu Samsung HW-MS750. Pod niepozorną listwą kryje się aż 11 głośników, które gwarantują przestrzenną jakość dźwięku. Dwa z nich skierowane są ku górze – dzięki czemu potęgują wrażenia z odsłuchu. Ta ilość pozwoliła również na umieszczenie w soundbarze głośników basowych i niskie tony nie są tu traktowane po macoszemu.

Samsung HW-MS750

Samsung oferuje łączność bezprzewodową oraz 2 wejścia i jedno wyjście HDMI. W pakiecie z innymi urządzenia producenta może być elementem większego zestawu kina domowego.

Samsung HW-MS750 plusy i minusy:

+ Ilość i jakość głośników

+ Łączność bezprzewodowa

+ Kompatybilność z innymi urządzeniami Samsung

- Przeciętny pilot

Miejsce IV - Bose Solo 5

Kolejny niewielki soundbar w rankingu. Bose Solo 5, to praktyczne i proste urządzenie. Produkt nie imponuje może rewelacyjnym dźwiękiem podczas odtwarzania muzyki, ale za to świetnie sprawdzi się podczas seansów filmowych. Tryb dialogowy pozwala uwypuklić najważniejsze dźwięki w filmie, dzięki czemu wszystko będzie zrozumiałe.

Bose Solo 5

Dobrze skonstruowany jest również pilot, a jednym z jego atutów jest możliwość sterowania basem. Soundbar nieco lepiej mógłby radzić sobie z dźwiękiem przestrzennym – jednak w małych pomieszczeniach się sprawdzi.

Bose Solo 5 plusy i minusy:

+ Tryb dialogowy

+ Pilot

+ Łączność Bluetooth

- Przeciętny dźwięk przestrzenny

- Mała ilość głośników

Miejsce V - Samsung HW-MS6500

Samsung imponuje rozmachem po raz kolejny. Oferujący dobry dźwięk przestrzenny soundbar z 9 głośnikami na pokładzie. Lekko zakrzywiona konstrukcja jeszcze bardziej sprzyja roznoszeniu się muzyki po pomieszczeniu. Tryb Smart Sound dodatkowo analizuje i dostraja dźwięk do konkretnych potrzeb.

Samsung HW-MS6500

Technologicznie rozwiązanie z najwyższej półki, a więc nie mogło zabraknąć łączności Wi-Fi i Bluetooth. Uboższy o 2 głośniki od poprzednika? Nie ma to aż takiego znaczenia. Nie każdemu jednak przypadnie do gustu zakrzywiona konstrukcja.

Samsung HW-MS6500 plusy i minusy:

+ Dźwięk przestrzenny

+ Łączność bezprzewodowa

+ Kompatybilność z urządzeniami Samsung

- Stosunkowo płytkie brzmienie basu

Miejsce VI - Samsung HW-MS650

Praktycznie kopia opisanego wyżej modelu – tym razem w wersji bez zakrzywień. Dobry soundbar Samsung po raz trzeci w rankingu. Nadal mamy solidne brzmienie, choć nie bez drobnych mankamentów, i przydatne rozwiązania technologiczne od producenta.

Samsung HW-MS650

Jeśli opisany wyżej HW-MS6500 odstraszył Was zakrzywioną konstrukcją, to właśnie znaleźliście na to idealną receptę.

Samsung HW-MS650 plusy i minusy:

+ Dźwięk przestrzenny

+ Łączność bezprzewodowa

+ Kompatybilność z urządzeniami Samsung

- Stosunkowo płytkie brzmienie basu

Miejsce VII - Vordon LP-09 czarny

Na koniec coś z trochę innego świata. Bardzo tani soundbar oferowany przez Vordon. O ile za wszystkie prezentowane wcześniej modele musimy zapłacić więcej niż 1000zł, o tyle LP-09 kupimy w cenie ok. 120zł. Widać różnicę? Oczywiście również ją słychać – niemniej jednak w budżetowej kategorii warto zwrócić na niego uwagę.

Vordon LP-09

Vordon ma łączność bezprzewodową. Posiada też wbudowany mikrofon pozwalający na prowadzenie rozmów telefonicznych. Może wydawać się nieco toporny – ale w tej cenie naprawdę warto mu zaufać.

Vordon LP-09 czarny plusy i minusy:

+ Cena

+ Łączność bezprzewodowa

+ Wbudowany mikrofon

+ Gniazdo USB i czytnik kart SD

- Przeciętna jakość wykonania

- Przeciętny bas

Porównanie soundbarów

Porównujemy urządzenia z rankingu pod kątem ich mocy, rozmiarów oraz łączności – przewodowej jak i bezprzewodowej.

ModelMocRozmiar (szer./wys./gł.)Łączność
Focal Dimension BAR Soundbar450 W115,5 x 11,5 x 11,5 cmBluetooth (wymaga dodatkowego odbiornika), HDMI, wejście optyczne
Yamaha MusicCast YSP-160080 W100 x 6,5 x 13 cmBluetooth, Wi-Fi, HDMI, wejście optyczne, AUX
Samsung HW-MS750450 W115 x 7,8 x 13cmBluetooth, Wi-Fi, HDMI, wejście optyczne, AUX, USB (serwisowe)
Bose Solo 5b.d.54,8 x 7x 8,6 cmBluetooth, wejście optyczne, koncentryczne, AUX
Samsung HW-MS6500450 W116 x 8 x 16,8 cmBluetooth, HDMI, wejście optyczne, AUX
Samsung HW-MS650450 W106 x 7,8 x 13,5 cmBluetooth, HDMI, wejście optyczne, AUX
Vordon LP-09 czarny10 W41 x 6,5 x 6cmBluetooth, USB, microSD, AUX

Podsumowanie rankingu polecanych soundbarów

Przy wyborze najważniejsza była jakość brzmienia. W tej materii Focal jest bezkonkurencyjny. Yamaha również może nas przyjemnie zaskoczyć, a Samsungi – poza dobrym dźwiękiem – oferują też szereg technologicznych ułatwień. Bose jest niewielkim i niezbyt drogim sprzętem, który ma wiele atutów – szczególnie w małych pomieszczeniach. Vordon zdecydowanie odstaje od stawki jednak cena jest tak niewielka, że szukając taniego soundbara można się skusić.

blog comments powered by Disqus
TOP 7 Soundbarów – Alternatywa dla kina domowego