PODPOWIEDZI:
Promocja na sprzęt AGD i RTV

TOP 7 Zamrażarek - Ranking polecanych urządzeń do zamrażania

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Electrolux EC2233AOW1Electrolux EC2233AOW11271 zł
2Whirlpool AFB601APWhirlpool AFB601AP749 zł
3Beko HSA 13520Beko HSA 13520723 zł
4Zanussi ZFC21400WAZanussi ZFC21400WA789 zł
5Amica FZ208.3AAAmica FZ208.3AA953 zł
6Zanussi ZFC25401WAZanussi ZFC25401WA988 zł
7Beko HSA 24520Beko HSA 24520854 zł
TOP 7 Zamrażarek - Ranking polecanych urządzeń do zamrażania

Zamrażarki to małe urządzenia, gwarantujące doskonałą jakość mrożenia. Mini zamrażarka nie ma zbyt wysokich cen, a w zamian oferuje niezwykłą wydajność. Zamrażarki sprawdzą się w dużych rodzinach, gdzie potrzebujemy dodatkowego urządzenia do przechowywania mrożonych produktów. Przedstawiamy ranking zamrażarek, a w nim TOP 7 modeli, które są chętnie wybierane.

Jak wybrać najlepszą zamrażarkę?

Podczas zakupu zamrażarki należy kierować się najważniejszymi parametrami. Jak kupić zamrażarkę, aby nie żałować? Przede wszystkim zwróćmy uwagę na klasę energetyczną (przekłada się na wysokość rachunków), pojemność, wymiary, rodzaj sterowania, poziom hałasu czy też dodatkowe funkcje lub technologie (na przykład zamrażarki z systemem No Frost). Równie ważny jest wybór cenionego producenta, mogą to być zamrażarki Amica, Whirlpool lub Electrolux. O rodzajach zamrażarek oraz elementach, na jakie musimy zwrócić uwagę przez zakupem dobrej zamrażarki, możecie poczytać w naszym poradniku zakupowym: Jak kupić dobrą zamrażarkę? Ważne porady.

Miejsce I - Electrolux EC2233AOW1

Zamrażarka Electrolux to najdroższy model w naszym rankingu. Ta zamrażarka cechuje się klasą energetyczną A+++ (wyróżnia się energooszczędnością), pojemnością 223 l, zdolnością zamrażania do 20 kg w ciągu doby, a także oświetlanym wnętrzem. Jest to zamrażarka z systemem Low Frost, co oznacza, że tworzenie się lodu jest znacznie mniejsze.

zamrażarka Electrolux

Mamy przykład zamrażarki skrzyniowej o niewielkich wymiarach, którą możemy ustawić w dowolnym miejscu. Zastosowano bowiem skraplacz panelowy, uniemożliwiający korozję. Na wyposażeniu znajdują się 2 kosze. W przypadku awarii prądu, zamrażarka będzie utrzymywała temperaturę jeszcze przez 53 godziny.

Electrolux EC2233AOW1 plusy i minusy:

+ Energooszczędna

+ Pojemna

+ Funkcjonalna

+ System Low Frost

+ Cicha praca

+ Estetyczne wykonanie

- Cena

- Mało przegródek

Miejsce II - Whirlpool AFB601AP

Whirlpool AFB601AP to mała zamrażarka szufladowa w przystępnej cenie. Zamrażarka Whirlpool oferuje pojemność 88 l, zdolność zamrażania na poziomie 8 kg na dobę, klasę energetyczną A+, a także możliwością utrzymania temperatury przez 18 godzin. W zamrażarce znajdziemy 4 przezroczyste szuflady. Na uwagę zasługuje możliwość dwustronnego montażu drzwi. Jeżeli ktoś szuka prostej zamrażarki o typie szufladowym, to właśnie znalazł taki model.

zamrażarka firmy Whirlpool

Whirlpool AFB601AP plusy i minusy:

+ Cena

+ Kompaktowe wymiary

+ Cicha praca

+ Pojemne szuflady

+ Uniwersalne drzwi

- Jakość wykonana szuflad (delikatne)

- Może osadzać się szron

- Spełni podstawowe wymagania, za tę cenę nie możemy spodziewać się takich funkcji czy pojemności, jak w poprzednim modelu

Miejsce III - Beko HSA 13520

Wolnostojąca 1-komorowa zamrażarka skrzyniowa firmy Beko. Charakteryzuje się klasą energetyczną A+, możliwością zamknięcia na klucz, prawidłowym działaniem nawet przy temperaturze pomieszczenia -15 stopni Celsjusza oraz uszczelką antybakteryjną znajdującą się w drzwiach. To najtańszy model w zestawieniu. Pojemność białej mini zamrażarki wynosi 129 l. Czas utrzymania temperatury w przypadku odłączenia od prądu wynosi 22 godziny, natomiast zdolność zamrażania to 7 kg na dobę. Sterowanie mechaniczne.

Beko zamrażarka

Beko HSA 13520 plusy i minusy:

+ Atrakcyjny design

+ Niska cena

+ Cicha praca

+ Pozytywny stosunek jakości do ceny

- Brak systemu bezszronowego, co oznacza konieczność ręcznego rozmrażania

Miejsce IV - Zanussi ZFC21400WA

Zamrażarka Zanussi posiada łatwo otwierającą się pokrywę (zawór upustowy ogranicza podciśnienie) z możliwością jej uchylenia, skraplacz panelowy, pojemność 210 l oraz oświetlane wnętrze. Zdolność zamrażania to 14 kg w ciągu doby. Przy użyciu pokrętła możemy w wygodny sposób ustawić temperaturę według własnych preferencji. To pojemna i tania zamrażarka o niewielkich gabarytach.

zamrażarka Zanussi

Zanussi ZFC21400WA plusy i minusy:

+ Atrakcyjna cena

+ Zawór próżniowy

+ Pojemność

+ Cicha praca

- Ręczne rozmrażanie

Miejsce V - Amica FZ208.3AA

Zamrażarka Amica została wyposażona pojemne szuflady, wygodny uchwyt, półki z hartowanego szkła (niezwykle wytrzymałe), regulowane nóżki (zapewniają stabilność urządzenia) oraz uniwersalne drzwi (możliwość montażu po lewej lub prawej stronie). Już na pierwszy rzut oka widać, że jest to jednodrzwiowa zamrażarka szufladowa o większych gabarytach. Jej pojemność wynosi 140 l, natomiast klasa energetyczna to A++.

zamrażarka Amica

Na uwagę zasługuje powłoka antybakteryjna, która oprócz swojej podstawowej roli, sprawi, że przechowywana żywność będzie przez dłuższy czas świeża. Brak systemu No Frost.

Amica FZ208.3AA plusy i minusy:

+ Cicha praca

+ Energooszczędna

+ Estetyczny design

+ Szybkie mrożenie produktów

+ Proste wysuwanie szuflad

+ Obustronny montaż drzwi

- Ręczne rozmrażanie

- Zamiast jednej z szuflad znajdziemy otwieraną półkę, co niektórym może przeszkadzać

Miejsce VI - Zanussi ZFC25401WA

Druga propozycja firmy Zanussi to zamrażarka skrzyniowa. Pod względem wymiarów jest to mała zamrażarka, ale jednocześnie o dużej pojemności, bo aż 255 l. Klasa energetyczna to A++. Zamrażarka Zanussi oferuje wygodną pokrywę, kabel o długości 1,7 m, głośność pracy 42 dB, a także 2 druciane kosze. Zamrażarka ma oświetlaną komorę oraz kółka. Wydajność zamrażania w przypadku tego modelu wynosi 16 kg w ciągu doby. Zastosowano alarm wizualny w przypadku wzrostu temperatury.

mini zamrażarka

Zanussi ZFC25401WA plusy i minusy:

+ Kompaktowe wymiary

+ Pojemność

+ Klasa energetyczna

+ Cicha praca

+ Łatwo otwierająca się pokrywa

- Brak systemu No Frost

Miejsce VII - Beko HSA 24520

Ostatnia zamrażarka w naszym rankingu to urządzenie firmy Beko o pojemności aż 230 l. Zamrażarka skrzyniowa cechuje się zamkiem w drzwiach, uszczelką antybakteryjną, funkcją szybkiego zamrażania, klasą energetyczną A+, głośnością pracy 44 dB, a także sterowaniem mechanicznym. Zastosowano diody LED informujące o trybie pracy.

mała zamrażarka Beko

Beko HSA 24520 plusy i minusy:

+ Pojemność

+ Szybkie zamrażanie

+ Solidne wykonanie

+ Wygodne użytkowanie

+ Drzwi zamykane na kluczyk

- Ręczne rozmrażanie

Porównanie zamrażarek

Chcielibyśmy przedstawić w skrócie trzy najważniejsze parametry zamrażarek. Porównamy w ten sposób każdy z przedstawionych modeli zamrażarek.

MODELPOJEMNOŚĆPOZIOM HAŁASUKLASA ENERGETYCZNA
Electrolux EC2233AOW1223 l43 dBA+++
Whirlpool AFB601AP88 l39 dBA+
Beko HSA 13520129 l42 dBA+
Zanussi ZFC21400WA210 l42 dBA+
Amica FZ208.3AA140 l40 dBA++
Zanussi ZFC25401WA255 l42 dBA++
Beko HSA 24520230 l44 dBA+

Podsumowanie - ranking zamrażarek

W zestawieniu znalazło się pięciu wiodących producentów: Electrolux, Whirlpool, Beko (zajmując 2 z 7 pozycji), Zanussi (także zajmując 2 z 7 miejsc) oraz Amica. Zwycięski model wyróżnia się niskim zużyciem prądu, cichą pracą oraz pojemnością. Miejsce drugie należy do niewielkiej zamrażarki szufladowej w przystępnej cenie. Pozycję trzecią zajmuje najtańsza zamrażarka skrzyniowa w kolorze białym. Kolejny model zyskał dobre opinie ze względu na pozytywny stosunek jakości do ceny. Miejsce piąte jest cenione za wytrzymałe półki, uniwersalne drzwi i szybkość mrożenia. Pozycja szósta może pochwalić się łatwo otwierającą się pokrywą, klasą energetyczną A++ oraz kompaktowymi wymiarami. Ranking zamyka solidnie wykonana zamrażarka Beko.

blog comments powered by Disqus
TOP 7 Zamrażarek - Ranking polecanych urządzeń do zamrażania