PODPOWIEDZI:

TOP 7 Wież - Ranking najlepszych miniwież na rynku

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Yamaha MusicCast PianoCraft MCR-N670Yamaha MusicCast PianoCraft MCR-N6702779 zł
2Pioneer X-HM32-SPioneer X-HM32-S893 zł
3Onkyo CS-265Onkyo CS-265923 zł
4Yamaha MusicCast MCR-N570DYamaha MusicCast MCR-N570D2399 zł
5Sony CMT-SBT100Sony CMT-SBT100834 zł
6LG CJ45LG CJ451099 zł
7Pioneer X-CM66D-BPioneer X-CM66D-B990 zł
TOP 7 Wież - Ranking najlepszych miniwież na rynku

Mimo że muzykę można odtwarzać dziś na wielu różnych urządzeniach, to wciąż bardzo dobra jest do tego wieża stereo. Jak wybrać takie urządzenie i które wieże na rynku w stosunku jakości do ceny prezentują się najlepiej? Oto ich ranking.

Jak wybrać wieżę audio hi-fi?

Muzyka towarzyszy nam dziś na co dzień. Niekoniecznie źródłem dźwięku musi być wieża, ale we własnym domu czy firmie warto mieć dobry sprzęt muzyczny.

Niezależnie od wielkości wieży jej bardzo ważnym parametrem jest moc RMS. Wyróżnić można tutaj moc nominalną, a także szczytową. Logiczne, że im wieża stereo będzie większa, tym będzie grała ona głośniej. Liczą się również głośniki. Jeśli chcemy, aby głos był czysty i gwarantował naturalne brzmienie, wieża audio powinna mieć głośniki z litego drewna. Dobrym rozwiązaniem jest tu zakup kilku różnych głośników. Wówczas gama tonów będzie mocno zróżnicowana.

Obecnie, kiedy to wiele ulubionych utworów przetrzymujemy na pendrivie, smartfonie czy karcie SD dobra wieża hi-fi nie może nie mieć gniazda USB lub slotu na kartę pamięci. To absolutne minimum, choć najlepiej, jeśli z wieżą połączyć się można poprzez transmisję Bluetooth czy Wi-Fi.

Podstawą w każdej wieży audio jest też wyświetlacz LCD. Warto natomiast, aby wieża miała funkcję RDS. Wówczas możliwe jest odczytanie tytułu aktualnie odtwarzanego utworu z nośnika czy nawet stacji radiowej.

Na koniec odnieść się trzeba również do wielkości takich wież. Ich podział skupia w sobie mini wieże, mikro wieże oraz wieże komponentowe. Wieże mini i mikro są stosunkowo niewielkie, a poza jednostką główną w ich skład wchodzą dwie kolumny. Plusem jest tu niewielka ilość zajmowanego przez takie wieże miejsca i estetyczny wygląd. Do użytku domowego mają one wystarczająco dużą moc i gwarantują wysoką jakość dźwięku. Inaczej wyglądają komponentowe wieże audio, które dodatkowo są wyposażone we wzmacniacz, a niekiedy nawet wzmacniający niskie dźwięki subwoofer.

Wysoką jakość wież poza poszczególnymi parametrami gwarantuje też marka. Najlepsi pośród producentów to Yamaha, Pioneer, LG, Philips, Sony, Panasonic czy JVC. Poniżej znajduje się nasz obiektywny ranking. Wszystkich zainteresowanych Zapraszamy też do przejrzenia innych rankingów wież.

Miejsce I — Yamaha MusicCast PianoCraft MCR-N670

Yamaha MusicCast PianoCraft MCR-N670 to wieża hi-fi cechująca się nienaganną stylistyką — połączeniem nowoczesności i stylu retro — oraz wysoką jakością wykonania. Wieża gwarantuje dobrą jakość dźwięku, a port USB typu A pozwala na odtwarzanie muzyki w formatach MP3 oraz WMA. Na uwagę zasługuje też przycisk Connect, który służy do pierwszego sparowania urządzenia ze smartfonem. Dodatkowo ta dobra wieża audio obsługuje też kilka serwisów streamingowych (w Polsce tylko Spotify) oraz posiada radio internetowe.

wieża hi-fi Yamaha

Yamaha MusicCast PianoCraft MCR-N670 plusy i minusy:

+ jakość dźwięku
+ estetyczny wygląd
+ komfort użytkowania
+ radio internetowe
+ serwisy streamingowe
+ podstawowe porty
+ aplikacja MusicCast
+ moduł sieciowy
+ AirPlay i Bluetooth

- wysoka cena

Miejsce II — Pioneer X-HM32-S

Wieża hi-fi Pioneer X-HM32-S to sprzęt do odtwarzania muzyki gwarantujący wysokiej jakości dźwięk, odczytujący pliki MP3 i WMA. Poza portem USB do wieży podłączyć można również kabel HDMI. Ta wieża audio posiada także zintegrowany napęd CD/DVD, a bezprzewodowe odtwarzanie z urządzeń mobilnych umożliwia moduł Bluetooth.

wieża Pioneer

Pioneer X-HM32-S plusy i minusy:

+ dobra jakość dźwięku
+ niska cena
+ odtwarzanie z wielu źródeł
+ estetyczny wygląd
+ funkcja RDS

- wygoda użytkowania

Miejsce III — Onkyo CS-265

Onkyo CS-265 to dobra i tania wieża audio występująca w wielu kolorach (m.in. niebieski, biały, czarny, czerwony, żółty). Oferuje możliwość odtwarzania plików w formatach CD, CD-R, CD-RW, MP3 i WAV, a jej funkcjonalności nadaje pomagająca w sparowaniu z urządzeniem mobilnym technologia NFC. Za jakość dźwięku odpowiada tu wzmacniacz i dwa głośniki z trybem Super Bass. Na uwagę zasługuje też jej nienaganna stylistyka. Wieża jest kompaktowa, a przy tym wygląda na mocno nowoczesną, w sam raz do wypełnienia nowatorskich wnętrz.

wieża Onkyo

Onkyo CS-265 plusy i minusy:

+ świetna jakość audio
+ niewielki rozmiar
+ niska cena
+ odtwarzanie plików w różnych formatach
+ ładny wygląd
+ wiele kolorów
+ funkcja NFC
+ radio
+ Bluetooth
+ wejście analogowe RCA

- słabsze basy

Miejsce IV — Yamaha MusicCast MCR-N570D

Wieża Yamaha MusicCast MCR-N570D pozwala odtwarzać utwory w wielu formatach, a dodatkowo obsługuje Wi-Fi, AirPlay i Bluetooth. Jest to wieża hi-fi z wbudowanym radiem internetowym i obsługą Spotify Connect, dzięki czemu użytkownik ma dostęp do utworów muzycznych z całego świata. Jej funkcjonalności nadaje też funkcja MusicCast Controller, która pozwala na obsługę wieży z poziomu urządzenia mobilnego.

dobra wieża

Yamaha MusicCast MCR-N570D plusy i minusy:

+ wysoka jakość wykonania
+ znakomity dźwięk
+ estetyczny wygląd
+ radio internetowe
+ funkcja MusicCast Controller
+ obsługa Spotify Connect
+ możliwość odtwarzania plików zapisanych w różnych formatach
+ Wi-Fi, AirPlay i Bluetooth

- wysoka cena

Miejsce V — Sony CMT-SBT100

Wieża Sony CMT-SBT100 to urządzenie do odtwarzania plików muzycznych z płyt CD, poprzez port USB lub bezprzewodowo dzięki wykorzystaniu modułu Bluetooth. Wieża ma klasyczny czarno-srebrny design oraz posiada technologię NFC i aplikację Network Audio Remote umożliwiającą użycie smartfona lub tabletu jako pilota.

wieża Sony

Sony CMT-SBT100 plusy i minusy:

+ atrakcyjny design
+ solidne wykonanie
+ dobra jakość dźwięku
+ technologia NFC
+ aplikacja Network Audio Remote
+ funkcja Bass Boost
+ niska cena

- głośny napęd
- słabe radio
- wolno się załącza

Miejsce VI — LG CJ45

LG CJ45 to potężna wieża o mocy aż 720 W. Wieża pełna jest dodatkowych funkcji oraz aplikacji, m.in. LG Bluetooth do zarządzania wieżą z urządzenia mobilnego, Multi Jukebox — do podłączenia nawet trzech urządzeń mobilnych w celu tworzenia i zmiany listy odtwarzania czy Auto Music Play — systemu wykrywającego urządzenie mobilne do prostego i szybkiego połączenia. Poza jej oryginalnym i ultranowoczesnym wyglądem jest to również sprzęt idealny do karaoke. Wystarczy naciśnięcie jednego przycisku, aby usunąć z utworu ścieżkę muzyczną.

wieża LG

LG CJ45 plusy i minusy:

+ oryginalny design
+ dobry i czysty dźwięk
+ Bluetooth
+ Equalizer
+ funkcja Karaoke
+ niska cena
+ zarządzenie z poziomu urządzenia mobilnego

- brak wejścia HDMI
- brak możliwości odtwarzania płyt DVD
- brak podświetlenia klawiszy sterowania

Miejsce VII — Pioneer X-CM66D-B

Pioneer X-CM66D-B to designerska wieża doskonale wkomponowująca się we wnętrza urządzone w stylu skandynawskim. Jak na tak tanią wieżę na uwagę zasługuje tu wyposażenie jej w radio internetowe TuneIn z tysiącami nadawców. Wieża stereo oferuje również przesyłanie utworów za pośrednictwem modułu Bluetooth oraz podłączenie urządzenia poprzez port USB. Funkcjonalności wieży dodaje też fakt, że istnieje tu możliwość zarejestrowania się do serwisu streamingowego Spotify, korzystając tym samym z kilkudziesięciu milionów utworów.

wieża stereo Pioneer

Pioneer X-CM66D-B plusy i minusy:

+ ładny wygląd
+ wysoka jakość
+ czysty dźwięk
+ niska cena
+ radio internetowe
+ dostęp do serwisu Spotify
+ Bluetooth

- toporne menu
- słaby pilot bez przycisków numerycznych

Podsumowanie — TOP 7 wież

Nasz ranking wież pokazuje wyraźnie, że obecnie na rynku znajduje się wiele znakomitych urządzeń auto, które dostępne są w bardzo różnej półce cenowej. Dla najbardziej wymagających polecamy wieże Yamaha — Yamaha MusicCast PianoCraft MCR-N670 i Yamaha MusicCast MCR-N570D, które są najbardziej zaawansowane techniczne, ale również najdroższe z ceną powyżej 2000 zł.

Pozostałe oferowane przez nas wieże, są zdecydowane tańsze, a również zawierają w sobie wiele ciekawych dodatków. Przykładem jest Pioneer X-CM66D-B, który daje dostęp do radia internetowego czy serwisu Spotify. LG CJ45 to natomiast najlepsza opcja dla miłośników karaoke. Bez wątpienia przy każdej z tych wież audio będziecie Państwo mieli możliwość słuchania muzyki o czystym dźwięku wysokiej jakości.

blog comments powered by Disqus
TOP 7 Wież - Ranking najlepszych miniwież na rynku