PODPOWIEDZI:
Jaki Prezent na Komunię MOTUS

TOP 7 Kalkulatorów - Ranking modeli naukowych, biurowych i klasycznych

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Casio FX-991ES PlusCasio FX-991ES Plus82 zł
2Casio CLASSWIZ FX-991EXCasio CLASSWIZ FX-991EX119 zł
3Citizen SDC-444SCitizen SDC-444S29 zł
4Casio FX-350ES PLUSCasio FX-350ES PLUS45 zł
5Casio FX-570ES PLUSCasio FX-570ES PLUS75 zł
6Casio FX-82ES PlusCasio FX-82ES Plus49 zł
7Citizen Ct-666NCitizen Ct-666N44 zł
TOP 7 Kalkulatorów - Ranking modeli naukowych, biurowych i klasycznych

Przedstawiamy ranking kalkulatorów. Wśród nich znajdziecie między innymi niedrogie kalkulatory biurowe, które sprawdzą się w każdym domu czy sklepie. Większość przedstawianych modeli, to jednak kalkulatory naukowe dla studentów czy pracujących przy wykonywaniu specjalistycznych obliczeń. Wybierzcie najlepszy kalkulator.

W każdym biurze, szkole czy w domu przyda się funkcjonalny kalkulator. To niewielkie urządzenie ułatwi nam obliczenie prostych rachunków, a w niektórych przypadkach ułatwi pracę nad skomplikowanymi układami matematycznymi i nie tylko. Wybraliśmy 7 godnych uwagi produktów, które pomogą Wam w wykonywaniu zarówno prostych, jak i skomplikowanych działań.

Jak wybrać odpowiedni kalkulator?

Przede wszystkim musimy wiedzieć "do czego" ma on służyć. W przypadku prostych obliczeń - w domu czy pracy - wystarczy nam prosty kalkulator, który posiada podstawowe funkcje np. dodawania, mnożenia czy obliczania procentów. Jeśli natomiast jesteście studentami na kierunkach ścisłych lub w pracy wykonujecie bardziej skomplikowane działania - wówczas warto wybrać kalkulator naukowy. 

Te różnią się od siebie ilością, a także rodzajem dostępnych funkcji. Warto więc upewnić się, że wybrany przez nas model oferuje te, które będą nam potrzebne. Dobrze jest również wiedzieć na ile prosty w obsłudze będzie wybrany kalkulator. Więcej o rodzajach i możliwościach kalkulatorów przeczytacie w poradniku jak kupić dobry kalkulator.

Miejsce I - Casio FX-991ES PLUS

Na początek specjalistyczny kalkulator naukowy od firmy Casio. Oferuje dokładnie 417 funkcji naukowych, a wśród nich całki czy działania statystyczne. Sprawdzi się przede wszystkim dla studentów, naukowców i pracowników działających w branżach związanych z naukami ścisłymi.

CASIO FX-991ES PLUS

Kalkulator posiada czarno-biały dwuliniowy wyświetlacz, a całość zasilana jest za pomocą baterii lub ogniwa słonecznego. Plusem jest również załączona w języku polskim instrukcja, która pozwoli szybko rozgryźć działanie urządzenia. Wyniki i całe działania prezentuje przejrzyście i z pewnością sprawdzi się podczas wykonywania trudnych obliczeń.

Casio FX-991ES PLUS plusy i minusy:

+ 417 funkcji

+ Łatwość obsługi

+ Rozmiar i waga

+ Zasilanie baterią słoneczną i tradycyjną

+ Jakość wyświetlacza

- Brak

Kiedy warto kupić kalkulator naukowy?

Tego typu urządzenia są praktycznie niezbędnym wyposażeniem studentów kierunków ścisłych. Dzięki możliwości obliczania całek czy liczb zespolonych, a także wielu innych skomplikowanych zadań, znacząco ułatwiają rozwiązywanie działań. Kalkulatory naukowe przydadzą się również po studiach – przy pracy. W przypadku rozbudowanych wyliczeń łatwo omyłkowo pewne liczby pominąć lub zmienić. Kalkulator ułatwi precyzyjne rozwiązanie działań, a przy tym pozwoli zaoszczędzić trochę nerwów i stresu.

Miejsce II - Casio CLASSWIZ FX-991EX

Na drugim miejscu mający ponad 500 funkcji kalkulator naukowy. Po raz kolejny dostajemy produkt dedykowany studentom i pracującym w zawodach związanych z naukami ścisłymi. Całki, ułamki, liczby zespolone czy funkcje matematyczne nie stanowią dla niego problemu. Plusem jest również skaner QR kod, która pozwoli na wizualizację – np. w formie wykresu – wyniku obliczeń na smartfonie czy tablecie.

Casio CLASSWIZ FX-991EX

Ten model wykonany jest bardzo solidnie, posiada podwójną opcję zasilania: bateria bądź ogniwo słoneczne. Pochwalić należy również wyświetlacz o rozdzielczości 192 x 63 punktów z regulacją kontrastu.

Casio CLASSWIZ FX-991EX plusy i minusy:

+ Ponad 500 funkcji

+ Opcja QR kod

+ Jakość i wielkość wyświetlacza

+ Wykonanie (m.in. metalowe przyciski)

+ Zasilanie baterią słoneczną i tradycyjną

- Cena

Miejsce III - Citizen SDC-444S

Trzecie miejsce, to klasyczny kalkulator biurowy firmy Citizen. Nie znajdziemy tu funkcji, które pozwolą na specjalistyczne obliczenia, ale za to otrzymujemy estetyczny produkt z dużymi klawiszami i wyświetlaczem. Ten model sprawdzi się przede wszystkim do prostych prac biurowych. Obliczymy nim procenty, marżę oraz wykonamy podstawowe działania.

Citizen SDC-444S

Największe atuty, to oczywiście wyświetlacz i klawisze. Na ekranie możemy wyświetlić do 12 cyfr na jednorzędowym ekranie. Kalkulator – podobnie jak opisane wyżej – oferuje podwójną opcję zasilania. Bateria lub ogniwo słoneczne.

Citizen SDC-444S plusy i minusy:

+ Duże klawisze i wyświetlacz

+ Cena

+ Zasilanie baterią słoneczną i tradycyjną

- Duży rozmiar urządzenia

- Tylko podstawowe funkcje obliczeniowe

Miejsce IV - Casio FX-350ES PLUS

Kolejny zaawansowany kalkulator dla studentów. Wyposażony w 252 funkcje model FX-350ES PLUS, to tajna broń podczas walki z trudnymi działaniami. Pozwoli nam skutecznie działać przy obliczaniu funkcji matematycznych czy statystycznych. Do tego wykonany jest solidnie i pracuje bardzo sprawnie.

Casio FX-350ES PLUS

Czarno-biały wyświetlacz ma rozdzielczość 31 x 96 punktów. Zasilanie tylko za pomocą tradycyjnej baterii. Urządzenie jest nieco uboższe w możliwości niż poprzednie prezentowane produkty Casio, jednak nadal polecane jest dla uczniów i studentów.

Casio FX-350ES PLUS plusy i minusy:

+ 252 funkcje

+ Łatwość obsługi

+ Jakość wykonania i wytrzymałość

- Zasilanie jedynie baterią tradycyjną

Miejsce V - Casio FX-570ES PLUS

Model – podobnie jak pierwszy Casio w rankingu – posiada 417 funkcji. Te mogą się nieco od siebie różnić, a ponadto w tym urządzeniu mamy opcję jedynie zasilania baterią tradycyjną. Jest to kolejny produkt dedykowany skomplikowanym obliczeniom. Sterowanie jak w każdym Casio jest dość proste i intuicyjne, a w opanowaniu sprzętu pomoże przejrzysta instrukcja.

Casio FX-570ES PLUS

O tym, że model sprawdzi się przede wszystkim na studiach świadczy jego zalecanie przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jeśli zatem szukacie dobrego kalkulatora do szkoły, to trafiliście na flagowy produkt w tej dziedzinie.

Casio FX-570ES PLUS plusy i minusy:

+ 417 funkcji

+ Łatwość obsługi

+ Stworzony z myślą o uczniach i studentach

- Zasilanie jedynie baterią tradycyjną

Miejsce VI - Casio FX-82ES Plus

Znów model, który możemy przyrównać do wcześniej prezentowanego. Wyposażony w 252 funkcje kalkulator jest podobny do modelu Casio FX-350ES PLUS. I na samych możliwościach obliczeniowych podobieństwa się nie kończą. Wyświetlacz 31 x 96 punktów czy zasilanie baterią tradycyjną również są wspólne.

Casio FX-82ES Plus

Czym więc tak naprawdę różnią się te dwa modele? Serią produkcji, i kilkoma złotymi w cenie.

Casio FX-82ES Plus plusy i minusy:

+ 252 funkcje

+ Łatwość obsługi

+ Jakość wykonania i wytrzymałość

- Zasilanie jedynie baterią tradycyjną

Miejsce VII - Citizen Ct-666N

Na koniec wracamy do klasycznego, prostego rozwiązania. Niedrogi kalkulator biurowy firmy Citizen. Atuty po raz kolejny stoją po stronie dużego wyświetlacza i klawiszy. Ciekawą funkcją jest możliwość obliczania podatku i marży, co przyda się w transakcjach handlowych.

Citizen Ct-666N

Zasilanie baterią bądź ogniwem słonecznym również na plus. Kalkulator służy do prostych czynności i sam również prezentuje się równie prosto.

Citizen Ct-666N plusy i minusy:

+ Duży wyświetlacz i klawisze

+ Funkcje obliczania marży i podatku

+ Zasilanie baterią tradycyjną i ogniwem słonecznym

- Brak dodatkowych funkcji

Polecane kalkulatory – porównanie

Model

Rodzaj

Zasilanie

Wyświetlacz

Casio FX-991ES PLUS

Naukowy – 417 funkcji

Bateria, ogniwo słoneczne

31 x 96

Casio CLASSWIZ FX-991EX

Naukowy – 552 funkcje

Bateria, ogniwo słoneczne

192 x 62

Citizen SDC-444S

Prosty

Bateria, ogniwo słoneczne

12-sto pozycyjny

Casio FX-350ES PLUS

Naukowy – 252 funkcje

Bateria

31 x 96

Casio FX-570ES PLUS

Naukowy – 417 funkcji

Bateria

31 x 96

Casio FX-82ES Plus

Naukowy – 252 funkcje

Bateria

31 x 96

Citizen Ct-666N

Prosty

Bateria, ogniwo słoneczne

12-sto pozycyjny

Podsumowanie – ranking kalkulatorów

W rankingu znalazło się miejsce dla pięciu naukowych kalkulatorów firmy Casio. To idealne rozwiązanie dla studentów i pracujących przy skomplikowanych obliczeniach. Wybierając najlepsze modele kierowaliśmy się mnogością funkcji, a także prostotą przy użytkowaniu. Stawkę uzupełniają dwa proste kalkulatory firmy Citizen. W każdym biurze czy domu powinien znaleźć się taki prosty kalkulator, a te gwarantują dobre wykonanie i przystępną cenę w stosunku do jakości.

blog comments powered by Disqus
TOP 7 Kalkulatorów - Ranking modeli naukowych, biurowych i klasycznych