PODPOWIEDZI:
Jaki Prezent na Komunię TURTLE

TOP 7 Wag kuchennych - Ranking elektronicznych wag do kuchni

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Vitammy LightVitammy Light67 zł
2Zelmer KS1600 (symbio)Zelmer KS1600 (symbio)87 zł
3Zelmer 34Z051Zelmer 34Z05152 zł
4Adler AD3138Adler AD313835 zł
5Adler AD3133Adler AD313360 zł
6Vakoss WH-5368Vakoss WH-536823 zł
7Media-Tech SCALE BT MT5516Media-Tech SCALE BT MT551658 zł
TOP 7 Wag kuchennych - Ranking elektronicznych wag do kuchni

Elektroniczne wagi do kuchni gwarantują bardzo dokładny pomiar i ucieszą każdą gospodynię domową (zwłaszcza podczas przygotowywania ciast, gdzie ważne jest zważenie składników). Wagi kuchenne to niewielkie urządzenia o przystępnych cenach. W dzisiejszym rankingu wag kuchennych przedstawiamy TOP 7 modeli wraz z ich plusami i minusami, zapraszam!

Jak kupić wagę kuchenną?

Wybór wagi kuchennej nie jest tak prostym zadaniem, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Wyróżniamy wagi do kuchni elektroniczne i mechaniczne. Dobra waga kuchenna cechuje się bardzo dokładnym pomiarem, odpowiednim maksymalnym ciężarem, funkcją tary, przelicznikiem jednostek wagowych, wytrzymałymi przyciskami (lub panelem dotykowym), a także licznymi funkcjami (możemy na przykład znaleźć wagi z pomiarem kalorii). Jeżeli mamy niewiele miejsca w kuchni, wygodnym rozwiązaniem będą wagi składane. Więcej parametrów, na które należy zwrócić uwagę przed zakupem wagi kuchennej, znajdziecie w naszym poradniku zakupowym: Wagi Kuchenne - Wszystko o Wyborze Najlepszej Wagi Kuchennej.

Miejsce I - Vitammy Light

Vitammy Light to waga kuchenna dietetyczna, która zapewnia dokładność pomiaru 0,1 g. Waga jest solidnie wykonana (zastosowano warstwę szkła), ma czytelny wyświetlacz, stylowy wygląd oraz dotykowy panel sterowania. Jest to waga kuchenna z pomiarem kalorii polecana głównie sportowcom. Potrafi obliczyć między innymi zawartość węglowodanów, tłuszczu, soli czy też białka. Umożliwia określenie jednostek chlebowych (funkcja BE), co jest niezwykle istotne w przypadku cukrzyków.

waga kuchenna dietetyczna

Na uwagę zasługuje funkcja sumowania odpowiednich wartości produktów, funkcja automatycznego wyłączania, a także przelicznik jednostek wagowych (możemy zmienić jednostkę na gramy, uncje lub mililitry). Waga kuchenna Vitammy ma kompaktowe wymiary, co czyni ją idealnym pomocnikiem również w podróży.

Vitammy Light plusy i minusy:

+ Atrakcyjny design

+ Wysokiej jakości wykonanie

+ Niewielkie wymiary

+ Funkcjonalność

+ Dokładność pomiaru

+ Łatwość czyszczenia

+ Intuicyjna obsługa

+ Maksymalna waga produktów 5 kg

- To zaawansowana waga kuchenna, natomiast dla niektórych pomimo tego, cena jest zbyt wysoka

Miejsce II - Zelmer KS1600 (symbio)

Waga kuchenna Zelmer to najdroższy model elektronicznej wagi w naszym rankingu. Cechuje się podświetlanym wyświetlaczem, pojemną misą wykonaną ze stali szlachetnej, antypoślizgowymi nóżkami, a także dokładnością pomiaru 0,1 g. Znajdziemy wskaźnik słabej baterii, wskaźnik przeciążenia i funkcję tarowania (automatyczne sumowanie wagi odpowiednich produktów). Maksymalne obciążenie może wynosić 5 kg.

waga kuchenna Zelmer

Zelmer KS1600 (symbio) plusy i minusy:

+ Stabilna

+ Solidnie i estetycznie wykonana

+ Prosta w obsłudze

+ Dokładna

+ Pojemna

+ Przydatne wskaźniki

+ Różne jednostki wagowe

+ Możemy użyć misy do innych zadań, na przykład do mieszania składników

- Wysoka cena

- Podstawa i misa zajmują więcej miejsca w kuchni

- Automatyczne wyłączenie następuje za szybko

Miejsce III - Zelmer 34Z051

Druga propozycja firmy Zelmer to niewielka waga kuchenna posiadająca szklaną płytę i przezroczystą misę. W tym przypadku dokładność pomiary wynosi 1 g. Wyświetlacz LCD jest dosyć wyraźny, możemy użyć funkcji tary oraz zmieniać jednostki wagowe. Po odpowiednim czasie bezczynności, automatycznie wyłącza się.

waga elektroniczna Zelmer

Zelmer 34Z051 plusy i minusy:

+ Kompaktowe wymiary

+ Przystępna cena

+ Proste i wygodne użytkowanie

+ Łatwość czyszczenia

- Przycisk po lewej stronie (ON, TARE i OFF) trzeba precyzyjnie wciskać, żeby włączyła się wybrana przez nas opcja)

- Dziubek od misy jest mało wyprofilowany, podczas przechylania może zdarzyć się rozlanie składników

Miejsce IV - Adler AD3138

Waga kuchenna Adler jest dostępna w kilku wersjach kolorystycznych, oferuje niską cenę i wyraźny wyświetlacz. Ze względu na swoją cienką konstrukcję i niewielkie wymiary, możemy z łatwością przenieść ją w inne miejsce lub zabrać w podróży. Elektroniczna waga zapewnia dokładność pomiaru 1 g i maksymalny załadunek 5 kg. Co istotne, posiada funkcję obliczania objętości mleka i wody.

waga kuchenna Adler

Adler AD3138 plusy i minusy:

+ Niska cena

+ Atrakcyjny design

+ Łatwość czyszczenia

+ Prosta obsługa

+ Niewielkie gabaryty

+ Funkcja pomiaru objętości płynów

- Szybko wygasza się

- Powierzchnia do ważenia jest niewielka

Miejsce V - Adler AD3133

Kolejna waga kuchenna dietetyczna charakteryzuje się wysoką jakością wykonania oraz minutnikiem z alarmem. Na pierwszy rzut oka rzuca się w oczy duża ilość przycisków. Oczywiście są one odpowiedzialne za różnego rodzaju obliczenia, przykładowo zawartości sodu, kalorii czy też błonnika. Ponadto, jej baza danych kształtuje się na poziomie aż 999 produktów. Waga kuchenna Adler zapamięta również 99 ostatnio ważonych składników, wskaże temperaturę otoczenia i stan baterii.

waga z pomiarem kalorii

Adler AD3133 plusy i minusy:

+ Funkcjonalność

+ Kompaktowe wymiary

+ Solidne wykonanie

+ Wskaźnik przeciążenia i stanu baterii

+ Duża baza danych

- Na początku obsługa może sprawiać niewielką trudność

- Ciężko dostosować bazę produktów - kody produktów nie są typowe dla Europejczyka, a samodzielnie nie możemy wprowadzić nowych

Miejsce VI - Vakoss WH-5368

Vakoss WH-5368 to bardzo tania elektroniczna waga kuchenna o smukłej konstrukcji i prostej obsłudze. Wagę wyposażono w przyciski dotykowe, funkcję tarowania oraz czytelny wyświetlacz LCD. Została wykonana ze szkła hartowanego, wyróżniającego się wytrzymałością. Dostępna w kolorze czarnym lub czerwonym.

waga do kuchni firmy Vakoss

Vakoss WH-5368 plusy i minusy:

+ Bardzo niska cena

+ Prosta obsługa

+ Łatwe czyszczenie

+ Solidne wykonanie (szklana powierzchnia)

+ Smukła konstrukcja

- Ze względu na podstawowe funkcje - spełni podstawowe oczekiwania

Miejsce VII - Media-Tech SCALE BT MT5516

Ostatnie miejsce zajmuje stylowa waga kuchenna od firmy Media-Tech, posiadająca płytę ze stali nierdzewnej (nie widać odcisków palców), Model możemy zaliczyć do wag wiszących ze względu na chowany wieszak. Waga umożliwia dodawanie własnych składników do bazy. Na uwagę zasługuje możliwość połączenia się z naszym smartfonem przy użyciu Bluetooth, a także dokładnego obliczenia składu naszego dania (między innymi białka, tłuszczy, cholesterolu).

Media-Tech waga kuchenna

Media-Tech SCALE BT MT5516 plusy i minusy:

+ Funkcjonalność

+ Wysoka jakość wykonania

+ Elegancki wygląd

+ Możliwość powieszenia

+ Współpraca ze smartfonem

+ Prosta obsługa

- Brak - pozytywny stosunek jakości do ceny

Podsumowanie - ranking wag kuchennych

W zestawieniu znalazło się pięciu producentów: Vitammy, Zelmer (zajmując 2 z 7 pozycji), Adler (również zajmując 2 z 7 miejsc), Vakoss i Media-Tech. Zwycięski model wyróżnia się niebywałą funkcjonalnością, dokładnością pomiaru i solidnym wykonaniem. Szczególnie polecana dla sportowców i cukrzyków. Miejsce drugie należy do dobrej elektronicznej wagi firmy Zelmer. Pozycję trzecią zajmuje prosta w obsłudze waga kuchenna z funkcją tary. Kolejny model może pochwalić się funkcją obliczania objętości płynów. Miejsce piąte to dietetyczna waga, która jest ceniona za dużą bazę produktów, minutnik z sygnałem dźwiękowym oraz pomiar temperatury otoczenia. Pozycja szósta zyskała pozytywne opinie ze względu na bardzo niską cenę, prostą w czyszczeniu powierzchnię szklaną, a także atrakcyjny design. Ranking zamyka stylowa waga kuchenna z możliwością powieszenia, a także połączenia z naszym smartfonem poprzez Bluetooth.

blog comments powered by Disqus
TOP 7 Wag kuchennych - Ranking elektronicznych wag do kuchni