PODPOWIEDZI:
HIT Dnia - promocje w sklepie RTV Euro AGD

Ranking TOP 3 Grilli betonowych - Najlepsze grille do ogrodu

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Landmann Roma (11714M)Landmann Roma (11714M)770 zł
2Landmann Sevilla Barwiony (11713M)Landmann Sevilla Barwiony (11713M)620 zł
3Landmann Grillchef Vasto (12611)Landmann Grillchef Vasto (12611)999 zł
Ranking TOP 3 Grilli betonowych - Najlepsze grille do ogrodu

Jeżeli szukacie grilla, który przede wszystkim ma efektownie prezentować się w Waszym ogrodzie czy na tarasie, to koniecznie poznajcie polecane grille betonowe. Ten rodzaj grilla ma swoje wady i zalety, ale bez wątpienia przyciąga uwagę. Poniżej znajdziecie kilka ważnych wskazówek i topowe modele.

Zestawień grilli ciąg dalszy! Ostatnio prezentowałem Wam węglowe grille ogrodowe z wyższej półki, a dziś przynoszę polecane grille betonowe, które nie kosztują jeszcze fortuny, ale świetnie się prezentują i  są bardzo praktyczne.

Czy warto kupić grill betonowy?

Patrząc na wygląd grilli betonowych, a także na ich ceny, można pomyśleć, że znacząco przewyższają one grille węglowe czy gazowe. Moim zdaniem, wcale nie są łatwiejsze do rozpalania, praktyczniejsze czy trwalsze. Minusem może być także trudniejszy montaż. 

Po co mi więc taki grill?

Grill betonowy ma jednak jedną cechę, którą się mocno wyróżnia - wygląd. Żaden grill węglowy tak dobrze nie wpisze się w aranżację ogrodu jak model betonowy o nietuzinkowej stylistyce. Dzięki takiemu modelowi możemy stworzyć unikalny klimat i ozdobić nasz ogród czy taras.

Większa powierzchnia grillowania

Plusem jest także spora powierzchnia grillowania, dzięki czemu zdecydowana większość grilli betonowych sprawdzi się przy grillowaniu w szerszym gronie. Patrząc na czołowe modele, możemy także zauważyć dużo miejsca na różne akcesoria do grillowania. Z pewnością przewyższa to koszyki czy stosunkowo niewielkie półki boczne w tradycyjnych grillach ogrodowych.

Landmann Roma (11714M) - Urokliwy grill betonowy

Ceny grilli betonowych są różne. Można znaleźć model za 400-500 zł, jak i za 4000 zł. W moim zestawieniu postawiłem raczej na tańsze grille betonowe - poniżej 1000 zł. W tej cenie zdecydowanie wyróżniają się modele marki Landmann.

Urzekł mnie przede wszystkim asymetryczny Landmann Roma (11714M), który jest dość kompaktowy jak na grill betonowy. Idealnie sprawdzi się przy grillowaniach na około 6-8 osób (chromowany ruszt ma wymiary 47x32 cm). Wykonanie w prefabrykowanym, uszlachetnionym, barwionym betonie zapewnia odpowiednią trwałość.

LANDMANN ROMA (11714M) - dobry grill do dużego ogrodu

Warto koniecznie zaznaczyć, że grill przychodzi do nas niepomalowany. Jest to jednak zarówno wada, jak i zaleta. Musimy zatem sami uporać się z malowaniem sprzętu, ale dzięki temu możemy wybrać dowolną kolorystykę, która będzie pasować na naszego ogrodu czy tarasu. Wymiary grilla: wysokość 178 cm, szerokość 89 cm, głębokość 60 cm.

Landmann Roma (11714M) plusy i minusy

+ Dobry stosunek ceny do jakości

+ Urokliwy i kompaktowy grill

+ Wysoka trwałość

+ Spora powierzchnia grillowania

- W jego cenie ciężko znaleźć

Landmann Sevilla Barwiony (11713M) - Kompaktowy grill betonowy

Jeszcze mniejszym grillem betonowym jest Landmann Sevilla Barwiony (11713M). Ten grill z uszlachetnionego betonu oferuje chromowany ruszt grillowy, który także sprawdzi się przy ucztach 6-osobowych - powierzchnia grillowania wynosi 40x30 cm.

LANDMANN SEVILLA BARWIONY (11713M) - piękny grill betonowy

Do dyspozycji mamy kilka półek na akcesoria, ewentualnie piwko. Jak na mój gust, grill jest bardzo ciekawy wizualnie i z powodzeniem powinien wkomponować się w niejeden ogród czy taras. Wymiary grilla: wysokość 173 cm, szerokość 75 cm, głębokość 50 cm.

Landmann Sevilla Barwiony (11713M) plusy i minusy

+ Wysoka jakość wykonania

+ Design

+ Niska cena jak na grill betonowy

- Kompaktowe rozmiary wpływają na mniejszą powierzchnię grillowania

Landmann Grillchef Vasto (12611) - Komin w formie daszku

Cena grilla Landmann Grillchef Vasto (12611) dochodzi już prawie do 1000 zł. Został on wykonany z uszlachetnionego, prefabrykowanego betonu najwyższej klasy. Warto zwrócić uwagę na jego stylistykę, która różni się od poprzedników. Zamiast komina mamy urokliwy daszek. Wydaje mi się, że wygląd  tego grilla również może się Wam spodobać i pasować do ogromnej ilości ogrodów czy tarasów.

Landmann Grill Betonowy VASTO 12611 - grill z daszkiem

Jeżeli chodzi o powierzchnię grillowania, to chromowany ruszt grillowany ma dokładnie 45x33 cm, co sprawdzi się w przypadku spotkań w gronie 6-8 osób. Kosztem ciekawej stylistyki, zaniedbano jednak troszkę półkę przy palenisku, która oferuje mało miejsca, by coś na niej postawić. Wymiary grilla: wysokość 165 cm, szerokość 81 cm, głębokość 58 cm.

Landmann Grillchef Vasto (12611) plusy i minusy

+ Najwyższa jakość wykonania

+ Daszek zamiast komina, który może pasować do wielu ogrodów i tarasów

+ Zadowalająca powierzchnia grillowania

+ Design

- Mało miejsca na akcesoria do grillowania

Który grill betonowy będzie dla mnie najlepszy?

Sporo w tej kwestii zależy od naszego wyobrażenia swojego ogrodu czy tarasu. Mimo tylko trzech pozycji, wskazałem Wam dwie główne stylistyki, a raczej jej kluczowe elementy - komin lub daszek.

  • Landmann Roma wygrał przede wszystkim dlatego, że w swojej cenie umie zapewnić bardzo dużą powierzchnię grillowania i wysoką jakość wykonania.
  • Landmann Sevilla jest z kolei stosunkowo tanim, ale równie trwałym grillem do ogrodu. Zajmuje przy okazji mało miejsca, patrząc na jego szerokość czy głębokość.
  • Vasto jest najdroższy z całej ekipy, ale jako jedyny zamiast komina posiada ciekawy daszek. Wyraźnie czuć, że grill ten ma robić jak najlepsze wrażenie - zachwycać naszych gości i wzbudzać zazdrość u sąsiada.

Podsumowując, jeżeli stawiacie na praktyczność - jakość wykonania, powierzchnię grillowania - wybierzcie Romę. Jeżeli potrzebujecie ultra kompaktowego grilla ogrodowego, wybierzcie Sevillę. Jeżeli Wasz budżet to maksymalnie 1000 zł i za taką kwotę chcecie nabyć najefektowniejszy grill do ogrodu, to bierzcie Vasto.

blog comments powered by Disqus
Ranking TOP 3 Grilli betonowych - Najlepsze grille do ogrodu