PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Jaki precyzyjny alkomat profesjonalny? | TOP 7 |

TOP 7 Alkomatów – Jak kupić precyzyjny alkomat?

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Promiler AL 8000 GrafitPromiler AL 8000 Grafit399 zł
2AlcoFind PRO X-5AlcoFind PRO X-5324 zł
3Alkomat CA 9000 Professional SGAlkomat CA 9000 Professional SG272 zł
4Promiler AL 7000 LitePromiler AL 7000 Lite229 zł
5AlcoFind EliteAlcoFind Elite285 zł
6AlcoFind DA 8500EAlcoFind DA 8500E289 zł
7Aisko BACscan F-50Aisko BACscan F-50269 zł
TOP 7 Alkomatów – Jak kupić precyzyjny alkomat?

Alkomaty są dziś na wyposażeniu nie tylko Policji. Każdy, kto lubi imprezy z choćby niewielką dawką alkoholu, powinien uzbroić się w takie dodatkowe akcesorium. Przygotowaliśmy dla Was 7 alkomatów, pośród których znajdziecie dla siebie idealny alkomat.

Ile alkoholu w... alkoholu?

Zastanawialiście się, jak długo alkohol utrzymuje się w organizmie oraz jak wiele promili zawiera w sobie piwo, wino, wódka czy alkohol innego rodzaju? Niestety jednoznacznie na to pytanie odpowiedzieć się nie da. Spróbowaliśmy przeprowadzić jednak pewne testy, których wyniki znajdziecie w artykule pt. "Ile promili jest po jednym piwie? Jak długo wódka utrzymuje się w organizmie?".

picie alkoholu

Zauważamy jednak, że liczba promili zależna jest m.in. od wieku, wagi, spożywanych posiłków i wielu innych czynników. Wypicie takiej samej ilości alkoholu przez kilka osób może wykazać u nich zupełnie inną zawartość alkoholu w organizmie.

Alkomaty – porady zakupowe

Wybierając alkomat, w pierwszej kolejności trzeba zastanowić się nad jego rodzajem. Wyróżniamy bowiem urządzenia z sensorem półprzewodnikowym, elektrochemicznym oraz najdroższe, a zarazem najdokładniejsze z sensorem spektrofotometrycznym. W naszym TOP 7 alkomatów zebraliśmy najlepsze pośród pierwszych i drugich - dla własnego użytku są one bowiem optymalne.

dmuchanie w alkomat - pomiar alkomatem

Innym istotnym parametrem, od którego zależy dokładność pomiaru danego alkomatu, to wielkość czujnika. Tu zasada jest prosta: im większy czujnik, tym wynik jest dokładniejszy. Kolejne ważne czynniki przy wyborze takiego urządzenia to choćby ilość wykonanych pomiarów, po których trzeba dokonać kalibracji oraz tryb pracy. Tutaj wyróżnić można alkomaty pracujące w trybie pasywnym i aktywnym. Topowe alkomaty różnych typów, sprawdzicie na liście rankingów najlepszych alkomatów.

Miejsce I — Promiler AL 8000 Grafit

Alkomat Promiler AL 8000 Grafit to poręczne i efektywne urządzenie do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie. Wyposażono go w nowoczesny sensor elektrochemiczny oraz zintegrowany z nim czujnik przepływu powietrza. Dodatkowo pozwala on na przeprowadzenie badania zawartości alkoholu w trybie pasywnym. Wówczas wynik pomiaru wyświetlany jako znak "P – pass" oznacza brak lub niewielką ilość alkoholu. Znak "F – fail" to natomiast wykrycie większej ilości alkoholu.

poręczny alkomat Promiler

Promiler AL 8000 Grafit plusy i minusy:

+ niewielkie gabaryty
+ prosta obsługa
+ precyzyjny pomiar
+ pomiar w trybie aktywnym i pasywnym
+ ładny wygląd

- wysoka cena
- głośne piski przy wydawaniu komunikatów

Miejsce II — AlcoFind PRO-X-5

AlcoFind Pro X-5 to dobry i niewielki alkomat od koreańskiego producenta DaTech. Zastosowano w nim sensor ze stopu platyny, dzięki czemu jest on bardzo dokładny i przeznaczony dla najbardziej wymagających. Wszystkie urządzenia z serii Pro są dedykowane dla bardziej wymagających klientów indywidualnych oraz firm.

dokładny alkomatOgromną zaletą tego funkcjonalnego alkomatu jest możliwość wykonania wielu pomiarów bez konieczności jego kalibracji. Poza tym cechuje się on długim czasem pracy na jednym ładowaniu baterii oraz szerokim zakresem pomiarowym od 0 do 5 promili. Funkcjonalności nadaje mu też 4-cyfrowy wyświetlacz LCD oraz wyświetlanie informacji o czasie pozostałym do kolejnej kalibracji.

AlcoFind PRO-X-5 plusy i minusy:

+ funkcjonalność
+ wysoka czułość
+ poręczne wymiary
+ duża dokładność
+ wyświetlacz LCD
+ nowoczesny design

- wysoka cena

Miejsce III — Alkomat CA 9000 Professional SG

Alkomat CA 9000 Professional SG to funkcjonalny i dobry alkomat dla średnio wymagających. Korzystają z niego klienci prywatni oraz firmy. Alkomat jest precyzyjny oraz ma przejrzysty 3-cyfrowy wyświetlacz LCD. Pomiar zawartości alkoholu we krwi wykonać można już w 20 sekund, a jego zakres to w tym przypadku od 0 do 4 promili.

precyzyjny alkomat w przystępnej cenie

Alkomat CA 9000 Professional SG plusy i minusy:

+ niewielkie gabaryty
+ duży wyświetlacz zmieniający kolor
+ solidna obudowa
+ szybki i dokładny pomiar
+ dźwiękowa sygnalizacja przekroczenia progu
+ przypomnienie o wykonaniu kalibracji

- głośny sygnał dźwiękowy

Miejsce IV — Promiler AL 7000 Lite

Półprzewodnikowy alkomat Promiler AL-7000 Lite to urządzenie niewielkie i precyzyjne, które pozwala wykonać pomiar z dokładnością do 0,001 promila. Pod klapką baterii tego produktu znajdują się dwa miejsca na ustniki, dzięki czemu zawsze można mieć je przy sobie bez obaw o to, że mogłyby się gdzieś zapodziać.

popularny alkomat Promiler

Promiler AL 7000 Lite plusy i minusy:

+ lekki
+ precyzyjny
+ niewielkie rozmiary
+ szybki pomiar

- półprzewodnikowy sensor
- częste kalibracje

Miejsce V — AlcoFind Elite

AlcoFind Elite to alkomat z precyzyjnym i platynowym sensorem elektrochemicznym o wysokim zakresie pomiarowym do 5 promili. Alkomat wyposażono w podświetlany wyświetlacz LCD oraz system podawania ściśle określonej próbki powietrza na czujnik. Po przekroczeniu progu alarmowego 0,20 promila włącza się dźwiękowa sygnalizacja. Jego analizator pozwala zapisać 10 ostatnich pomiarów.

alkomat z wyraźnym wyświetlaczem

AlcoFind Elite plusy i minusy:

+ niewielkie gabaryty
+ szybki i precyzyjny pomiar
+ łatwy w obsłudze
+ estetyczny wygląd

- kalibracja co max. 12 miesięcy

Miejsce VI — AlcoFind DA 8500E

AlcoFind DA 8500E to alkomat z sensorem elektrochemicznym, w jakie wyposażone są również alkomaty policyjne. Jego cechą charakterystyczną jest dokładny pomiar, na który nie wpływają takie zapachy jak pasta do zębów, guma do żucia, dym papierosowy czy mentos. Jego zakres pomiarowy to 0-5 promili. Wynik pomiaru wyświetlany zostaje na czytelnym wyświetlaczu LCD z dokładnością do części setnej promila (0,01 ‰).

ceniony alkomat AlcoFind

AlcoFind DA 8500E plusy i minusy:

+ precyzyjny pomiar
+ powtarzalność wyniku
+ niewielkie rozmiary
+ solidne wykonanie
+ czytelny wyświetlacz

- długi pomiar
- mocowanie jednorazowego ustnika

Miejsce VII — Aisko BACscan F-50

Alkomat Aisko BACscan F-50 to mocno zaawansowany technologicznie aparat do kontroli zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Wyposażono go w elektrochemiczny sensor, dzięki czemu urządzenie jest dokładne oraz powtarzalne, nie zakłamując rzeczywistych wyników. Ten niewielki alkomat ma między innymi wbudowany czujnik przepływu powietrza oraz system zabezpieczający, który chroni pomiar przed niewłaściwie wykonaną próbą.

wysokiej jakości alkomat

Aisko BACscan F-50 plusy i minusy:

+ łatwy pomiar
+ małe gabaryty
+ powtarzalność
+ dokładny pomiar
+ elektrochemiczny sensor

- częsta kalibracja

Podsumowanie — TOP 7 alkomatów

Nie ulega więc wątpliwości, że dobry alkomat to dobro, które każdy kierowca powinien mieć na swoim wyposażeniu. Często zdarza się, że nawet w sytuacji, kiedy kierowca po nieprzespanej nocy czuje się w porządku i jest pewny, co do swojej trzeźwości, kontrola drogowa pokazuje co innego. Wielu wiedząc o stanie wskazującym przed tym, zanim zasiadłoby za kierownicą, dobrze by przekalkulowało związane z tym ryzyko. Zwłaszcza że nie ryzykują oni wówczas tylko wysokim mandatem, ale w razie spowodowania wypadku nawet karą pozbawienia wolności do lat kilkunastu.

Jaki alkomat wybrać? To już kwestia indywidualna. Każdy z powyższych alkomatów to produkt wysokiej jakości, który na własny użytek sprawdzi się doskonale. Najlepiej postawić na takie alkomaty, które mają elektrochemiczny, a tym samym również i dokładny sensor. Poza tym muszą one być powtarzalne i gwarantować szybki pomiar.

Dla najbardziej wymagających polecamy alkomat Promiler AL 8000 (inny tego producenta to AL 7000 Lite) lub ewentualnie AlcoFind PRO-X-5 (również ALCOFIND ELITE oraz Alcofind DA 8500E). Pozostałe dwie pozycje z naszego zestawienia to również dobre i tanie alkomaty: CA 9000 Professional oraz model Aisko BACscan.

blog comments powered by Disqus
TOP 7 Alkomatów – Jak kupić precyzyjny alkomat?