PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Test Creative Metallix Plus - Czy jest lepszy od Xiaomi?

TOP 7 Nożyc do żywopłotu i trawy - Polecane nożyce ogrodowe

  • Dodano: 11 miesięcy, 2 tygodnie temu
  • Ocena: (3) (0)
Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Gardena Comfort 8897Gardena Comfort 8897346 zł
2Bosch Isio 3Bosch Isio 3288 zł
3Makita UH5261Makita UH5261297 zł
4Black&Decker GT5050Black&Decker GT5050270 zł
5Bosch AHS 45-16Bosch AHS 45-16246 zł
6Gardena EasyCut 420/45Gardena EasyCut 420/45206 zł
7Skil 0750 AASkil 0750 AA155 zł
TOP 7 Nożyc do żywopłotu i trawy - Polecane nożyce ogrodowe

Jakie nożyce do żywopłotu najlepiej kupić? Prezentujemy siedem produktów, które sprawdzą się do cięcia trawy i żywopłotu. W rankingu postawiliśmy na elektryczne sekatory ogrodowe, które pomogą w przycinaniu i formowaniu roślin. Jeśli obcinanie tui lub bukszpanu można ułatwić - to pomogą w tym wybrane nożyce.

Prezentujemy kolejny ranking najlepszych produktów do pielęgnacji ogrodu. Tym razem wybraliśmy wysokiej jakości nożyce do cięcia krzewów i żywopłotu. W zestawieniu umieściliśmy siedem produktów, które pozwolą Wam na skuteczne przycięcie roślin ogrodowych, takich jak krzewy, żywopłot czy nawet trawa.

koszenie żywopłotu nożycami

Czy warto kupić elektryczne nożyce ogrodowe?

Do cięcia żywopłotu czy przycinania krzewów przyda się dobry sekator lub nożyce. Producenci oferują bardzo różnorodną gamę takich produktów.

W rankingu nożyc do żywopłotu postawiliśmy na rozwiązania elektryczne. Prezentowane produkty są zasilane sieciowo, bądź akumulatorowo. Dlaczego warto wybrać właśnie taki produkt? Przede wszystkim – w odróżnieniu od ręcznych nożyc –  nożyce elektryczne do cięcia krzewów nie wymagają od nas zbytniego nakładu siły. Są precyzyjne i szybkie. Ich koszt, choć jest większy niż w przypadku standardowych nożyc, nadal jest całkiem przystępny.

prace ogrodowe nożycami do żywopłotu i trawy

Gardena Comfort 8897 – wielofunkcyjne nożyce ogrodowe

Uniwersalny i wydajny elektryczny sekator do cięcia krzewów wart jest swojej ceny. W łatwy sposób możemy tu wymieniać ostrza, dzięki czemu po przycięciu żywopłotu szybko przejdziemy np. do przycinania trawy. W zestawie otrzymujemy dwa noże, co również jest warte odnotowania. Urządzenie jest lekkie i dobrze leży w dłoni. Sprawdza się również regulacja kąta nachylenia ostrza.

Nożyce ogrodowe Gardena 8897 dobrze leżą w dłoni i mają wymienne ostrza

Całość zasila akumulator. Jednorazowe ładowanie pozwoli nawet na 90 minut pracy, a poziom naładowania baterii sygnalizuje ledowy wyświetlacz.

Gardena Comfort 8897 plusy i minusy:

+ Wygodnie leży w dłoni i jest lekki

+ Dwie wymienne końcówki ostrzy

+ Wydajny akumulator

- Brak

Bosch Isio 3 – sprzęt do pielęgnacji żywopłotu

Kolejny produkt, który pozwoli zarówno na cięcie krzewów jak i trawy. Nożyce ogrodowe Bosch, to wysoka jakość wykonania i łatwość obsługi. Przystawki z serii Multi-Click można bardzo łatwo wymieniać. W zestawie otrzymujemy ostrze o długości 12 cm do cięcia krzewów, i szerokie na 8 cm do cięcia trawy.

Nożyce Bosch Isio 3 zasilane akumulatorem

Jeśli chodzi o możliwości – podobnie jak Gardena, jednak z trochę słabszym akumulatorem. Ten pozwoli nam na 50 minut pracy, a o poziomie baterii informuje czterostopniowy wskaźnik diodowy. Nadal jest lekko i przyjemnie podczas pracy.

Bosch Isio 3 plusy i minusy:

+ Wygodnie leży w dłoni i jest lekki

+ Wymienne końcówki z serii Multi-Click

- Akumulator mógł być nieco mocniejszy

Makita UH5261 – nożyce o dużym zasięgu

Elektryczne nożyce do żywopłotu Makita, to produkt dedykowany wyższym krzewom. Ostrze ma długość aż 52 cm, a to oznacza bezproblemowe radzenie sobie przy drzewkach średniej wielkości. Dodatkowo zasięg łatwo zwiększyć dzięki podwójnemu uchwytowi – bocznemu i przedniemu.

Nożyce ogrodowe Makita UH5261 o dużym zasięgu i mocnym ostrzu

Makita, to nożyce ogrodowe zasilane sieciowo, a więc musimy zdać sobie sprawę z ograniczenia kablem. Mimo wszystko jakość wykonania i zasięg tego modelu pozwalają przymknąć oko na ten drobny mankament.

Makita UH5261 plusy i minusy:

+ Długie ostrze wysokiej jakości

+ Wygodny podwójny uchwyt

- Pewnym ograniczeniem jest zasilanie kablem

Black&Decker; Gt5050 – mocny silnik i precyzja cięcia

Kolejny produkt, który sprawdzi przy cięciu wyższych krzewów. Ostrze w modelu Black&Decker; ma 50 cm długości, jest bardzo dobrze wykonane i pozwoli skutecznie radzić sobie z żywopłotem. Odpowiednie wyważenie i zamknięta rękojeść sprawiają, że mimo swoich rozmiarów i mocy urządzenie jest łatwe w użyciu.

Black&Decker GT5050 to wydajne nożyce ogordowe z mocnym silnikiem

Jeśli chodzi o moc – ta może imponować. 500 W to naprawdę dobry wynik , a do tego nożyce nie generują zbyt dużych drgań. Profesjonalne nożyce ogrodowe, które każdy da radę ujarzmić.

Black&Decker; Gt5050 plusy i minusy:

+ Moc silnika

+ Bardzo dobrze ostrze

+ Dobrze wyważenie

- Zasilanie sieciowe

Bosch Ahs 45-16 – wydajne i lekkie nożyce do krzewów

Przyzwoite rozmiary, niewielka waga – co za tym idzie spory komfort pracy. Nożyce elektryczne do ogrodu firmy Bosch sprawdzą się przy cięciu średnich krzewów. Wysokiej klasy ostrze, o długości 45 cm, pozwoli szybciej i sprawniej pracować. Jeśli zależy Wam na łatwej i skutecznej pielęgnacji ogrodu – strzał w 10.

Nożyce do cięcia żywopłotu Bosch AHS 45-16 są lekkie i łatwe w obsłudze

Minusem znów może być zasilanie sieciowe, a także to że przeciętnie radzi sobie z grubszymi gałęziami. Jednak tuje czy bukszpany nie powinny się mu oprzeć.

Bosch Ahs 45-16 plusy i minusy:

+ Niewielki rozmiar i lekkość

+ Dobre ostrze o długości 45 cm

- Wymaga zasilania sieciowego

- Średnio radzi sobie z grubszymi gałęziami

Gardena EasyCut 420/45 – łatwe w obsłudze elektryczne nożyce

Kolejne godne uwagi elektryczne nożyce ogrodowe z ostrzem 45 cm. Na plus dbanie o komfort pracy i bezpieczeństwo. Ergonomiczny uchwyt ErgoTec, gumowa nakładka chroniąca przed odbiciem ostrza o twardą powierzchnię – to warto docenić. Silnik o mocy 420 W również pracuje niezawodnie.

Grdena EasyCut 420/45 sprawdzą się w średnich ogrodach

Gardena waży tylko nieco więcej niż opisany wyżej Bosch i nadal jest lekkim narzędziem. Kolejny raz można przemyśleć czy zasilanie sieciowe nam odpowiada, ale to jedyny mankament. Tnie dobrze przy „koszeniu” w obie strony, co także podkreśla jakość ostrzy.

Gardena EasyCut 420/45 plusy i minusy:

+ Dobra jakość ostrza

+ Wygodna praca

- Wymaga zasilania sieciowego

- Przy grubszych gałęziach wymaga większej pracy

Skil 0750AA – niedrogi sprzęt do ogrodu dobrej jakości

Na koniec wracamy do niewielkiego rozwiązania akumulatorowego. Nożyce Skil 0750AA do cięcia trawy i krzewów kupimy w naprawdę niezłej cenie. Czy jakość idzie w parze? Z cięciem niewielkich krzewów radzą sobie bez zarzutu.

Wyposażenie – w którym znajdziemy m.in. dwa wymienne ostrza – również całkiem niezłe. Ciekawe jest to, że producent dostarcza również dwa akumulatory. Ich minusem z kolei jest czas pracy – ok. 40 minut.

Niedrogie nożyce ogrodowe Skil 0750AA z dobrze wyposażonym zestawem

Jeśli mamy zamiar wybrać budżetowe, ale nadal bardzo solidne urządzenie – Skil trafi w nasz gust. To nadal wysoka jakość przy pielęgnacji ogrodu.

Skil 0750AA plusy i minusy:

+ Wyposażenie zestawu

+ Możliwość cięcia krzewów i trawy

+ Cena

- Przeciętna jakość akumulatorów

- Przy dużych krzewach raczej mało przydatny

Porównanie parametrów nożyc do cięcia żywopłotu i trawy

Wszystkie przedstawione wyżej produkty są wysokiej jakości i sprawdzą się w pracach ogrodowych. Różnią się jednak kilka ważnymi cechami, a te porównujemy w tabeli.

Model

Zasilanie

Długość ostrza

Ostrze do trawy

Gardena Comfort 8897

Akumulator

18 cm

TAK

Bosch Isio 3

Akumulator

12 cm

TAK

Makita UH5261

Sieciowe

52 cm

NIE

Black&Decker; Gt5050

Sieciowe

50 cm

NIE

Bosch Ahs 45-16

Sieciowe

45 cm

NIE

Gardena EasyCut 420/45

Sieciowe

45 cm

NIE

Skil 0750AA

Akumulator

15 cm

TAK

Zestawienie nożyc ogrodowych - podsumowanie

Nożyce elektryczne z rankingu warto podzielić na dwie grupy. Na początek te zasilane akumulatorowo, które sprawdzą się przy cięciu trawy i krzewów. Mają małe gabaryty i nie ograniczają kablem.

  • Gardena Comfort 8897
  • Bosch Isio 3
  • Skil 0750AA

Drugą grupą są zasilane sieciowo nożyce do żywopłotów. Mają większą moc, dłuższe ostrza i pozwolą radzić sobie z bardziej wymagającymi krzewami.

  • Makita UH5261
  • Black&Decker; GT5050
  • Bosch AHS 45-16
  • Gardena EasyCut 420/45

W zależności od typu Waszego ogrodu, warto wybrać produkt mogący więcej zaoferować do konkretnego rodzaju roślin.

Pamiętajcie, że w tabelce na samej górze i na podstronie rankingu nożyc ogrodowych znajdziecie atrakcyjne ceny czołowych nożyc, które kierują do zaufanych sklepów internetowych.

blog comments powered by Disqus
TOP 7 Nożyc do żywopłotu i trawy - Polecane nożyce ogrodowe